Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Domácí detoxikace plic

07.08.2016
Plíce

Kdo pravidelně čte náš seriál o tradiční čínské medicíně a kdo se aktivně zajímá o celostní přístup ke svému zdraví, ví, že základem dobře fungujících plic je jejich detoxikace, zejména pak odstranění nadměrného zahlenění a také očista střev, které jsou pro dobrou imunitu zásadní. 

Důkladnou detoxikaci je vždy vhodné konzultovat s terapeutem, například se specialistou na CIC metodu, zabývající se detoxikační metodou MUDr. Josefa Jonáše. Také doma však můžete pro zdraví svých plic udělat mnohé...

 

Zbavte se nadbytečného hlenu

Tím není myšlena rýma. Celé sliznice dýchacích cest jsou potaženy hlenem, který je má za úkol chránit. Je-li ho však nadbytek, dýchací cesty i přilehlé orgány nadměrně zatěžuje a tvoří zapouzdřená ložiska s toxiny a infekcemi. Jogíni provádí speciální cvičení na odhlenění organismu většinou hned po ránu. Pokud však nejste odborně zaškolení, vyzkoušejte raději o mnoho příjemnější variantu, a tou je popíjení bylinkových čajů. K odhlenění pomohu: divizna, květy černého bezu, lékořice, jitrocel, sléz, tymián a senzační je také strouhaný zázvor – třeba právě do čaje!

 

Dechové techniky

Plicní okruh, sužovaný stresem, smutkem nebo depresí, a protkaný vegetativním nervstvem, si zaslouží pravidelný relax. Správným dýcháním posílíte plíce, trénujete kapacitu plic, zklidníte mysl a uvolníte celou řadu blokád, které způsobují nepříjemné pocity, jako jsou nedostatečné nadechnutí, motání hlavy, svíravý pocit na hrudi aj.

 

Příklad: Najděte si každý den chvíli na pozorování svého dechu, a to po dobu alespoň pěti minut. Sledujte, jak proniká nosními dírkami dále do hrudní dutiny, bránice a pořád směrem dolů do břicha. Pokládejte dlaně na zmíněná místa a vnímejte, jak jimi vzduch prochází, jak je napíná, jemně masíruje, uvolňuje.

 

Věděli jste, že...

... ranní kašel nemusí být špatné znamení? Pokud jste jinak naprosto zdrávi, je dokonce na místě. Ráno po probuzení se plíce tímto způsobem zbavují nadbytečného usazeného hlenu.

 

Očisty střev

Čistá střeva jsou předpokladem kvalitní a silné imunity, a proto stejně, jako dbáme o očistu svého těla navenek, měli bychom tu samou péči věnovat i vnitřní očistě. U střev bychom měli začít. Právě zde se hromadí obrovské množství usazenin z nesprávné životosprávy, jejich mikroflóra bývá často narušena užíváním antibioitk,... Vinou nesprávné funkce střev vznikají takové potíže, jako jsou zácpa, poruchy metabolismu, problémy se sluchem i zrakem, problémy s pletí, cukrovka, artritida, zhoršení všech plicních nemocí, v některých případek dokonce i vznik obávaných zhoubných nádorů.

 

Při odborně vedeném výplachu střev (hydrocolon terapie) lidé mnohdy spatřují i nestrávené usazeniny z jídla a další nečistoty staré i několik let! Očistu střev můžete podpořit domácími klystýry, ale jejich aplikace vyžaduje velkou opatrnost, a navíc: dokážou vyčistit pouze tlusté střevo.

 

Vyzkoušejte mnohem pohodlnější a také levnější trik, a tím je konzumace lněného semínka, které na sebe ve střevech dokáže nabalovat hlen i fekální usazeniny, a prokazuje tak střevní mikroflóře prvotřídní službu.

 

K účinné třítýdenní kúře budete potřebovat:

lněné semínko (těsně před konzumací jej jemně pomelte), lněný olej, kefír a chilli. A také silnou vůli: směs se lněným semínkem je vhodné konzumovat místo snídaně, což milovníkům vaječné omelety s fazolemi asi příliš sympatické nebude. Výsledky však stojí za to.

 

  1. týden si namíchejte každý den směs z 1 lžíce lněného semínka, 1 lžíce lněného oleje, 100 ml kefíru a špetky chilli.
  2. týden ze 2 lžic semínka a oleje, 100 ml kefíru a špetky chilli.
  3. týden zvyšte dávku na 3 lžíce semína, 3 lžíce oleje a 150 ml kefíru a špetky chilli. Každý den se snažte vypít 2 litry tekutin, ideálně vody a bylinných čajů. Voda pomáhá odplavovat toxiny z těla.

 

Celková nabídka přípravků pro zdravé dýchací cesty.


Související články:
Projevy toxické zátěže v okruhu plic
Detoxikace plicního okruhu
Pryč s hleny


07.08.2016
zdroj: www.ceff.info
další články v rubrice: Homeopatie


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

119,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS