Alergie a jarní očista organismu

Se sílícím jarním sluncem mizí sněhové závěje a všude kolem nás se objevuje nepořádek nashromážděný během zimy. Každý to zajisté zažil, všude se něco povaluje a člověk kolikrát neví, kam šlápnout. Všichni se ptáme, kde se to tu všechno vzalo, a voláme po rychlém úklidu. Ne každý ovšem ví, že podobně může vysílat signály SOS i náš organizmus, nahromadí-li se v něm škodlivé látky. Přehlížení těchto někdy drobných varovných signálů může vést až k závažným alergickým reakcím našeho těla.

Správně fungující lidský obranný systém dokáže rozeznat cizorodé látky a přirozeně určit, jakou silou se má proti nim bránit. Vlivem znečištění okolního prostředí však může být imunitní systém natolik podrážděný, že vyvolané imunitní reakce pak mohou být příliš silné, chaotické, a pro organismus náročné až vyčerpávající. Vzniklé alergie nám následně komplikují život mnoha příznaky. Nejčastěji to jsou opuchlé slzící oči, nekonečná rýma, zhoršení astmatu, svědění kůže, otupělost.

Projevy alergie v následném zoufalství řešíme převážně kortikoidy, které ale neléčí příčiny, nýbrž utlumují pouze následky a dostávají nás do začarovaného kruhu. S užíváním těchto léčiv totiž vzrůstá znečištění našeho organismu. Následná přecitlivělost imunitního systému pak vyžaduje zvýšenou spotřebu léků, což opět způsobuje hromadění škodlivých látek v těle. Taková léčba je pouze utlumováním zhoršujících se příznaků alergií a tělo pak vysílá své SOS stále častěji a silněji.

Jak jsme již na začátku zmínili, je nyní nejvyšší čas na úklid, a to nejen v okolním prostředí, ale je vhodné vyčistit a provětrat i tělo a mysl. K očistě těla a utlumení alergie jsme pro vás vybrali nejvhodnější výrobky. Pokud nechcete pasivně čekat, jak s vámi alergie zamává, vyzkoušejte naši „silnou trojku“.

 

Zpět nahoru