Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Chlorella: nebezpečí nebo ochrana pro naše tělo?

10.05.2013
Chlorella
Jednobuněčná řasa chlorella se v dnešní době stala velmi populární pro její přínos našemu zdraví, zvláště pak pro její detoxikační vlastnosti. Obsahuje širokou škálu minerálů, vitamínů, aminokyselin, chlorofyl a antioxidanty. Pěstuje se v čisté vodě, ve které velmi rychle roste a díky fotosyntéze je schopna vyrábět unikátní růstový faktor, tzv. chlorellový růstový faktor (CGF). Dlouhá léta se vědci zabývají výzkumem tohoto faktoru, neboť se ukazuje, že podporuje regeneraci tkání, především dělení a růst buněk. Posiluje schopnost likvidovat cizorodé bakterie a má pozitivní vliv na celkovou obranyschopnost lidského těla. Není to hormon a nemůžeme jej srovnávat s růstovým hormonem STH (somatotropní hormon).

Chlorellový růstový faktor je nukleotid-peptid. Lze si jej představit jako komplexní látku a vyskytuje se pouze v chlorelle. Obsahuje nukleové kyseliny, aminokyseliny, peptidy, polysacharidy, betaglukany - je to tedy výkonný phytonutrient – tzn. substance rostlinného původu.

 

Nukleové kyseliny jsou základním stavebním kamenem života, jsou velmi důležité pro udržení přirozeného obranného systému a jeho správnou funkčnost. Výkonný CGF může pomoci zvýšit přirozené obranné aktivity systému, pomáhá odstranit velké množství nečistot z těla a obnovit buněčnou sílu a celistvost. Vstřebává se přímo do krevního řečiště, funguje všude v těle, zasahuje hluboko do buněk. Někteří vědci se věnovali studiu účinku potravin s vysokým obsahem nukleových kyselin DNA a RNA a domnívají se, že tyto potraviny mohou pomoci zpomalit proces stárnutí. Jak lidé stárnou, schopnost těla produkovat nukleové kyseliny DNA a RNA se zpomaluje. To vede k řadě typických příznaků stárnutí, jako je pokles energie, zvýšená citlivost k různým onemocněním. Popsané nukleové kyseliny jsou nutné pro syntézu bílkovin, a proto podporují rozmnožování a růst buněk. CGF lze také považovat za silné „prebiotikum“, které zvyšuje rychlost růstu prospěšné střevní (ale třeba i vaginální) mikroflóry.

 

Všichni známe vedlejší účinek antibiotik, které zničí nejenom patologické mikroorganizmy, nýbrž současně i prospěšnou mikroflóru. Způsobují tzv. dysbiózu (dysmikrobii) nebo symbiózu mezi jednotlivými mikroorganizmy. A mnoho lidí již bere za samozřejmé, že při a po léčbě antibiotiky užívají laktobacily, tedy probiotika. Jenže zde je použit termín prebiotika - chlorella a její růstový faktor jsou totiž mnohdy důležitější než samotná probiotika, neboť upravují prostředí, ve kterém mikroflóra žije. Když tedy budeme kromě probiotik užívat i prebiotika, vytvoříme podmínky pro růst užitečných bakteriálních kultur, jež nás chrání před civilizačními nemocemi, např. plísněmi.

 

Růstový faktor uvedené jednobuněčné řasy chlorelly urychluje růst normální střevní mikroflóry. S objevem růstového faktoru se objevily i myšlenky, zda nemůže vyvolávat onkologická onemocnění, nebo dokonce působit proti jejich léčení, jestliže podporuje růst buněk?

 

Dr. Fujimaki z Japonska izoloval chlorellový růstový faktor a označil jej jako vitalizující složku, oživující unavené buňky a pomáhající poničeným buňkám v seberekonstrukci. Po Fujimakiho studii proběhlo ještě několik dalších, které ale neukázaly, že by chlorella se svým růstovým faktorem bránila léčbě onkologických nemocí, ba naopak: studie prokazují zcela opačnou účinnost řasy chlorelly, a to jak v prevenci, tak i v podpůrné léčbě onkologických onemocnění.

 

Kdyby byla tato zelená řasa kontraindikací při léčbě onkologických nemocí, kdyby poškozovala zdraví lidí, a dokonce stála proti klasickému léčení, bylo by pak s podivem, že by se zelené potraviny tak dlouho a tak úspěšně držely v přísných schvalovacích řízeních a udělených atestech. O podpůrném působení chlorelly mimo jiné také při léčbě onkologických nemocí se dočtete v knihách Dr. Liebkeho (Doktor Chlorella), Dr. Steenblocka (Přírodní léčivé řasy), či Dr. Bernarda Jensena (Šperk z dálného výhodu).

 

Celková nabídka produktů Chlorella.

 

Doporučujeme Českou chlorellu se selenem.


Související články:
Chlorella pyrenoidosa si razí cestu
Chlorella versus Spirulina
Deodorační působení Chlorelly
Spirulina - zdroj energie a vitality
CGF


10.05.2013
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Výživové doplňky


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

299,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS