Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.
Je jedním z hlavních způsobů odstranění škodlivin z těla. Její zablokování vede k hromadění toxinů v mízních uzlinách a mezi-buněčném prostoru. K mechanické drenáži používáme míčků na líný tenis. Míček koulíme dlaní a tím vytváříme kožní val-trénu. Každý tah opakujeme 3x…
Uvolnění hrudníku při kašli, astmatickém dýchání. Masáž začínáme na pravé polovině trupu.
- Koulení z pravé jámy kyčelní pod žeberními oblouky do levé jáma kyčelní.
- Od spodního výběžku hrudní kosti, podél hrudní kosti a podél klíčku na šíjový sval.
- Od spodního výběžku hrudní kosti přes prsní sval na rameno.
- Od spodního výběžku hrudní kosti směrem do podpaždí, vodorovně přes paži, lopatku k páteři – chvíli míčkem držet protažené svalstvo.
- Od pravého dolíčku na hýždi na šíji.
- Od levého dolíčku na hýždi na šíji.
- Od kostrče po páteři ke středu lebky.
- Od výběžku hrudní kosti vodorovně přes hrudník na záda, kolem lopatky na rameno, 3x obkroužit rameno v protisměru hod. ručiček a ukončit směrem k lokti.
- Protitah dvěma míčky- první míček táhneme od dolního okraje hrudní kosti až k jamce pod krkem, současně táhneme druhý míček od krční páteře přes páteřní výběžky dolů ke kostrči- chvíli držíme.
Míčky přiložíme po stranách lebky pod ušima a tahem třeme po stranách šíje přes rameno k lokti.
Rýma – masáž začínáme na pravé straně obličeje.
- Koulení míčku od křídla nosu přes oko k uchu.
- Koulení po obočí od křídla nosu k uchu.
- Koulení středem čela od křídla nosu k uchu, třetí tah pokračujeme koulením za ucho ke spodní hraně lebky, po ní doprostřed s končí směrem ke krční páteři.
Totéž na druhé polovině obličeje.
- Koulení po horním okraji lícní kosti k uchu.
- Koulení středem lícní kosti k uchu.
- Koulení spodním okrajem lícní kosti k uchu a pokračujeme za uchem po straně šíje směrem k ramenu.
Totéž opakujeme na druhé straně. Vnitřně používáme homeopatický prostředek Lymphomyosot od firmy Heel, který obecně podáváme 3x denně 10 – 20 kapek do sklenice vody. V praxi můžeme ještě používat Galium.
Metodu míč-kování s oblibou užíváme u dětí, které jsou věčně zahleněné, které mají zvětšenou nosní mandli, opakované katary horních cest dýchacích. Metoda je příjemná, nebolí a když je prováděna formou hry, pak je to nejlepší, co pro naše dítě můžeme udělat.