Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Heřmánek pravý – léčí od hlavy až k patě

02.08.2018
Heřmánek pravý Heřmánek je rostlina květem a barvami podobná sedmikrásce či kopretině a v léčitelství či bylinkářství se používá pro své široké spektrum účinků, kdy léčivou sílu má právě květ heřmánku. Léčivými látkami v heřmánku jsou jeho silice, které jsou v heřmánku zastoupeny v hojném množství, proto lze tvrdit, že heřmánek opravdu léčí od hlavy až k patě. Heřmánek najdete každoročně na loukách, polích i mezích, kdy roste jako jednoletá rostlina téměř nepřetržitě od května do podzimu. Květy heřmánku by se měly sbírat ihned po rozkvětu a dají se použít v čerstvé formě jako odvar či čaj nebo je nasušit, kdy je heřmánek v takovéto formě široce využitelný.

Mimo domácí přípravu se heřmánek používá sušený do bylinných čajů a to i v kombinaci s jinými léčivými rostlinami. Dále se používá do mastí, tinktur, pastilek, jako odvar do koupelí či zábalů, jako zklidňující a protizánětlivý prostředek, jako výplach pro unavené oči, jako kloktalo při bolestech v krku a v kosmetickém průmyslu do krémů.

 

Účinky heřmánku

Pokud bychom měli účinky heřmánku shrnout jen do několika málo slov, tak heřmánek vyniká svými protizánětlivými, hojivými, zklidňujícími, dezinfekčními a protialergickými účinky. Výhodou heřmánku je, že ho mohou využívat i kojenci. K vnitřnímu užití je heřmánek vhodný při trávicích obtížích – při nadýmání, bolestech břicha a žaludku. Krom trávicího systému se heřmánek užívá i pro zklidnění a léčbu dýchacího ústrojí, především při nachlazení, rýmě a kašli, kdy lze heřmánek i inhalovat (heřmánek zalitý vroucí vodou). Při bolestech v krku, dásní či zubů použijte heřmánek jako kloktadlo.

 

Heřmánek docení ženy i při bolestivé menstruaci či při zánětech močových cest. Pokud heřmánek zkombinujete s meduňkou a vypijete například ve formě čaje na večer před usnutím, bude mít na Vás tako kombinace velmi zklidňující účinky, pomůže Vám usnout a nebudete muset spoléhat na léky na spaní.

 

Při zevním použití heřmánku (ve formě mastí, obkladů, koupelí…) Vám tato bylinka pomůže hojit rány, zklidňovat pokožku (při vyrážkách, spálením kůže od sluníčka, ale například i při hemoroidech formou sedacích koupelí či při popraskaných patách jako hojivá lázeň).

 

Nakonec heřmánek můžete využít i pro podporu Vaší krásy především na vlasy ve formě heřmánkového šamponu nebo proplachováním vlasů heřmánkovým odvarem, kdy heřmánek podpoří lesk Vašich vlasů. A jak již bylo zmíněno, heřmánek můžete použít v mnoha formách využití, ale nejoblíbenější zatím stále zůstává forma čaje a čajových směsí. Novinkou na českém trhu je kombinace heřmánku s moringou olejodárnou, která ještě zesílí účinky heřmánku a přidá i své další. V zimě Vás tato směs prohřeje a v létě při podávání jako studeného čaje příjemně osvěží.

Doporučujeme Moringu olejodárnou s heřmánkem pravým.


Související články:
Šalvěj lékařská – bojovník za naše zdraví i krásu
Bylinky a koření pro naše zdraví a výtečnou kuchyni
Heřmánek lékařský neboli pravý (Chamomilla recutita)
Apigenin


02.08.2018
autor: Bc. Martina Korejčková, DiS.
zdroj: www.herbandme.cz
další články v rubrice: Výživa


 
Hemofilové nákazy
Priessnitzův obklad
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
Červený čaj neboli Pu-Erh
Není losos jako losos
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Význam železa ve stravě
Zdravé vánoční cukroví
Klinický obraz nemoci dnešní doby
Laktóza - skrytý problém
Byliny světa - zázvor
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Na 100 % účinné enzymy, miliardy bakterií a všestranné „céčko“

105,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS