Rostlinné oleje

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Rostlinné oleje jsou unikátní přírodní prostředky, které můžeme užívat vnitřně k doplnění výživově hodnotných látek, ale i zevně především v kosmetice k zkrášlení a vyživení pleti. Tyto oleje neobsahují žádné chemické přísady, které by zatěžovaly organismus, jsou vhodné na ošetření pokožky již čerstvě narozených dětí a mohou pomoci k zlepšení stavu různých ekzémů i lupenky (zevně i vnitřně).

ROSTLINNÝ OLEJ Z PŠENIČNÝCH KLÍČKU:
Obsahuje nenasycené mastné kyseliny a vitaminy E, A a karotenoidy. Je vhodný pro vnitřní i zevní použití. V kosmetice je tento olej vhodný jako silně regenerující prostředek pro suchou a stárnoucí pokožku.

ROSTLINNÝ OLEJ MANDLOVÝ:
Obsahuje velké množství nenasycených mastných kyselin, vitaminy A, E a velké množství vápníku. Tento olej je velmi vhodný jako výživový doplněk pro děti a adolescenty, díky vápníku, kterého je obvykle v jídelníčku těchto skupin málo. K zevnímu použití je vhodný na citlivou, dětskou, suchou, popraskanou pokožku. Je to velmi jemný olej.

ROSTLINNÝ OLEJ LNĚNÝ:
Obsahuje hlavně nenasycené mastné kyseliny. Tento olej je velmi cenný hlavně pro vnitřní použití. Chrání a vyživuje srdce a cévy, snižuje riziko rakoviny, pečuje o střevní sliznice. Je to unikátní prostředek při průjmech nebo naopak zácpách. Každý člověk by ho měl pravidelně denně užívat v množství 1 čajové lžičky. V kosmetice je vhodný k ošetřování různých ekzémů a lupenky.

ROSTLINNÝ OLEJ OLIVOVÝ PANENSKÝ:
Obsahuje především nenasycené mastné kyseliny, vitaminy E, A, karoteny a chlorofyl. Tento olej je velmi vhodný pro studenou i teplou kuchyň. Je teplotně stabilní, což znamená, že se i při velkém zahřátí neničí hodnotné látky. Snižuje krevní tlak, chrání a posiluje srdce a cévy, podporuje tvorbu žluči, snižuje hladinu cholesterolu. V kosmetice je olivový olej vhodný k regeneraci zánětlivé, poškozené, popraskané a hrubé pokožky. Je velmi vhodný pro malé děti. Používá se i do různých zábalů na vlasy a pleťových masek.

ROSTLINNÝ OLEJ DÝŇOVÝ:
Obsahuje větší množství nenasycených mastných kyselin, vitaminy skupiny B, lecitin a hlavně zinek. Zinek je velmi důležitým prvkem pro silnou imunitu. S vitaminem A spolehlivě chrání tělo před rakovinou a je důležitý pro léčbu alergií, astmatu a všech druhů kožních potíží. Při vnitřním požívání se pozitivně ovlivňuje žaludek a střevní oblast, dýňový olej je zaručeným prostředkem při problémech s prostatou a u žen zmírňuje obtíže v klimakteriu a dále příznivě povzbuzuje krevní oběh. K zevnímu použití se doporučuje přidávat do léčivého zábalu proti padání vlasů a k potírání nehtových lůžek při jejich velké lámavosti a třepení.

ROSTLINNÝ OLEJ SEZAMOVÝ:
Obsahuje nenasycené mastné kyseliny, vitaminy A, E, lecitin a velké množství vápníku. Sezamový olej je vhodný k vnitřnímu použití zejména kvůli vápníku. Výborný je i v arabských zemích připravovaný moučník – halva, která je pouze z těchto drcených semen. V kosmetice se tento olej používá k regeneraci a zjemnění namáhané pokožky. Je vhodný jako základ pro přípravu masážních preparátů, pleťových masek či zábalů.

ROSTLINNÝ OLEJ PUPALKOVÝ:
Obsahuje nenasycené mastné kyseliny, vitaminy A, E. Pupalkový olej při vnitřním podávání působí především při léčbě alergií, ekzémů, snižuje riziko arteriosklerózy, posiluje obranyschopnost organismu, pomáhá při regulaci menstruačního cyklu a je výborný při klimakterických obtížích i při jejich prevenci. V kosmetice je určen pro citlivou, jemnou a podrážděnou pokožku. Působí protizánětlivě a hojivě. Je vhodný do vlasových i pleťových masek a zábalů.