Herpes (opar)

cm opar

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

V případě jakékoliv herpetické infekce je situace poněkud obtížná, protože virus po odeznění vnějších projevů nemoci má tendenci zůstat v místě výskytu a v případě oslabení znovu zaútočit. U tzv. pásového oparu jsou přetrvávající herpetické viry uloženy dokonce uvnitř nervových buněk té části míchy, která inervuje postiženou oblast. Následující informace se týkají především pásového oparu, ale uvedená preventivní doporučení mají smysl také u malých místních oparů.

Pokud je pásový opar „léčen“ oficiální medicínou, stává se, že i při již zahojeném kožním výsevu přetrvává bolestivost v postižené oblasti jako projev poškozených nervových buněk. Je to tím, že žádný chemický rádoby „lék“ nedokáže dostatečně intenzivně podpořit samouzdravující rezervy lidského organismu.

Doporučuji proto raději spolehlivější postup z hlediska přírodní medicíny:

A) V akutní fázi při výsevu oparu produkt

Nejlepší, co momentálně máme k dispozici proti onemocněním nervových buněk mozku i periferních nervů, je současně užívaná kombinace těchto produktů:

  • Korálovec+ Rybí olej  + Lecitin

  • L-lysine (omezuje výskyt oparu)

Při dostatečném finančním zabezpečení lze také přidat housenice. Možno užívat dle stavu financí od jedné do deseti tablet denně (při nedostatku peněz i jediná tbl ráno má svůj smysl). Neužívat pozdě odpoledne nebo večer – přebytek energie by mohl bránit usínání. Naopak večer a v noci je možné použít jako regenerující dočasnou náhradu spánku.

Při dostatku financí doporučuji také zvýšit příjem základních vitamínů:

V sebelepší stravě je vitamínů méně, než by tělo dokázalo využít pro pevnější zdraví.

Především vitamín C je absolutně nejdůležitější a tělo jej dokáže využít opravdu ve velkém – proto užívám 1 gram denně  /při velké zátěži 2až3 gramy denně/. Několikrát týdně si k němu ještě přidám B-komplex forte.

Jiné možnosti:

  • Vitamín C
  • B-komplex s pivovarskými kvasnicemi

Zde najdete povídání o tom, proč fandím vitamínům nejen v ovoci a zelenině, ale i těm v tabletách:

B) Pokud panují obavy z recidivy výsevu pásového oparu (nestává se to naštěstí příliš často) doporučuji preventivně užívat:

  • Pau D´Arco (Nachové Lapacho)
  • nebo Vilcacora – Cat´s Claw
  • nebo kombinaci Lapacho + Vilcacora

Kombinace by měla organismus nejen chránit před novým výsevem oparu, ale třeba i přispět k úplné likvidaci viru „spícího“ uvnitř zdánlivě uzdravených buněk, zvláště pokud se klient odhodlá ke komplexní změně všech chyb v dosavadním životním stylu, které nemoc přivolaly.

K oslabení organismu (který se pak nedokáže s útočící infekcí vypořádat hned v prvním kontaktu a bez vzniku onemocnění) často dochází vlivem chronického překysel-ování organismu a vlivem intoxikací s tím souvisejících. Doporučuji měřit si pH moči opakovaně v průběhu dne a hodnoty si zapisovat (třeba do tabulky v Excelu). Výsledné hodnoty mi pak můžete poslat do naší bezplatné lékařské poradny. Sumář informací a odkazů k tomuto tématu najdete zde:

Když člověk vykročí na cestu za novým zdravějším životním stylem, jde to většinou jen pomalu. Jsme rádi za každého člověka, který se s naší pomocí na tuto cestu vydal.