Lymfatická drenáž metodou míčkování

cm autoimunita1

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Je jedním z hlavních způsobů odstranění škodlivin z těla. Její zablokování vede k hromadění toxinů v mízních uzlinách a mezi-buněčném prostoru. K mechanické drenáži používáme míčků na líný tenis. Míček koulíme dlaní a tím vytváříme kožní val-trénu. Každý tah opakujeme 3x…

Uvolnění hrudníku při kašli, astmatickém dýchání. Masáž začínáme na pravé polovině trupu.

 1. Koulení z pravé jámy kyčelní pod žeberními oblouky do levé jáma kyčelní.
 2. Od spodního výběžku hrudní kosti, podél hrudní kosti a podél klíčku na šíjový sval.
 3. Od spodního výběžku hrudní kosti přes prsní sval na rameno.
 4. Od spodního výběžku hrudní kosti směrem do podpaždí, vodorovně přes paži, lopatku k páteři – chvíli míčkem držet protažené svalstvo.
 5. Od pravého dolíčku na hýždi na šíji.
 6. Od levého dolíčku na hýždi na šíji.
 7. Od kostrče po páteři ke středu lebky.
 8. Od výběžku hrudní kosti vodorovně přes hrudník na záda, kolem lopatky na rameno, 3x obkroužit rameno v protisměru hod. ručiček a ukončit směrem k lokti.
 9. Protitah dvěma míčky- první míček táhneme od dolního okraje hrudní kosti až k jamce pod krkem, současně táhneme druhý míček od krční páteře přes páteřní výběžky dolů ke kostrči- chvíli držíme.

Míčky přiložíme po stranách lebky pod ušima a tahem třeme po stranách šíje přes rameno k lokti.


Rýma – masáž začínáme na pravé straně obličeje.

 1. Koulení míčku od křídla nosu přes oko k uchu.
 2. Koulení po obočí od křídla nosu k uchu.
 3. Koulení středem čela od křídla nosu k uchu, třetí tah pokračujeme koulením za ucho ke spodní hraně lebky, po ní doprostřed s končí směrem ke krční páteři.

Totéž na druhé polovině obličeje.

 1. Koulení po horním okraji lícní kosti k uchu.
 2. Koulení středem lícní kosti k uchu.
 3. Koulení spodním okrajem lícní kosti k uchu a pokračujeme za uchem po straně šíje směrem k ramenu.


Totéž opakujeme na druhé straně. Vnitřně používáme homeopatický prostředek Lymphomyosot od firmy Heel, který obecně podáváme 3x denně 10 – 20 kapek do sklenice vody. V praxi můžeme ještě používat Galium.

Metodu míč-kování s oblibou užíváme u dětí, které jsou věčně zahleněné, které mají zvětšenou nosní mandli, opakované katary horních cest dýchacích. Metoda je příjemná, nebolí a když je prováděna formou hry, pak je to nejlepší, co pro naše dítě můžeme udělat.