Pět sklenic piva za večer – to je hračka

cm chmel

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Má se prý hodně pít a proplachovat ledviny, tak to dělám. Ráno mám bolest hlavy, křeče v břiše a pocit plnosti – nadýmání. Tak nevím, je to tím pivem? Je pravda, že mám 10 kg navíc a mám v oblibě domácí stravu, neudržím se a dám si velkou porci, větší část je maso. Tučnému se nevyhýbám a mám rád uzené. Asi to bude dědičné, matka trpěla na žlučník a je po operaci a její matka také. Obě jsou náramné kuchařky. Prý si mám jít na jaterní testy a cholesterol, tam se ukáže, jestli jsou v pořádku játra. Zvýšená hladina ukazuje, že játra tu zátěž nestačí zvládat…

Játra váží zhruba 1,5 kg, každý den vytvoří až jeden litr žluče a detoxikují cizorodé látky a také alkohol. Představují nejdůležitější orgán detoxikace v těle.

Asi to tak bude, už je mi jasné, proč si připadám unavený, malátný až apatický. A také často trpím na infekce a nachlazení. Když je v práci stres, a ten je každý den, pak to stojí za starou bačkoru. Ale večer si zajdu na pivko, zapomenu na problémy.

Bohužel nezůstane jen u toho jednoho piva, ale jak je psáno v úvodu – pět sklenic piva za večer – to je hračka.

Vyčistění jater podporují zejména speciální bylinné čaje. Bylinář má již hotový, připravený extrakt z bylin. Roztok je poněkud hořký, protože je to čistý extrakt z bylin, a je doporučováno, aby se hojně zapíjel. Každý si jeho chuť upraví podle svých potřeb. Dávkování si určí sám také podle svých potřeb. Jednu kávovou lžičku – a jestli se účinek nedostaví, může dávku opakovat. Za den až 5 – 7 kávových lžiček. Samozřejmě, že to nestačí. Dotyčný unavený, nafouklý a stresovaný pisatel, který je evidentně zamotán do bludného kruhu, musí zcela zásadně změnit svůj životní styl.Bylinář mu může posloužit pro začátek nebo mu pomůže překonat období potíží, ale tu podstatnou část musí provést sám.