Dovolená plná transformace: Co je potní chýše a jak mít kvalitnější vztahy?

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Toužíte strávit pár dní volna v přírodě, s podobně naladěnými lidmi, dosytit duši i tělo a domů si odvézt moře inspirace? Ať už vás zajímají celostní masáže, šamanské léčení, práce s emocemi nebo transformace osobních stínů, máme pro vás tip, kam vyrazit hned z kraje července! V dnešním článku vás seznámíme s několika technikami, které si na Festivalu transformace můžete prožít. Bude to dovolená, která vám změní život?

Rituál potní chýše

Na festivalu bude možnost potkat se s šamankou a průvodkyní Jitkou Mandalam, která povede rituál potní chýše. Rituál je obřadem. Jedná se o cestu modlitby a nacházení pravdy vlastního srdce. Cesta Krásy. Uzdravování všech vztahů a posvátné uctívání Pramatky Země a jejích pokladů. Touto ceremonií Indiáni uctívají Matku Zemi. Skrze potní chýši umírají a mohou se znovu narodit, zanechávají staré a nacházejí nové. Pokud prožíváte náročné období, které chcete uzavřít a v životě otevřít novou kapitolu, rituál Kamenného Lidu vás může provést laskavou a velmi zemitou transformací.

TIP: Součástí festivalových rán jsou oblíbené meditace všeho druhu, kterými se spojíme sami se sebou i s něčím, co nás přesahuje. Když jsme u meditování, četli jste už náš článek, jak pravidelná meditace ovlivňuje mozek?

Obřady a rituály

Obřady a rituály hrají v lidském životě důležitou roli, protože poskytují strukturu, smysl a sounáležitost. Pomáhají nám posilovat naši identitu a oslavovat významné události, jako jsou přechody mezi životními fázemi. Díky nim se cítíme spojeni s komunitou i s vlastním nitrem. Rituály nás mohou obejmout v těžkých životních fázích, pomoci zpracovat rozbouřené emoce a vyrovnat se s životními změnami.

S jakými rituály se můžete setkat?

 • Ohýbání tyče v páru či dvojici: symbolický partnerský rituál, během kterého vystupujeme z rigidních struktur a vytváří prostor plný flexibility tak, aby mohla vztahem proudit láska, kreativita, hojnost a péče.
 • Přechod přes žhavé uhlíky: v různých kulturách se praktikuje jako zkouška odvahy, víry a vytrvalosti.
 • Přechod přes střepy: Praktikuje se jako zkouška odvahy, sebekontroly a duchovní síly.
 • Přechodové rituály (rituál zavinování kostí, rituál menarché, šamanské svatby).

Tantrická alchymie – umění projevovat lásku

Umíte přijímat a projevovat lásku? Možná si říkáte, co je to za hloupou otázku… Naše zkušenost ale vypadá docela jinak. Často druhým dáváme to, co bychom chtěli zažít a dostávat my sami, což naše vztahy zavede do slepých uliček. Nebojte se pokládat si ve vztahu důležité otázky, začněte ale od sebe.

 • Máte vlastně jasno, co od svého partnera chcete? Co opravdu potřebujete, abyste se v životě a ve vztahu cítili naplnění?
 • Jaký je váš jazyk lásky? A jaký jazyk má váš partner?
 • Proč přitahujete určitý typ partnera (často opakovaně nevyhovujících)?
 • Víte, co omezuje vaši schopnost milovat nebo být milován tak, jak touží vaše srdce?
 • Na jaké programy je potřeba se podívat, a které osobní stíny volají po pozornosti a osvobození?

Přijďte se seznámit s různými aspekty umění milovat, s radostí z dávání a přijímání, zákonem přitažlivosti, alchymií milostných vztahů a integrací posvátna do každodenního života. Přijďte rozvinout svůj plný osobní i vztahový potenciál!

TIP: Pro láskyplné vztahy je zcela zásadní dovedností emoční inteligence. Jak funguje transformace vzteku, a co za kvalitu nám přinese do života?

Jaký další program vás během týdenního transformačního festivalu čeká?

Program 6 festivalových dní

Současně je na programu vždy několik souběžných přednášek a workshopů, proto nemusíte mít obavu, že byste si nevybrali. Každoročně se na festival sjíždí čeští i světoví lektoři, aby nabídli své učení dál. Anglické workshopy jsou překládány do češtiny.

V pauzách je možné vyrazit do krásné okolní přírody, nebo se s novými přáteli pobavit ve wellness zóně. Na své si přijdou i milovníci hudby (koncert M. Tilšarové), zdravé stravy a spontánního tance.

Potkáme se na festivalu společně?

 • úterý 2. července: Seznámení se a vytvoření bezpečného a posvátného prostoru – společný vstupní rituál
 • středa 3. července: Základní principy tantry, šamanismu, temného erosu a transformace, včetně transformace stínu a dechových technik
 • čtvrtek 4. července: Mužská a ženská energie (odděleně i společně)
 • pátek 5. července: Obřady a rituály
 • sobota 6. července: Pokročilejší principy tantry, šamanismu, temného erosu a transformace stínu a dechových technik
 • neděle 7. července: Závěrečná ceremonie