Nespavost – jak ji odstranit přeprogramováním chybné duševní výbavy

cm zivani

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Příčina nespavosti je v psychice – příliš mnoho rušivých myšlenek, přemíra informací v mozku, úzkosti, atd. Část duševních příčin nespavosti se může ukrývat hluboko v podvědomí (některé mohou mít svůj původ i v minulých životech). Nadarmo se neříká o lidech s dobrým spánkem „Spí spánkem spravedlivých“ – takový člověk totiž ve své Duši nenosí žádné pocity křivdy. Důvěřuje ŽIVOTU, takže nemá o nikoho a o nic žádný traumatizující strach atd.

Ideální by bylo natrvalo odstranit jmenované zdroje problému a nikoliv jen dočasně potlačovat příznaky nějakým hypnotikem. Jenže lidé chtějí právě tohle – nic složitého se svým životním stylem neřešit a jen spolykat nějaký lék, aby nepříjemný příznak alespoň na nějaký čas zmizel – Tuto rychlou službu dělají nejen všechny chemické léky, ale i některé přírodní produkty – jenže ty mají na rozdíl od chemikálií velkou výhodu, že místo negativních vedlejších důsledků spíše různým způsobem napomáhají upevňovat zdraví.

Kromě pocitu klidu a dobré nálady navozuje pocit zdravého nadhledu nad životem, což je stav, který usnadňuje práci s tolik potřebným přeprogramováním psychiky – nejlépe s pomocí pozitivních afirmací – to jsou NOVÁ tvrzení sestavená do jednoduchých vět, které dlouhodobým vytrvalým opakováním přeneseme z vědomé do podvědomé činnosti naší mysli – teprve pak podle ní začne mozek reagovat novým a správnějším způsobem – vzi článek:

Pokud klient po ránu cítí, že spánek mu nenavodil dostatečnou obnovu sil, lze organismu dlouhodobě pomáhat k lepší svěžesti organismu tímto regenerujícím produktem:

Cordyceps může být užíván v tak vysokých dávkách, jak jen dovoluje finanční situace. V dávkách nízkých a cenově dostupnějších významně snižuje únavu a aktivuje regenerační rezervy organismu. Se zvyšující se dávkou jeho regenerační efekt stále roste a nastupuje také účinek proti-nádorový.

Při dostatku financí se dá užívat produkt cordyceps  v množství až 5 gramů denně (přepočteno z extraktu na váhu celé původní houby). Ani v těchto gigantických dávkách nehrozí žádné nebezpečí pro zdraví. Přípravek například nikterak nevadí antidopingovým komisím – přesto, že je užívaný i v průběhu sportovní události (např. během olympiády). Je dobré to vědět, aby řadový klient neměl obavu, že jde o nějaké stimulans, která jen dočasně vyždímá organismus i za cenu rizika jeho selhání. Jak se ukázalo, toto u cordycepsu nehrozí, pracuje pro organismus jiným způsobem, podporujícím rezervní, běžně nevyužívaný regenerační potenciál organismu. Neužívejte pozdě odpoledne nebo večer – přebytek vitality by mohl bránit ve spánku.

Složení stravy při nespavosti nebývá zásadní záležitostí – přesto doporučuji pravidelnou konzumaci ovesných vloček, které prokazatelně pomáhají zklidňovat a harmonizovat organismus. Z nápojů vřele doporučuji nealkoholické pivo – samozřejmě pokud Vám pivo nevadí. Chmel je totiž také známý harmonizér celého organismu.

Čaje – samostatně se pije například čaj z meduňky, po staletí známé svým jemným zklidňujícím vlivem. Součástí spánku navozujících bylinkových čajových směsí bývá také mučenka červená, kozlík lékařský (asi nejznámější bylinka se zklidňujícím účinkem) a kupodivu opět chmel – sušené chmelové šištice.

Povídání o tom, jak lze spát v malých časových úsecích, najdete zde:

– ten mládenec dělení spánku dělá dobrovolně, nespavec může praktikovat totéž – i kdyby to měl zpočátku brát jako znouzectnost, protože není schopen spát jednou denně v delším časovém úseku.

Osobně to dělám ještě trochu jinak – mé osobní core (hlavní část spánku) je cca 5,5 hodiny a pak místo napů neboli šlofíků používám (často paralelně s jinou světskou činností) regenerační a harmonizační techniky, které mají stejný efekt jako spánek – čistí mozek a regenerují tělo. Jejich součástí je pomalé hluboké dýchání, napojování se „nahoru“ a také bandhy – viz články:

V nejparnějším létě, kdy je nejdelší den a přes den je venku nesnesitelně, přidávám odpolední dvouhodinovou kombinaci regenerace a spánku (tzv. dvoufázový spánek) – a noční hlavní spánek core pak někdy lze ještě o něco zkrátit. S těmito technikami neustále experimentuji – vše se stále vyvíjí tak, jak se pomalu vyvíjí umění neplýtvat duševní a tělesnou energií – zde má moje maličkost ještě rezervy.

Pokud budete potřebovat nějaké další informace, rádi Vám je poskytneme v naší internetové poradně.