Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Co se děje během detoxikace?

14.01.2018
Detoxikace
Přestože detoxikace je stará téměř jako lidstvo samo, a také CIC metodu, unikátní formu celkové detoxikace organismu, už léty prověřil čas, stále kolem ní koluje mnoho otázek. Jednou z nejčastějších je: Co mě čeká?

Je-li detoxikace účinná, většinou totiž nezůstane bez doprovodných jevů. Říkáme jim „detoxikační projevy“ a zcela zbytečně dostaly punc něčeho, čeho je třeba se bát. Zejména lidé, kteří s detoxikací začínají, pak mohou být zbytečně vyplašení a svou cestu k harmonii organismu vzdát ještě před první pomyslnou zatáčkou.

 

Pohodlné toxiny

Každý z nás je nějaký – cílevědomý, charismatický, uzavřený, úzkostlivý, kritický,… Všechny své vlastnosti dobře známe a snažíme se s nimi pracovat tak, aby hrály v náš prospěch. K tomu přičtěme ještě profesní úsilí, péči o děti a domácnost a nenadálé životní situace. Kolik času nám pak zbývá na řešení vlastního těla? Na hledání a znovunastolení harmonie? Pramálo. Přitom právě to je základním předpokladem k tomu, abychom se cítili dobře.

 

V opačném případě začne naše tělo nadměrně přijímat toxiny, které se tam tak dokonale uhnízdí, že pak bude obtížné dostat je pryč. Toxiny jsou velice inteligentní – dokáží se zavrtat do tkání, zapouzdřit a čekat na svou příležitost. Některé také kolují volně v organismu. Zdatný imunitní systém většinu toxinů z těla vyloučí, ale ruku na srdce: kdo dnes má ukázkovou imunitu? V opačném případě se toxiny v těle hromadí a dávají o sobě znát. Jejich aktivitu pak můžeme cítit po stránce fyzické i psychické. Jen málokdy jsme však schopni si otevřeně přiznat, že za to, jak se cítíme, mohou právě toxiny.

 

Když je brána dokořán

Správná detoxikace není nikdy záležitostí několika dnů a netýká se pouze jednoho konkrétního orgánu. Vždy musí být komplexní a přesně zacílená, jelikož lidský organismus, to je jeden obrovský pletenec cest a pevných vazeb. Chvíli trvá, než si detoxikační kúra prorazí cestu k jádru problému a začne pracovat, jak má. I proto můžeme bez nadsázky říct, že detoxikace je běh na dlouhou trať. V okamžiku, kdy zasáhne ložiska toxinů, začne je rozbíjet a vybízet imunitní systém, aby je poslal honem rychle z těla ven. My tento proces můžeme vnímat jako dočasné zhoršení již vzniklých potíží.

 

Objevit se však může i celá řada dalších detoxikačních projevů:

  • bolest hlavy nebo kloubů
  • únava, malátnost
  • rýma, kašel, zvýšená teplota
  • ekzém, podráždění močových cest,
  • psychická nepohoda

Detoxikace se na první pohled může zdát jako velké riziko. Pyšní se však jedním zásadním „ALE“. Detoxikační projevy jsou dočasná záležitost, která většinou odezní během několika dní, maximálně týdnů a velice často i hodin. Tyto projevy mohou být nepříjemné, současně s tím je však dobré mít na paměti, že jsou také neškodné.

 

Zastavit, nebo alespoň zpomalit

Každý z nás je originál a zcela osobitě pracuje i jeho imunitní systém. Rozdílný tudíž bude jak průběh detoxikace, tak výčet jejích projevů a také výsledky. A tak zatímco někdo po čase pocítí úlevu zejména od potíží fyzických, jinému se zase srovná psychika… Společné je jedno: Díky detoxikaci se organismus dostane zpět do rovnováhy a přepne se na vitální, nezávadný režim. To s sebou přinese také příval energie.

 

Ruku na srdce: Jak dlouho odmítáme naslouchat signálům svého těla? Jak často odkládáme řešení svých problémů a tím, že: „To se poddá“? Vůči problémům jsme až nadmíru trpěliví. Zkusme být stejně trpěliví i s detoxikací. I přes některé překážky, které mohou během detoxikační kúry nastat, se jedná o nejšetrnější a nejefektivnější způsob, jak dostat z těla pryč patologickou energii, která blokuje tkáně, likviduje zdravé buňky a podporuje vznik nejrůznějších zánětů.

 

Detoxikační projevy by neměly být strašákem, ale vítaným projevem toho, že se s organismem konečně začíná něco dít. Dejme mu proto volnost, prostor a čas…

 

Celková nabídka přípravků Joalis.


Související články:
Není toxin jako toxin (a není detoxikace jako detoxikace)
5 mýtů o detoxikaci
5 tipů pro každodenní detoxikaci


14.01.2018
autor: Mgr. Alena Polakovičová
zdroj: www.ceff.info
další články v rubrice: Bylinky


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS