Věnujte pozornost pleťovým sérům aneb nadstandardní péče o pleť

cm pletovy krem

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

V dnešní době je pro laiky čím dál složitější vyznat se ve složité terminologii moderního kosmetického průmyslu. Zatímco ještě před několika desítkami let si běžné ženy vystačily s jedním krémem, který používaly ve dne, v noci, na obličej, krk, dekolt a další části těla, na normální, suchou, podrážděnou, zralou i smíšenou pleť, dnes je nabídka kosmetických přípravků mnohem širší. Proč jsou dnešní ženy náročnější?

V první řadě se razantně proměnil pověstný ideál ženské krásy, vrásky začaly být vnímané negativně, díky znečištěnému životnímu prostředí pleť rychleji stárne a v takovémto výčtu příčin bychom pokračovali do nekonečna. My se ale raději zaměříme na praktičtější část toho všeho a osvětlíme vám alespoň jeden složitý kosmetický pojem, a tím jsou pleťová séra. Kosmetická séra jsou přípravky, které byly objemově redukovány odstraněním tekutiny, aby zde zůstaly pouze aktivní účinné látky ve velmi vysoké koncentraci a další nezbytně nutné přísady. Jejich účinek potom bývá nejen mnohem výraznější, než u běžných krémů, ale zároveň i rychlejší a viditelnější. Séra mají velmi lehkou a jemnou konzistenci a díky tomu se snadno nanášejí a velmi dobře vstřebávají. Je proto možné je použít jak samostatně, tak i pod oblíbený krém.

Séra pro unavenou pleť
Hlavní zásluhou na unaveném vzhledu pleti má aktuální hektický životní styl plný stresu, nedostatku spánku, náhlých změň teplot (topení, klimatizace, venkovní teploty) a znečištěné životní prostředí. Aktivní látky jednak pracují na tom, aby došlo k oživení a rozjasnění pleti, ale většinou také vytváří na pokožce ochranný film, který ji má přes den chránit před působením okolních nepříznivých vlivů.

  • Cytovital Renove – Sérum proti vráskám – Svou neolejovou strukturou je tato emulze zvlášť účinným, kombinovaně působícím prostředkem, který poskytuje aktivní buněčnou ochranu a od prvního použití odstraňuje známky únavy a prvních vrásek.
  • Laserceutical – Biotechnologická séra na obnovu a regeneraci pokožky – Biotechnologická séra na den a noc jsou účinnými dvoufázovými přípravky, které mají na pleť pozoruhodný vyhlazovací účinek.
  • Aqualia Thermal Serum – Sametová hydro-fluidní textura séra umožňuje okamžité vstřebání hydratační složky. Pleť je okamžitě hydratovaná, zklidněná a posílená.

Redukce rozšířených žilek
Zčervenání kůže v obličeji mívají na svědomí rozšířené žilky, ale už i na toto zná kosmetický průmysl řešení. Séra podporují oběh krve v drobných cévkách, výrazně zlepšují stav pleti a navíc předchází vzniku dalšího zčervenání.

Minimalizaci pigmentových skvrn
Tmavší skvrny nejčastěji vznikají vlivem slunečního záření či jako pozánětlivé změny, eventuálně kombinací obou faktorů. Důležitou roli zde hraje i genetická dispozice, některá vnitřní onemocnění a celkově užívané léky například hormonální antikoncepce či potraviny a kosmetika. Bělící pleťová séra skvrnky postupně zesvětlují, až úplně zmizí.

  • Pigmentoceutical – Biotechnologická emulze na pigmentové skvrny – Přirozeným a nedráždivým způsobem odstraňuje silné pigmentové buňky epidermy. Snižuje pigmentaci na povrchu pokožky.
  • Sérum na odstranění a prevenci pigmentových skvrn Iklen – Aktivní látky umožňují rychlý průnik do pokožky, kde může sérum působit. Přípravek obsahuje účinnou složku rucinol, která blokuje tvorbu kožního barviva a snižuje intenzitu jeho zabarvení.

Řešení pro suchou pleť
Suchá pleť samozřejmě potřebuje co nejefektivnější hydrataci. Nestačí pouze dodat do pleti vodu, hydratační séra řeší i problém, jak v pleti vodu udržet co nejdéle.

  • Hydroceutical – Biotechnologické sérum na intenzivní hloubkovou hydrataci pokožky – Zabezpečuje intenzivní hloubkovou hydrataci buněk, podporuje přirozenou tvorbu kolagenu, zlepšuje textury, tón a vitalitu pokožky, která se stává zářivou, svěží a dokonale vyživenou bez vrásek.
  • Aqualia thermal UV SPF 15 –  Posilující a zklidňující 24H hydratační péče určená pro dehydratovanou pleť je vyrobená technologií mikrodifuze termální vody z Vichy.

Séra pro zralou pleť
Postupem let pleť ztrácí mladistvou pevnost, pružnost a jas. Séra určená pro omlazení pleti oživují pleť a podporují její přirozené funkce.

  • Botoceutical Platinum – Biotechnologické sérum na hluboké vráskyJde o dokonalou kombinaci peptidů vyvinutou speciálně k aplikaci do nejhlubších a nejvýraznějších vrásek tváře.
  • Botoceutical gold – Biotechnologické sérum proti vráskám na zralou pleť 45+ let – Je dokonalou kombinací peptidů vyrobená speciálně pro zralou pleť. Obsahuje kromě čtyř peptidů, DMAE, kyseliny hyaluronové, kyseliny lipoové i částice zlata, co dodává pleti jedinečný odstín a navrací jí vitalitu, pevnost a pružnost.

Celková nabídka přípravků v péči o pleť.