Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Bez očkování? Do dětské skupiny to nepůjde

24.10.2014
Povinné očkování
Začalo to záškuby nohou. Syn trojnásobné matky Pavlíny Chodurové Šimon se právě vrátil z povinného očkování. Druhý den se přidaly ruce. „Pediatr mi řekl, že jsem hysterická,“ popisuje drama maminka. Záchvaty ovšem pokračovaly. Nakonec její syn musel na neurologické vyšetření. Diagnóza? Silná forma epilepsie.

„Když se pak narodila Sofinka, už jsme byli rozhodnutí, že ji očkovat nenecháme,“ vysvětluje matka postoj k léčbě své nejmladší dcery. Sama přitom proti očkování nic nemá. Byla by jen radši, kdyby se očkovalo až po devátém měsíci dítěte. Lékaři by navíc před samotnou aplikací měli podle ní důkladně prověřit, jestli v rodině nemají pro epilepsii či další onemocnění genetické predispozice.

 

Podle lékaře Ondřeje Berana z kliniky infekčních nemocí Univerzity Karlovy může být spouštěčem epilepsie skutečně očkování, které stimuluje imunitní odpověď organismu. „Stejně jím ale může být i chřipka,“ pokračuje lékař, podle kterého je souvislost mezi očkováním a neurologickými onemocněními sporná. I tak se to prý ale nedá vyloučit. Podle něho by se současný přístup společnosti k očkování změnil, kdyby se na našem území objevila v masivním měřítku nebezpečná epidemie běžně očkovatelné nemoci.

 

Nyní se o povinném očkování kvůli zákonu o dětské skupině, který vetoval prezident Miloš Zeman, znovu rozhořela diskuse. Podle nového zákona totiž budou moci do dětské skupiny zamířit pouze řádně naočkované děti. Lidskoprávní organizace ale tuto povinnost odmítají. Neexistuje podle nich dostatečná medicínská argumentace pro nutnost očkování.

 

Rozhodovat o povinnosti by si měli podle jejich návrhů provozovatelé dětských skupin sami. „Vynucování povinného očkování dítěte jako podmínka jeho začlenění do dětských skupin dosud nebylo medicínsky řádně odůvodněno,“ říká lékař Jan Vavrečka ze sdružení Unicampus.

 

Navíc podle novely zákona o ochraně veřejného zdraví, která právě míří do prvního sněmovního čtení, provozovatel dětské skupiny dostane až půlmilionovou pokutu, pokud nenaočkované dítě přijme. Takových dětí je u nás ovšem minimum, rodiče se dnes spíše snaží odložit očkování na pozdější věk potomka. Tak jak to chce i Pavlína Chodurová.

 

V sousedním Německu přitom očkování povinné není, rodičům se pouze doporučuje. Podobných zemí je po Evropě více. Přesto podle Světové zdravotnické organizace je drtivá většina evropské populace proočkovaná, například proti dětské obrně dosahuje vakcinace u našich západních sousedů 95 procent. U většiny dalších nebezpečných nemocí pak překračuje proočkovanost ve státech Evropské unie 90 procent.

 

Místo informací tresty

Pokud rodiče dnes v Česku své dítě naočkovat nenechají, hrozí každému z nich až desetitisícová pokuta. Podle novely zákona o ochraně veřejného zdraví, kterou budou poslanci na současné schůzi sněmovny projednávat, bude hrozit lékařům sankce až tři miliony korun, pokud odmítnou dítěti vakcínu podat.

 

Podle odborníků ale chybí v Česku systém, který by určoval, kdy a kdo by měl děti poškozené vakcínou odškodnit. Pediatrům se nelíbí, že jako první jsou podezřívaní z chyb oni, povinnost by podle nich měla být na ministerstvu zdravotnictví. O tom se zatím jen diskutuje.

 

V Německu stačí pravděpodobnost příčinné souvislosti, aby stát v případě celoživotního postižení dítěte po doporučeném očkování vyplácel rentu. Pohybuje se mezi 600 a 700 eury za měsíc.


Související články:
Kdo se schovává za povinné očkování?
Ústavní soud zdůraznil nutnost individuálního přístupu k odmítnutí povinného očkování
Vakcína působí jako jed na celou generaci a počet onemocnění autismem u dětí narůstá
Očkování jako záminka pro další omezování svobody občanů
Individuální očkovací plány pro děti Sněmovna patrně neschválí
Individuální očkování dětí v zákoně nebude, Sněmovna je proti


24.10.2014
autor: Jan Drahorád
zdroj: zdravi.e15.cz
další články v rubrice: Očkování, farmaceutické lobby


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

198,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS