Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Faraonova pomsta

29.07.2011
Kdo by nechtěl navštívit starobylý Egypt a jít po stopách faraónů? Kdo by nechtěl odjet na dovolenou s koupáním a sluněním se na plážích? Možná se vám takový sen splní. Tímto článkem chci upozornit na typický problém, kterému turisté říkají „faraonova pomsta.“

Zvracení, silné křeče a průjmy, které si v krajních případech vyžadují hospitalizaci. Dochází k častému vyprazdňování řídké stolice a nastupuje velmi rychle a hlavně bez varování, se stolicí odchází z těla i velké množství vody a dochází k rychlé dehydrataci organizmu. Ta může vést až ke kolapsu a smrti. Může se také jednat o jiné, závažnější onemocnění, jako je třeba postižení slinivky, jater, žlučníku, tenkého nebo tlustého střeva, různých zánětů, imunologických problémů nebo narušené funkce štítné žlázy.Popsané problémy způsobují bakterie, které jsou přítomny v nevhodných, rychle se kazících nebo nedostatečně tepelně zpracovaných potravinách a ve vodě z nejistých zdrojů. Pokud této pomstě chcete uniknout, nikdy nepoužívejte vodu z vodovodu, ale výhradně vodu balenou, a to i na čištění zubů.Zkušený cestovatel zná pravidlo nekonzumovat nic, co se nedá upéci, uvařit nebo oloupat. Ani toto pravidlo není bez výjimky, protože například v Tunisu nebo Egyptě bylo zjištěno, že čilí prodavači vstřikují injekcemi do melounů vodu, aby byly těžší.Pokud se průjem dostaví, zajděte do místní lékárny pro Antinal nebo Drotazide. Je rozumné vybírat si hotel, ve kterém je k dispozici lékař. Jakmile se dostaví popisované křeče, hned jej navštivte. Delegátka cestovní kanceláře Vás jistě bude instruovat, čím se vybavit a jak předejít faraonově pomstě.Pomáhají k tomu dezinfekční léky typu živočišné uhlí, Endiaron, Smecta nebo Endiform, přísná suchá dieta, a hlavně je třeba dbát na dostatečný příjem tekutin ve formě černého čaje nebo minerálek, který nám zároveň doplní ztrátu minerálů.

 Zejména u dětí bychom měli být ve střehu, protože jejich organizmus je na dehydrataci mnohem citlivější. Stejně reagují také senioři a lidé s některými zdravotními problémy.Doporučené podávání alkoholu podle lidových receptů má sice efekt dezinfekční, ale nelze jej šablonovitě doporučovat, protože ne každému pomůže, naopak někomu může stav zhoršit.Máte-li problémy například s imunitou, rizikovým oblastem se raději vyhněte.
Celková nabídka přípravků při střevní infekci.


Související články:
Koření je užitečné - potlačuje množení bakterií v jídle
Cestování
Syndrom dráždivého střeva
Průjmová onemocnění: nejen letní problém
Živočišné uhlí
Onemocnění z potravin


29.07.2011
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Nemoci


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

490,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS