Zimomřivost, studené, prochládající ruce a nohy

cm nohy par

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Nápadně studené ruce a nohy, rychle prochládajíc v chladném počasí, mohou být sice součástí nějakého vážnějšího onemocnění cév, ale ve většině případů jde skutečně jen o samostatný funkční (=regulační) problém. Teplé rukavice, dvoje ponožky a kvalitní obutí jsou sice samozřejmostí, ale samo o sobě to leckomu ještě nepomáhá.

Po dlouhá desetiletí jsem k takto postiženým také patřil, a protože rád experimentuji s vylepšováním své vlastní kdysi velmi chatrné zdravotní kondice postupně jsem přišel na tyto postupy:

A) Pravý žen-šen (Panax ginseng) mimo jiné pozitivní účinky také zlepšuje prohřívání periferních oblastí organismu.

  • Vysoký obsah této látky najdete například v tomto produktu: Ženšen + vitamín E. Je-li navíc velká váha, možno zpočátku až 3 tbl. denně – kapsli nalačno rozpouštím v ústech a převaluji vzniklou hořkou kapalinu pod jazykem – leccos se přes tuto tenkou sliznici vstřebává přímo do krevního oběhu, teprve pak spolknu do prázdného žaludku…

B) Chillispalovač tuků a skvělý zahřívač – pro jeho komplexní zdravotní účinek jej dávám celoročně do všeho jídla i do polévek a v zimě do každého čaje !!

C) Dbám o neurovegetativní rovnováhu – viz. článek Karmická medicína 9 – Nerovnováha neurovegetativního systému = příčina většiny nemocí =  odstraňování této nerovnováhy také zlepšuje prohřívání rukou i nohou

D) Co nejčastěji se věnuji pomalému dýchání NA DORAZ a bandhám – viz. články:

Tělo funguje jako kamna – když mají snížený přívod vzduchu, nemohou hřát. Čím lépe se učím dýchat, tím lépe se mi končetiny prokrvují a ohřívají.

Přeji i Vám tytéž úspěchy v boji proti nepříjemnému chladu!

*******************************
Poznámka na závěr – pro ty co jsou pro své zdraví a radostný dlouhý život ochotni stát se doslova někým jiným:
Naše rádoby „hmotné“ tělo je z hlediska kvantové fyziky pouze energetický „obraz“ ve všudypřítomném neviditelném kvantovém poli. Kosmické Zdroje celého Vesmíru mají možnost tento obraz změnit = uzdravit doslova zázračným způsobem.

Podrobné informace najdete v článcích:

Kladné výsledky dalších klientů a přátel „napojování“ ukazují, že jdeme správnou cestou. Je to ten nejužitečnější koníček, jaký můžeme sami sobě dopřávat – a nejen pro naše zdraví.Příběhy z praxe: