Domácí „samurajské“ nanuky

cm nanuky

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Léto bez zmrzliny? To nemůže v žádné rodině s dětmi projít. Dětský vnitřní oheň hoří mnohdy tak prudce, že
správně načasované podání nanuku rovná se mnohdy zdravotnické záchranné akci. Být prodejcem zmrzliny v letních měsících je zaručený byznys. Ani si netroufám spočítat, kolik peněz jsem utratila za tu dobu, co mám děti, ve snaze účinně zchladit jejich vášně. Jak jsem ale později pochopila, utrácení bylo zbytečné.

Každá máma ví, že všechno, co si dokáže udělat doma sama, je kvalitnější, zdravější a jen tak mimochodem o dost levnější. V případě nanuků je domácí výroba asi tak 10x ekonomicky výhodnější. A to je ta nejméně důležitá stránka věci. V kupovaných zmrzlinách můžete najít velmi širokou paletu nezdravých látek, potravinářskými aditivy způsobujícími hyperaktivitu počínaje a ztuženými tuky ucpávajícími tepny konče. Většina kupovaných zmrzlin je nesmyslně předražený a fikaně přeslazený koktejl nedobroty. Každý, kdo má doma mrazák, dokáže připravit skvělou zmrzlinu levou zadní. A děti záhy zjistí, že pomáhat v kuchyni se vyplatí.

VOLBA PŘÍCHUTI

Základem domácího nanuku je tučný tvaroh a smetana ke šlehání plus minišpetička soli a individuální množství medu. Tuhle směs vyšleháte ručním mixérem dohladka a přidáte vámi oblíbenou příchuť. Výhodou je, když je příchuť v práškové formě, aby se dále směs neředila. Můžete zkusit nanuky kakaové, skořicové, kávové, případně kurkumové, ale ty se přes svoji krásnou barvu netěší příliš velké oblibě. Domácím testováním jsem dospěla k závěru, že nejlepší příchutí pro domácí nanuky je zelený čaj Matcha, který popíjeli samurajové – což je důležitá okolnost, díky níž jdou u nás tyhle nanuky na dračku. Barva i chuť Matcha nanuků je skvělá, svěží a výjimečná. Na dva tvarohy a jednu smetanu ke šlehání stačí přidat dvě kávové lžičky Matcha čaje, ale i to je individuální.

ZDRAVOTNÍ BENEFITY

Pokud máte v mrazáku vždy připravený arzenál ochlazovadel, můžete být v klidu. Nemusíte nikam jezdit, utrácet a navíc si můžete být jistí, že do svých dětí nenápadně vpravíte opravdu velké množství antioxidantů. Zelený čaj Matcha má také výraznou schopnost osvěžovat ducha, zklidňovat mysl a zlepšovat náladu, což jistě ocení každý rodič. Pro jistotu udělejte samurajských nanuků o trochu víc, protože Matcha čaj má schopnost zrychlovat metabolismus a podporovat spalování tuků, což určitě potěší každou druhou maminku.