Acidophilus bojuje proti Candidě

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Candida je nemoc známá i neznámá. Střízlivé odhady zní: 50 % lidí v západním světě trpí Candidou albicans. Candida přichází pozvolna, ale její následky jsou velmi, velmi zřetelné stavy únavy a vyčerpání, bolesti hlavy bez zjevného důvodu, náladovost, deprese, bolesti v krku, astma, nemoci střev, alergie, svalové bolesti, otoky kloubů, špatné trávení, záněty močového měchýře či pochvy. To jsou základní symptomy, které provázejí přemnožení kvasinek typu Candida albicans.

Tato nemoc vede k překvapivému počtu zdravotních obtíží. Vyskytuje se často mezi lidmi, jejichž imunitní systém je oslaben. Je vždy přítomna při alergiích a zhoubných nemocech, obvyklá při leukémii a AIDS, má ji většina dětí s chronickým onemocněním. Trvalá přítomnost této kvasinky vede až ke zhroucení imunitního systému člověka.

Co je Candida albicans?
Je to přírodní kvasinka, která normálně tvoří asi 10-15 % střevní flóry. Zdravý organismus je schopen sám kontrolovat množství těchto kvasinek. Rovnováhu střevní flóry udržují bakterie Lactobacillus acidophilus nebo bifidobakterie. Díky nim nebezpečné kvasinky nebují. Pokud jsou Candidě albicans vytvořeny podmínky pro její bujení (cukr je pro ni báječné krmivo), začne se rozmnožovat a postupně vytlačí zdravé bakterie důležité pro zdraví celého organismu. Pokud se jí to podaří, pak začne produkovat toxiny, které zaplavují celý organismus. Intoxikace organismu velmi zatěžuje lymfatické uzliny, které se snaží těchto látek zbavit. Tyto uzliny mohou být hlavními místy, kde se začínají tvořit nádory a cysty.

Příčiny šíření
Základem může být jakékoli oslabení imunitního systému zapříčiněné:

  • Léky, antibiotiky, antikoncepčními pilulkami, anaboliky, syntetickými hormony
  • Stresem, rychlým životním stylem (neklid, negativní myšlení, shon, rostoucí elektrosmog, omamné látky)
  • Špatnými stravovacími návyky, především cukrem a sladkostmi, pečivem z bílé mouky, slazenými mléčnými výrobky, alkoholickými nápoji a nápoji obsahujícími cukr, konzervovanými jídly.

Když Candida roste
V podmínkách přebujení si kvasinka Candida albicans vytváří mycelia (podhoubí), která se zapouští do stěn střev a tyto stěny narušuje. Narušenými stěnami se do těla dostávají toxiny, silně karcinogenní látky. Buňky v těle jsou těmito toxiny napadeny, začnou oxidovat a vzniká zánět („-itida“). Buňky se mohou dále deformovat, protože toxiny, pokud projdou buněčnou stěnou až do genetického svazku, mohou tento svazek otevřít. To má za následek buněčné dělení a vznik rakoviny.

V pokročilém stádiu rakoviny může střevní flóra člověka obsahovat plných 100% organismů Candidy albicans. Velmi odstrašující, že? Některé hypotézy se skutečně přiklánějí k názoru, že degenerativní choroby jako revmatická artritida, chronická bronchitida, schizofrenie, mukopolysacharidová nemoc či rakoviny, vznikají následkem intoxikace organismu.

Vyhrajme boj s Candidou
Nejlepší ochranou před plísněmi je zdravé střevo bez narušené střevní mikroflóry. Ochranné střevní bakterie ničí všechny cizí vetřelce, zdravá střevní sliznice zabezpečuje příjem ochranných látek (antioxidantů) z potravy. Zdraví střeva je závislé na plnohodnotné, přirozené a umírněné stravě bez spousty cukrů a chemických látek.

Pro nastolení harmonie střevních bakterií je nejlépe užívat mnohočetnou kulturu prospěšných symbiotických bakterií, které jsou obsaženy v živých jogurtech nebo v acidofilních doplňcích.

Dalším protiplísňovým a kvasinky potlačujícím přípravkem, kterým můžeme pomoci při poruchách, vyskytujících se v důsledku narušení střevní flóry, je česnek a petržel. Ten v kombinaci s acidophilem jeho účinky ještě podpoří a zvýší.

Pokud Vás tato nemoc již postihla, jsou naše výrobky výborným podpůrným prostředkem pro uzdravení. Základem pro úspěšný boj s Candidou je však dieta. S tou se můžete podrobně seznámit v knihách věnovaných Candidě.

Nedávejte Candidě volný prostor k růstu a zaměřte se na prevenci, protože ta je nejúčinnějším lékem.