Posilte svou imunitu přírodní cestou

cm smrkajici zena6

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Každým rokem se vždy na podzim zvýší počet dotazů do naší poradny a mají většinou stejné téma: rýma, kašel, zánět nosohltanu a průdušek. Tazatelé žádají něco na posilu imunity, na únavu, na podzimní  pocity skleslosti…

Jakmile se zhorší počasí, v domovech se začne topit, děti chodí opět do kolektivu, začnou se také rozšiřovat kapénkové infekce. Letní čas se posune na zimní, je více tma. Nelze si už vyjít ven v lehkém oděvu, snadno dojde k prochlazení. To jsou jasné atributy podzimu, které zvyšují nemocnost.

Ten, kdo s takovými stavy počítá a je připraven, ten má náskok a výhodu a snadněji se také se změnou vypořádá.

Existují přírodní produkty, schopné v prevenci hodně udělat.

Zázvor – Zázvorové čaje by se měly stát součástí našeho nápojového domácího lístku. Vitamín C – posiluje celkovou obranyschopnost. Echinaceu dnes již každý zná.

Platí jedna zásada

Tyto prostředky máme mít nakoupeny v domácí lékárničce a  nasadit je okamžitě při prvních náznacích přicházejícího infektu, virózy, rýmy… Čím později je použijeme, tím více se infekce na sliznici usadí, převládne tam bakteriální infekce a potom nezbývá, než si zajít pro antibiotikum.

Když přicházejí podzimní mlhy a nevlídné počasí, máme připraven korejský ženšen od pana Dejdara.

Považuje se za adaptogen, látku zvyšující odolnost vůči zátěži a stresu, při únavě a vyčerpanosti. Čaj má specifickou chuť a snadno si jej oblíbíte.

V našem výčtu by neměla chybět informace o hlívě ústřičné, která je vhodná během rekonvalescence.

Je to jedlá houba, rostoucí na dřevě stromů. Obsahuje hlavní formy beta-glukanů: jak beta-1/3, 1/4-D glukan, tak beta-1/3, 1/6-D glukan. A to je velmi dobrý základ pro budování imunity.