Jíme zdravě s Fitrecepty

cm jime zdrave s fitrecepty

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Až budete listovat kuchařkou a kochat se fotkami jídel, nejspíš vám probleskne hlavou myšlenka: tak krásně to nezvládnu připravit… Zvládnete to. Stejně jako jsme to zvládli my.

Jednoduchá příprava

Všech 120 receptů jsme vařili v průměrných kuchyních s běžným vybavením. Jediným luxusem, který vám při přípravě jídel přijde vhod, je kvalitní a výkonný mixér. I samotné fotky vznikaly v poměrně bojových podmínkách a žádný profesionální stylista v tom prsty nemá. Někdy prostě stačí trocha akrobacie, hezké nádobí a smysl pro improvizaci. Až se pročtete až na úplný konec kuchařky, pochopíte, o čem mluvíme.

Žampiony plněné kuskusem

Nutriční informace na 1 porci: 307 kcal 12 g bílkovin 23 g sacharidů 17 g tuků

 

Zapečené žampiony

Troubu předehřejeme na 190 °C. Na plech rozprostřeme očištěné žampiony, pokapeme olivovým olejem a dáme péct na cca 5 minut do trouby na 180-190 °C.

Mezitím smícháme kuskus, kari, sůl a pepř. Vše zalijeme vroucí vodou, dáme pod pokličku a necháme vodu vsáknout. Žampiony vyndáme z trouby a dáme stranou.

Do směsi s kuskusem zamícháme smetanu, nasekanou petrželku, semínka a nastrouhanou mozzarellu. Směsí naplníme žampiony, které dáme ještě na 10 minut zapéct do trouby na 180-190 °C.

Ukázka z knihy Jíme zdravě s Fitrecepty.