Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Diosmin

29.09.2018
Diosmin

Diosmin, se kterým se nyní častěji setkáváme v různých doplňcích stravy (ale nachází se i v léku Detralex vázaném na lékařský předpis), je flavonoid získavaný z rostliny Ruta aurantiae (routa vonná), patřící do rodu citrusů. Diosmin je syntetizován z hesperidinu izolovaného ze slupek pomerančů.

V kombinaci s další látkou, hesperidinem (také citrusový flavonoid) zlepšuje, jak uvádějí odborníci, žilní tonus a snižuje kapilární hyperpermeabilitu, protože chrání mikrocirkulací před zánětlivými procesy.

 

Jak si to přeložit?

Žilní (cévní) tonus je vlastně napětí cévní stěny, které vytváří širší prostor, aby cévou mohlo protékat více krve (tzv. cévní průsvit). Pokud dojde k ochabnutí tonusu, cévou protéká krve méně. Hyperpermeabilita znamená vyšší než normální propustnost cévní stěny. Mikrocirkulace je oběh tělních tekutin (krve, tkáňové tekutiny, lymfy) na úrovni jednotlivých tkání. Porucha mikrocirkulace má za následek zhoršení výživy tkání a může být příčinou nebo průvodním jevem řady onemocnění a patologických stavů jako například: edém, infarkt myokardu, ischemická choroba srdeční, ischemická choroba dolních končetin. Diosmin ovlivňuje mikrocirkulaci několika různými způsoby: snížením adheze leukocytů a kapilární permeability, zvýšením odolnosti kapilár, změnou hemoreologie a zlepšením lymfatického toku.

 

Lékaři kombinaci diosminu a hesperidinu (v podobě tzv. mikronizované purifikované flavonoidní frakce) předepisují při léčbě chronické žilní insuficience dolních končetin provázené pocitem tíhy, bolestí, nočními křečemi, otoky či trofickými změnami včetně bércového vředu a jednak při léčbě akutní ataky hemoroidálního onemocnění a dále jako základní léčba příznaků a projevů hemoroidálního onemocnění.

 

Jedinou zásadní kontraindikací je známá nebo předpokládaná přecitlivělost na účinné, eventuálně pomocné látky obsažené v léčivém přípravku či doplňku stravy.

 

V souvislosti s léčbou Detralexem bývají popisovány vesměs nezávažné gastrointestinální (bolest břicha, dyspepsie, nevolnost či zvracení) či neurovegetativní (bolesti hlavy či závratě) nežádoucí reakce. U doplňků stravy zatím tyto nežádoucí účinky nejsou uváděny. Co se týče lékových interakcí, v současnosti nejsou známy žádné farmakokinetické ani farmakodynamické interakce. Takže shrnuto, doplňky stravy, které obsahují diosmin (obvykle s dalšími složkami) je možné užívat jako doplněk léčby při hemeroidech, křečových žilách, nedostatečnosti dolních končetin či bércových vředech. Ve složitějších zdravotních stavech je dobrá konzultace s lékařem.

 

Celková nabídka přípravků obsahující diosmin.


Související články:
Otoky nohou
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Bércové vředy
Hesperidin


29.09.2018
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Výživové doplňky


 
Priessnitzův obklad
Hemofilové nákazy
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Zdravé vánoční cukroví
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Není losos jako losos
Červený čaj neboli Pu-Erh
Význam železa ve stravě
Klinický obraz nemoci dnešní doby
Jak vyčistit ucpané cévy?
Laktóza - skrytý problém
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS