prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Joalis


Granuloma annulare

09.01.2009
Granuloma annulare je chronické onemocnění kůže, jehož příčina není známá. Postihuje dospělé i děti. Je to onemocnění benigní (nezhoubné), jehož spontánní vyléčení je běžné.

Uvažovalo se o souvislostech s tuberkulózou a revmatismem, v poslední době se objevil názor, že jde o odpověď na různé toxické, mechanické, fyzikální nebo infekční vlivy, uvažuje se také o souvislosti s počínající cukrovkou. Chorobný útvar charakterizovaný anulárním (kroužkovitým) valem z drobných uzlíků, který se rozrůstá z původně jednoho uzlíku. V centru útvaru je takřka normální kůže. G. a. je lokalizováno často na rukou, existují i formy generalizované. Histologie sa opírá o stanovení palisádovitého granulomu a nekrobiózy. Podľa názoru odborníků jde o zvýšený výskyt kolagénů typu III a V v okolí palisádovitého granulómatozného infiltrátu, resp. v jeho rozsahu.

K léčbě se často používají vysoce účinné glukokortikoidy k lokálnímu ošetření. Obecně platí, že glukokortikoidy (to jsou hormonální léky) se používají např. v intervalové léčbě - např. 3-5 dnů 1x denně večer, pak na dobu opět 3-5 dnů ponechat bez ošetření, a tak pořád dokola., např. měsíc. Týden k vymizení kožní choroby je krátká doba. Imiquimod, původně uvedený do praxe pro léčbu condylomata accuminata a s úspěchem užívaný k léčbě solárních keratóz, je nově doporučován i pro léčbu lentigo maligna melanomu, mycosis fungoides ve stadiu plaků, granuloma anulare a keloidů (kdy se doporučuje začít jej aplikovat ještě ve stejný den, kdy je provedena operace).

Zdroj: www.zdravotnickenoviny.cz/scripts/detail.php?id=160293

Důležité je imunologické vyšetření, k vyloučení autoimunitního onemocnění, zda není přítomna chybná reakce imunitního systému na vlastní tkáně. V homeopatii používáme Berberis vulgaris v nízkých potencích. Např. 5 CH, 5 granulí 2krát denně. Léčba homeopatická je velmi odlišná od léčby klasické – alopatické. Homeopatické léky neléčí přímo dané onemocnění, ale stimulují organismus tak, aby se s onemocněním vypořádal. Proto může homeopatie pomoci při velmi různorodých problémech, protože zdravý organismus se umí sám vypořádat s mnoha problémy.


Související články:
Nebezpečná mateřská znaménka?


09.01.2009
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Nemoci


 
Bioženy ohrožují zemi
Vyvážená strava - pomoc při překyselení
Vitamín B3 – Niacin
Dýně Hokaido
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
Mládež, alkohol a oparový virus
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
Priessnitzův obklad

325,- Kč
(c) 2004-2016 www.celostnimedicina.cz
O násRSS