Začněte s detoxikací těla ještě dnes! Je to snazší, než si myslíte!

cm zena jogurt

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Nebylo by hezké žít v neznečištěném prostředí, kde bychom pili jen tu nejčistší vodu a živili se přirozeně se vyskytující organickou potravou? A domy, ve kterých bydlíme, vzduch, který dýcháme, vodu, ve které se myjeme, a dokonce i oblečení, které se dotýká naší kůže, by bylo prosté jakýchkoli umělých chemikálií?

Reklamy moderní doby vytvářejí krásný, leč umělý a nereálný ideál života. Proto je na čase začít s vnitřní očistou našeho těla: Je to to nejlepší, co pro své zdraví můžeme udělat. Zbavovat tělo všelijakých toxinů můžeme hned několika metodami detoxikace.

Detoxikace slouží k vyloučení jedů neboli toxinů z těla. Vzhledem k obrovskému znečištění životního prostředí je nutné naše těla detoxikovat pravidelně, aby se zamezilo působení negativních vlivů na náš imunitní systém, endokrinní funkce, nervový systém a celkový metabolizmus. Detoxikací se také dodá tělu nová energie a podpoří se jeho přirozená tendence k uzdravení a zamezení chronických onemocnění, např. rakoviny, srdečních chorob, vysokého krevního tlaku, demence, diabetu, autoimunitních onemocnění apod. Očista může být také ten správný způsob, jak optimalizovat chod trávicí soustavy, mít pod kontrolou krevní oběh a minimalizovat stres. Zkrátka pravidelné očistné kúry naše tělo udržují při dobrém zdraví a napomáhají hojení, léčení a prevenci nemocí…

Masáže pomáhají uvolňovat toxiny z vašich tkání

Masáže se datují již od starověku a jsou výborné pro zlepšení lymfatického a krevního oběhu. Masáž může pomoci k uvolnění nahromaděných toxinů a buněčného odpadu z tkání do krevního řečiště a do ledvin, kde jsou eliminovány v moči.

Celý očistný proces zlepšují také aromatické esenciální oleje, např. z citrónu a grapefruitu, ale také je potřeba určité pravidelnosti těchto masáží.

Působení tepla pomáhá při převodu toxinů do krevního řečiště

Působení teplem je již dlouho známou terapií, jež je vysoce efektivním nástrojem pro odstranění toxického odpadu z těla, zbytků drog, těžkých kovů, pesticidů, nadbytku hormonů a chemikálií z alkoholu a kouření. Tyto syntetické látky jsou metabolické jedy, které v dlouhodobém horizontu poškozují normální funkce těla.

Parní lázně, vířivky, a zvláště sauny, jsou oblíbenými způsoby, jak rozpumpovat srdce a zlepšit převod toxinů z tkání do krevního řečiště a pak do jater, která chemicky přeměňují mnoho škodlivých látek na neškodné.

Infračervené sauny mohou proniknout až 45mm pod kůži

Konvenční sauny přenášejí teplo díky cirkulaci horkého vzduchu, zatímco infračervené tepelné paprsky zahřívají tělo přímo. Konvenční sauny potřebují vysokou teplotu vzduchu na vyloučení nečistot z těla, ale physiotherm Infrasauny mohou proniknout až do hloubky 45mm, takže nečistoty mohou být odstraněny rychleji než díky běžné sauně.

Každopádně je velmi důležité pít dostatečné množství vody před tepelným ošetřením, během něho a po něm. Výkonný detoxikační proces probíhá, když tělo dosáhne 38,3 – 39, 4° C. Tepová frekvence by neměla překročit 130 nebo 140. Informujte se u svého lékaře, zda je tato technika vhodná právě pro vás.

Hydroterapie pomáhá odlehčení tlustého střeva

Střevní vodoléčba (také známá jako výplach tlustého střeva) je skvělý nástroj pro detoxikaci, protože pomáhá tělu přirozeně eliminovat odpad.

Výplach střev spočívá v pomalém a jemném zavedení vody do tlustého střeva pod nízkým tlakem a při řízené teplotě. Tato voda masíruje exkrementy pokryté tlusté střevo, a tím se tyto exkrementy uvolňují pryč ze střevní stěny, ven z těla… Proces neprovázejí žádné nepříjemné pachy. Co se týče vyprázdnění, na toaletu nepoběžíte častěji než při běžném klystýru.

Úspěšná léčba tlustého střeva by měla očistit celé tlusté střevo, až po kličku slepého střeva, a očista může trvat od 30 do 40 minut v závislosti na stavu tlustého střeva. Je však třeba zdůraznit, že k dostatečnému vyčištění střeva nestačí proceduru uskutečnit pouze jednou. Doporučuje se proces zopakovat asi 2-3x.

Peeling suché kůže zvyšuje krevní oběh

Peeling, neboli obrušování mrtvých buněk kůže za účelem odstranění odumřelých části pokožky, je další evropská technika, používaná po staletí. Nejenže odstraňuje toxiny nahromaděné v odumřelých kožních buňkách, ale zvyšuje i krevní oběh. Dr. Bernard Jensen, autor příručky „Péče o střevo“ (Dr. Jensen’s Guide To Better Bowel Care), doporučuje ve své knize začínat denní režim peelingem po dobu tří až pěti minut. Žádné mýdlo prý pokožku nevyčistí na úroveň nové kůže, kterou máte pod tou starou. Tak proč nemít novou vrchní vrstvu kůže každých dvacet čtyři hodin… Peeling odstraní starou vrstvu a umožní této čisté, nové vrstvě vyjít na povrch. Dr. Jensen doporučuje takto čistit celé tělo (kromě obličeje), a to ideálně půl hodiny po probuzení a před ranní sprchou nebo vanou. Možná si prý tuto činnost oblíbíte a budete kůži ošetřovat znovu i před spaním…

K odstranění staré kůže použijte kartáč s dlouhou rukojetí a hlavně s přírodními vlákny. Nebojte se intenzivního kartáčování těla, zejména na nohách a rukách, rovněž je důležité pro masírovat plosku nohy, kde jsou nejrůznější nervová zakončení, mající vliv na celé tělo. Přes citlivější partie těla, jako je hrudník, netlačte. Užijte si pocit svěží pokožky!

Důležité je jednou za čas kartáč také důkladně vyčistit a nechat oschnout.

Čerstvé zeleninové džusy rovněž čistí krev

Některé potraviny a nápoje pomáhají při odstraňování toxinů. Patří mezi ně ovoce a ovocné šťávy, čerstvé zeleninové šťávy, potraviny bohaté na chlorofyl, bylinné čaje a mořské rostliny. V ideálním případě by měly být tyto potraviny organicky pěstované a konzumovány v čerstvém stavu.

Čerstvé zeleninové šťávy poskytují tělu potřebné vitamíny, minerály a enzymy pro přirozenou detoxikační činnost buněk. Například kombinace tří mrkví, tří celerových stonků, hrsti špenátu a malé hrsti petrželky má vysoký obsah draslíku a je jedním z nejúčinnějších šťáv pro očistu krve a tkání, neutralizaci kyselin a přestavbu buněk.

Listová zelenina obsahuje chlorofyl, který pomáhá vyčistit kůži, ledviny a budovat krev. Jíst všechny potraviny bohaté na chlorofyl přispívá k posílení imunity, léčení nemocí a zbavuje tělo nežádoucích látek. Řasy spirulina (sinice) a chlorella (zelené řasy) se staly populárními doplňky právě díky svému extrémně vysokému obsahu chlorofylu. Práškové koncentráty těchto zelených „superpotravin“ je možné zakoupit v našem obchodě a přidávat do ovocných a zeleninových šťáv.

Mořské rostliny („mořská zelenina“) pomáhá při detoxikaci tím, že mění toxické kovy na soli, které už tělo může eliminovat. Jsou také bohatým zdrojem vitamínů, minerálů, komplexních sacharidů a proteinů. Mořské řasy dulse, kelp, nori a wakame jsou dobrými příklady. Upotřebíme je třeba takto: Dvě polévkové lžíce těchto suchých mletých mořských rostlin přidejte denně do mísy s polévkou a dodáte tělu léčivou látku příjemnou cestou.

Čína nám představila schopnosti zeleného čaje: Obsahuje velké množství antioxidantů, bojujících proti poškození volnými radikály, a tím nás chrání proti degenerativním onemocněním. Antioxidanty zvyšují v těle výrobu enzymů, mají antibiotické, antivirové a antibakteriální účinky a jsou vysoce ceněny jakožto prevence rakoviny.

Ostropestřec mariánský, jeden z nejlepších pomocníků čistících játra, byl užíván s medem již Římany, jelikož je také bohatý na živiny a antioxidanty, opět k ochraně před volnými radikály.

Lopuch je znám jako rostlina dlouhověkosti již z dob starověkého Řecka tím, že pročišťuje krev. Listy lopuchu se rovněž dají podávat v polévkách, salátech, případně jej můžete naložit do octa a rozprašovat jej takto na salát.

Pokud se rozhodnete pro byliny ve formě čaje, pijte je dlouhodobě. Tkáně tak absorbují maximum účinných látek. Pijte dva až tři šálky denně po dobu léčebného procesu.

Skvělé jsou také ovocné šťávy, hlavně v dopoledních hodinách. Ovocné šťávy urychlují metabolizmus a mají alkalizující efekt na krev; citrusové plody a jejich šťávy jsou zejména bohaté na alkalické soli, hlavně draslík. Vysokým obsahem vlákniny ovoce podporuje trávení a stabilizuje hladinu inzulínu. Zároveň snižuje ukládání tuku a minimalizuje chuť na sladké. Ovoce by mělo být konzumováno samostatně, bez bílkovin nebo komplexních sacharidů, a to před polednem, pro nejintenzivnější čisticí efekt.

Cvičení odstraňuje toxiny přes kůži

Jednou z nejdůležitějších detoxikačních metod je pravidelné cvičení. Cvičení urychluje odstranění toxinů prostřednictvím našeho největšího orgánu eliminace – kůže, při pocení. Cvičení stimuluje lymfatický tok, který závisí pouze na svalovém pohybu (nebo masáži). Lymfatický systém je pro schopnost čistit naše tělo zásadním činitelem. Cvičení také zrychluje látkovou výměnu a krevní oběh. Téměř každý druh cvičení, od jízdy na kole po výsadbu květin na zahradě, zvyšuje oběhový systém hromadné dopravy kyslíku a živin do našich buněk, zatímco odnáší toxiny a odpad z tkání do vylučovacích orgánů. Dále cvičení působí jakožto prevence některých onemocnění, jako jsou srdeční choroby, způsobené sedavým způsobem života.

Dechová cvičení dodávají buňkám kyslík

Některé dýchací techniky zvyšují schopnost těla odstranit toxiny, protože detoxikace je přímo závislá na dodání kyslíku do buněk a odstranění oxidu uhličitého.

Vyzkoušejte „klidné břišní dýchání“ (dýchání do středu těla pro zmírnění stresu a úzkosti). Začněte tím, že si lehnete a relaxujete. Ležte na zádech s rukama volně podél těla a dlaněmi vzhůru, nohy přirozeně natažené, mírně od sebe, a mějte zavřené oči. (Pokud v této poloze cítíte bolest v dolní části zad, jen pokrčte kolena, nebo si kolena, případně i hlavu, podložte osuškou pro větší pohodlí. Nadechujte se ústy a vydechujte nosem po dobu pěti minut, event. se soustřeďte na stoupající a klesající pupek.

Thomas A. Edison jednou řekl: „Lékař budoucnosti nebude podávat žádné léky, ale bude se zajímat o své pacienty, o lidskou schránku, o stravu a hledat odpovědi v příčině nemoci.“ (=“The doctor of the future will give no medicine, but will interest his patients in the care of the human frame, in diet, and in the cause of disease.”)

Dejte svému tělu nástroje k samo-detoxikaci

Tělo se přirozeně snaží léčit samo, ale dnešní podmínky k životu naše orgány nadměrně namáhají, tudíž se mnohdy již nejsou schopny se vším samy vyrovnat. Aby tělo mohlo samostatně dobře pracovat, velmi mu pomůžeme právě správnou výživou, bylinnou medicínou, pravidelnými detoxikacemi a procedurami, jako je infračervená sauna, vodoléčba tlustého střeva a lymfatická stimulace masážemi, jak již bylo řečeno, aby byly tělu umožněny přirozené hojivé procesy a abychom se tak opět mohli těšit pevnému zdraví, harmonii a vitalitě.