Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku


Byliny, které působí na ledviny

20.05.2011
Dobrou bylinkou na ledviny je zlatobýl - v homeopatii používáme Solidago 5 CH a podáváme 5 globulí 2x denně k posílení. Je obsažen mimo jiné bylinky také v bioinformačním prostředku Renol a komplementární masti Artrin. Zlatobýl působí dle lidového léčitelství močopudně, protizánětlivě, rozpouští kaménky, podporuje látkovou výměnu, pomáhá při chronických nemocech ledvin a močových cest či při zbytnění prostaty. Používá se nálev, který se pije vždy čerstvý. Zevně v masti.

Ruediger Dahlke a Doris Ehrenbergerová píší ve své knize Očista těla i duše, že to není jen prostředek na ledviny, nýbrž je vhodný i během detoxikační kúry, kdy má zlepšovat filtrovací schopnost ledvin. Známe močopudný a vyplavovací účinek petržele, březových listů, jehlice, hamamelisu (vilínu virginského), přesličky polní a kopřivy.

Jalovec obecný

Pravým detoxikačním prostředkem na ledviny je ale jalovec. Jeho působení je diuretické - pomáhá odvádět přebytečné tekutiny z těla, užívá se tedy při vodnatelnosti a pro detoxikaci organizmu. Pozitivní vliv má též na zažívání, a to proti nadýmání a pro zlepšení trávení těžších jídel. Kromě akutních a chronických ledvinových onemocnění se doporučuje při četných potížích, při nichž hraje roli problematika detoxikace a hromadění škodlivin (dna, revma). Už Hippokrates znal léčivou sílu jalovčinek, silně aromatických plodů jalovce. Nejvýznamnějšími látkami v jalovčinkách jsou bezesporu silice, které mu propůjčují výrazné, kořenité, pryskyřičně nasládlé aroma. Patří mezi ně např. pinen, kafr, kadinen, terpinol, borneol a jiné. Nejčastěji ve formě lihové tinktury jako mazání kloubů, nebo jako přísada do koupele. Stimulují totiž lokální prokrvení, čímž ulevují od bolesti a zlepšují látkovou výměnu postižené tkáně. V naší nabídce najdete bohatý výběr mazání pod názvem Koňská mast a masti na celulitidu.

Petržel

Zvláštní pozornost si zasluhuje petržel, která působí příznivě na ledviny a močové cesty. V lidovém léčitelství se používá při ledvinových i močových kamenech, kolikách a zánětech ledvin, močových cest a prostaty, u žen při menstruačních potížích, když se zadržuje voda. Extrakt Zianica Uropoetica obsahuje kromě petržele také extrakt z mrkve a okurky – komplexním podpůrným účinkem preventivně ochraňuje, posiluje a zlepšuje funkce uropoetického systému.

Stračka révolistá

Své místo zaujímá bylina s poetickým názvem „stračka“ z čeledi pryskyřníkovitých. V homeopatii jde o Staphysagrii (stračka révolistá) - používáme ji v ředění 9CH u zánětů močového měchýře, kde převažuje častá potřeba močení, pocit pálení v močové trubici, které v průběhu močení ustává.

I když jsou zde tyto bylinky uváděny pod názvem byliny na ledviny, je třeba napsat upozornění, že lidé, kteří trpí těžšími ledvinovými nemocemi, kde selhávají jejich funkce, by měli užívání těchto bylin konzultovat se svým lékařem, který jejich nemoc a současný stav zná.

Celková nabídka přípravků na ledviny a močové cesty.


Související články:
Zlatobýl obecný (Solidago virgaurea L.)
Jalovec obecný (Juniperus communis)
Přírodní cestou proti ledvinovým kamenům
Ledvinové kameny
Podpora pro ledviny
Akutní zánět močového měchýře z pohledu celostní medicíny
Záněty močových cest
Noční pomočování u dětí
Jehlice trnitá
Jedno jablko denně pro zdravé ledviny
Počet lidí s nefunkčními ledvinami roste
Connův syndrom
Bylinky a onemocnění močových cest
Leden a únor – močový měchýř a ledviny – kořen našeho života
7 signálů, že ledviny nefungují, jak by měly


20.05.2011
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Přírodní léčba


 
Priessnitzův obklad
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Gastritida
Jak podpořit vylučování toxinů?
Diosmin
Trávící problémy, bolest hlavy, nespavost a další potíže. Jakou mají podle psychoanalýzy příčinu?
Bylinná péče o zrak
Jak a kudy k nám pronikají toxiny?
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS