Nežádoucí účinky očkování anebo týrání

cm dite ockovani

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Dokážete si představit, že necháte své dítě přesně podle doporučení pediatra naočkovat, krátce poté těžce onemocní, vyhledáte pomoc odborníka v nemocnici a lékaři vás z neznalosti možných nežádoucích účinků očkování obviní z týrání dítěte? Tento příběh se právě odehrává v německém Mnichově.

Tatínek, který byl obviněn z týrání svého dítěte, popsal čtvrtý den po opakovaném očkování chování svého dítěte jako neutišitelný křik, křeče, šok a útlum dechu – nežádoucí projevy vedlejších účinků, ke kterým může vést očkování u citlivých dětí. Tatínek ihned kontaktoval lékaře a zajistil převoz svého dítěte do nemocnice. Naneštěstí byl otec v době zhoršení obtíží s dítětem sám doma, a proto se okamžitě stal podezřelým. Lékaři diagnostikovali otok mozku a podkožní krvácení.

Maminka tohoto tříměsíčního chlapce byla pod výhrůžkou umístění dítěte do ústavu přinucena se s manželem rozvést. Tatínek má nyní zakázán styk s dítětem a stojí před soudem s hrozbou až čtyřletého vězení. Přitom maminka i babička dítěte svědčily, že u chlapce došlo hned po první dávce zmíněného očkování k nežádoucím účinkům, které měly být kontraindikací pro další očkovací dávku, ale lékař je ignoroval a v průběhu další návštěvy zopakoval očkování proti osmi nemocem.

Úmrtí z třesení?

Existují studie, které potvrzují, že 10 až 15% dětí reaguje na očkování přecitlivěle a že některé děti mohou onemocnět, u některých dochází dokonce k celoživotnímu poškození. V posledních letech nevysvětlitelně přibývá případů tzv. shaken baby syndromu (syndrom z třesení). Rodiče, nejčastěji tatínkové nebo chůvy, které jsou zrovna s dítětem samy, jsou obvykle obviněni z týrání dítěte.

Viera Schiebner, Ph.D., australská odbornice, která dlouhodobě sleduje rizika očkování, potvrzuje, že k projevům shaken baby syndromu často dochází krátce po vícečetném očkování a že očkování může vést k otoku mozku, křečím i podkožnímu krvácení. Kojenci, kterým byl diagnostikován shaken baby syndrom, mohou být obětmi vedlejších účinků očkování, na které nikdo nepomyslel.

Očkování uznáno za příčinu poškození kojence, ale až po pár letech věznění tatínka

Další dramatický příběh, ve kterém vedlo očkování k závažnému poškození zdraví kojence a následně i jeho úmrtí v nemocnici, je z USA. Tatínek, který byl s dítětem sám doma a přivezl jej do nemocnice, byl odsouzen jako vrah k trestu doživotního odnětí svobody, přinucen se rozvést a odloučen od druhého staršího dítěte. Pod hrozbou odebrání dcery byla maminka nucena do obviňování tatínka. Maminka odmítla obviňovat manžela, následně byla odsouzena jako spolupachatelka. Jejich dcera byla umístěna do zařízení, kde byla sexuálně obtěžována staršími chlapci. Až po několika letech a s nezanedbatelnou podporou odborníků celého světa, kteří na základě studia průkazních materiálů obhajovali otce, byla nejdříve osvobozena maminka, téměř deset let po úmrtí syna byl osvobozen i tatínek. Nyní žije rodina podle dostupných informací společně, její příběh je detailně (včetně lékařských zpráv) popsán na stránkách Free Yurko (http://www.freeyurko.bizland.com/appeal.html). Podobných příběhů jsou desítky. Možné následky očkování detailně popisuje tato zpráva v anglickém jazyce:

http://therefusers.com/refusers-newsroom/do-childhood-vaccines-cause-subdural-brain-hemorrhages-currently-diagnosed-as-shaken-baby-syndrome-and-other-health-anomalies-harold-e-buttram-md-and-catherine-j-frompovich/#.URoxtKWqnl8.

Názor neuropatologa

Doktorka Waney Squier je neuropatoložkou v John Radcliffe Hospital v Oxfordu. Sama se s přibývajícími případy kojenců, kterým byl diagnostikován shaken baby syndrome (SBS), stala skeptickou a upozorňuje na obrovskou nejistotu této diagnózy. Důvody její skepse i způsob, jakým je mnoha kolegy pro svůj postoj napadána, popisuje v rozhovoru: http://keran-henderson-innocent.blogspot.cz/2011/04/is-shaken-baby-syndrome-myth-times.html.

Jak poškození probíhá?

Jak předčasně narozené a oslabené dítě, tak i perfektně zdravé děti absolvují doporučená vícečetná očkování. V rozmezí několika hodin až dní po samotné aplikaci dochází k dramatickému nebo postupnému, jinak nevysvětlitelnému zhoršování stavu dítěte. Dítě až do vyčerpání neutišitelně křičí, může mít horečku anebo křeče, může zvracet, přestat jíst a přestat se vyvíjet. Popsané projevy by měly být důvodem pro okamžité zastavení očkování (zajímavé je, že jsou děti s uvedenými komplikacemi zároveň vylučovány ze studií o bezpečnosti očkovacích vakcín). Pediatři však potíže často zlehčují a pokračují v očkování. Každá následující dávka problémy podstatně stupňuje, až dochází k nenapravitelnému poškození zdraví dítěte. V některých případech najdou souvislosti sami rodiče a další očkování odmítnou.

Trestné následky špatné diagnostiky

Mnoho kojenců, u kterých je diagnostikován shaken baby syndrome, může být obětmi zánětu mozku, který se rozvíjí jako nežádoucí účinek po očkování. Od dob zahájení hromadného očkování a se zvyšujícími se počty povinných očkování přibývá zpráv o těžkých poškozeních mozku, kardiovaskulárních, metabolických a dalších zraněních kojenců. Například vakcína proti černému kašli může vést k zánětu mozkových blan, který je doprovázen otokem mozku a krvácením. Jen ve Velké Británii se u soudu ročně projednává asi 250 případů, ve kterých jsou rodiče anebo pečovatelé obviněni z třesení anebo neúmyslného poranění hlavy kojence. K mediálně nejznámějším případům patří odsouzení devatenáctileté britské chůvy v USA z utřesení osmiměsíčního chlapce, o kterého pečovala, k smrti. Ona, stejně jako mnoho dalších obviněných, vinu nikdy neuznala. Samozřejmě se vyskytují i případy týrání dítěte, ale u každého kojence je třeba okamžitě zahájit pátrání po všech možnostech a jednoznačně vyloučit souvislost s předcházejícím očkováním. A to zejména v situaci, kdy minulost obviněných nesvědčí o žádné předchozí trestné činnosti a zabití, ze kterého jsou obviněni, nemá žádný motiv.

Přečtěte si knihu Velmi osobní kniha o zdraví od Margit Slimákové, která je v naší nabídce.