Příčiny latentní tetanie z pohledu přírodní medicíny

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Příčiny latentní tetanie mohou být projevem nedostatku hořčíku (bez ohledu na to, jaké jsou jeho hodnoty v krvi). V tom případě pomůže užívání produktů s dobrou vstřebatelností – což nelze říci o všem, co je na trhu. Druhou příčinou může být překyselení organismu.

Sumář informací a další odkazy k tématu najdete zde:

Odkyselovat bychom se měli úplně všichni – ti dosud zdraví i nemocní jakoukoliv chorobou.
Prakticky každé lidské tělo zápasí s překyselením – aniž by si to většina spoluobčanů uvědomovala. Na morové epidemie také dříve umíraly milióny lidí – dokud nepochopili, kde mají tyto masové nemoci svůj původ. Totéž prozření čeká společnost i ohledně nespočtu nemocí z chronického překyselení organismu.

Proto každému (nemocnému i zdravému) doporučuji objednat si:

  • Indikátorové pH papírky
  • pH mineraly (alespoň dvě balení) – obsahuje proti jiným produktům menší a přiměřenější množství vápníku v podobě výborně vstřebatelného mléčnanu vápenatého. Navíc je zde vápník doprovázen dalšími zásadotvornými minerály. Proto bude mít větší šanci pomáhat všude, kde je ho potřeba, aniž by se vysrážel někde, kde být nemá. To občas hlásí zklamaní klienti – v jakém komerčním produktu dvojsečný vápník užívali a kde všude jim po takové „odborné léčbě“ zkalcifikoval (ledviny, velké cévy a v jednom případu také oční kapiláry)

Jak užívat?

Ideální je užívat jej individuálně a podle aktuálního měření pH moče s pomocí selektivních papírků – např. Indikátorové pH papírky, které jsou mnohem přesnější než obyčejné pH papírky, co Vám sice nabídnou v každé lékárně, ale pro tyto účely jsou nevhodné. Když máte pH zřetelně pod 7, vypijte nápoj s jednou rozmíchanou lžičkou a za několik hodin si pH znovu zkontrolujte. Pokud dávka nestačila, možno opakovat až do 4 lžiček denně. Produkt s minerály by měl vždy být jen „třešničkou na dortu“, základem příjmu minerálů by mělo být velké množství zeleniny – včetně podceňovaných BRAMBOR (v jakékoliv úpravě, aby se Vám nepřejedly). Časem získáte praxi a budete schopni odhadnout, kolik pH mineraly přidat k tomu, co jste za celý den snědli a jak dobře či špatně jste dýchali. Čím více jsme „hřešili“, tím větším počtem lžiček to včas kompenzovat.
Třeba s ním zapít jídlo, které má nedostatek minerálů a ohrožuje překyselením – např. většina obilnin a výrobků z nich.

Zásadotvorné minerály si nejčastěji přidávám do pití připraveného na noc. Ve spánku má tělesná schránka dýchá málo a povrchně a proto se nejvíce překyseluje.

Od klientů mám opakovaně potvrzeno, jaký (pro ně neuvěřitelný) efekt mívá detoxikační a zásadotvorné lakto-vegetariánské stravování. Jakmile se jejich dosud „nevyléčitelně“ nemocný organismus zbavil zhoubných purinových a jiných intoxikací z masa a ryb – zažívají doslova zázraky. Opravdu není dobře, když je lidské tělo hromadným hrobem zvířecích mrtvol.

Přechodem na bezmasou stravu mimo jiné mizí životní podmínky pro řadu střevních parazitů. Tělu se uleví od jejich toxinů, šířících se krevním oběhem do všech ostatních tkání.

Mé mnohaleté zkušenosti najdete zde:

Projev psychosomatického onemocnění. Je to stav, kdy se psychické problémy (třeba i nenápadné či zcela skryté) projeví navenek jako potíže tělesné, protože jejich vlivem začínají špatně fungovat různé tělesné funkce.

Psychosomatické potíže mohou být dlouhodobě jen funkčního rázu, někdy ale je to jen otázka delšího času, než dojde k poškození nějakého tělesného orgánu i na hmotné úrovni. Pacient se pak někdy dokonce raduje ve smyslu: „Stále mi doktoři říkali, že jsou to jen nervy a teď vidí, že jsem opravdu nemocná“.
Neboli potíže „jen s nervy“ klienta nedonutily ke změně sebezničujícího životního stylu, až došlo ze stejných příčin k tělesnému poškození zdraví.

  1. Vlastní příčinou těchto zprvu „jen“ funkčních potíží je dlouhodobé přetěžování mozku, které má dva zdroje: neznalost toho, čemu se na Západě říká „INFORMAČNÍ HYGIENA“ – aneb co všechno si nepouštět do hlavy očima ani sluchem.
  2. Dalším zdrojem přetížení jsou různé chybné myšlenky a životní postoje (většinou podceňované). Vyvolávají napětí a neklid, jehož vlivem začne limbický mozek vysílat chybné řídící signály – a tělo prostě nemůže zůstat zdravé.

NEDOSTATEČNÉ, MĚLKÉ DÝCHÁNÍ – zatím málo uváděná ale o to častější příčina mnoha zdravotních potíží.

Stále všem příznivcům o zdravou dlouhověkost (i sám sobě) opakuji to, co je známo již z dob starých mistrů. Co nejčastěji se věnujme pomalému dýchání NA DORAZ a bandhám – viz články:

+ doplňující novodobé informace:

Učme se dýchat jednoduše, ale co nejčastěji a (relativně) na doraz – ale nechat zpevněné bříško, kde zvýšený nitro-břišní tlak při nádechu dělá zase jiné užitečnosti.

Nepřestává mne fascinovat, co všechno už dokázali učenliví klienti z naší poradny doslova ROZDÝCHAT.

Co se týká harmonizace činnosti limbického mozku – řídící centrály veškerého našeho zdraví, která přímo zodpovídá za všechny psychosomatické souvislosti a potíže, tak neznám nic lepšího, než je rdesno mnohokvěté. Podrobné informace o této bylince (speciálně upravený kořen rostliny polygonum multiflorum).

Produkt je vhodný k dlouhodobému užívání. Úplně nejvíce na něm oceňuji to, jak vytvořením klidnějšího nadhledu a odstupu usnadňuje práci s přestavbou osobnosti – proto se velmi hodí i v kombinaci s prací na změně chybných duševních stereotypů, které jsou skutečnou příčinou potíží – viz výše. U žen rdesno mnohokvěté velmi často funguje i jako účinný „životabudič“ odstraňující únavu (nebrat na noc!).

Produkt můžete samozřejmě užívat i bez současně probíhající práce na změně své psychiky. Lidé bohužel většinou nemají zájem o práci na sobě a raději dávají přednost jen samotnému užívání nějakých tablet, které  nepříjemný příznak alespoň na nějaký čas potlačí. Což dělají nejen všechny chemické léky,  ale i tyto dva přírodní produkty – jenže ty mají velkou výhodu, že nemají negativní vedlejší účinky.

Rdesno mnohokvěté naopak napomáhá zdraví upevňovat a v tradiční čínské medicíně je tato bylinka známá svým blahodárným vlivem na zdravou dlouhověkost. Z bioenergetického hlediska se dá říci, že na rozdíl od oficiálních chemických „oblbováků“ nebere životní energii, ale naopak ji pomáhá mobilizovat.

********************************

Pro ty, co jsou ochotni vzdávat se svého Ega (jáství) a věřit v „cosi vyššího“, přidávám ještě tip na nejlepší zdroj tělesného i duševního zdraví, jaký jsem měl možnost na sobě i svých klientech vyzkoušet, viz:

Podstata je jednoduchá – všudypřítomná Kosmická Energie je připravena uzdravovat tělesnou schránku, podmínkou je naučit se na ni napojovat.  Této formě sebe-uzdravování a regenerace věnuji stále více času i ve svém osobním životě. Máte-li zájem, pošlu Vám podrobné informace k domácímu tréninku napojování se „nahoru“.  Je to ten nejužitečnější koníček, jaký můžeme sami sobě dopřávat.