Neplodnost, funkční sterilita ženy

cm ultrazvuk

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Pokud žena nemůže otěhotnět a nejsou žádné objektivní důvody pro neplodnost (nefunkční vaječníky, poškozené vejcovody, nemocná děloha či závadný spermiogram partnera), označuje se tento stav jako funkční neplodnost a nejčastěji bývá způsoben neurovegetativní nerovnováhou neboli přetížením psychiky.

Tato nerovnováha pak následně negativně ovlivňuje činnost buněčných receptorů pro pohlavní hormony. Nejsou-li v pořádku cílové receptory na povrchových membránách buněk, není pak postižené ženě vůbec nic platné, že hodnoty hormonů jsou zdánlivě v pořádku. Proto klientkám navrhuji současně užívat dvojkombinaci produktů:

Ledacos důležitého se dozvíte také v tomto článku:

Karmická medicína 09 – Nerovnováha neurovegetativního systému

Doporučením pro muže u funkční neplodnosti ženy se nesnažíme ani tak o zlepšení samotného sexu, jako o zlepšení spermiogramu. Macu mohou samozřejmě užívat i ženy, pokud mají problém s nedostatkem zájmu o milostný život.

Co se ještě hodí pro oba současně

  1. Pečlivé dlouhodobé odkyselování organismu.
  2. Prostudujte si také posilování pánevního dna. Je to prastarý způsob, jak zlepšit kde co v těle, včetně orgánů pánevního dna. Dá se praktikovat samostatně anebo ještě lépe jako součást regeneračního cvičení doplněného pomalým hlubokým dýcháním – viz článek níže.

V minulých letech se jednomu úspěšnému léčiteli dařilo léčit funkční sterilitu přidáváním koloidních minerálů. Zřejmě to souvisí s obecnější zkušeností, že tělo, má-li doplněné stopové prvky, v řadě případů daleko ochotněji reaguje na jiné regenerační či harmonizační látky a celkově se mu lépe daří. Mnohdy postačí jen jedno balení na začátku jakékoliv regenerační terapie. Máme totiž vypozorováno, že pozitivní působení koloidních minerálů dlouhodobě přetrvává a jen pozvolna klesá, takže další zopakování (především z finančních důvodů) stačí třeba až po půlroce.

Přes znamenité zkušenosti s odstraňováním „nevyléčitelné“ funkční neplodnosti, které přírodní medicína má (na rozdíl od chemické medicíny), znovu připomínám – nenechávejte vše jen na produktech a snažte se zklidnit přetížení organismu. Přílišná celodenní aktivita nedovoluje tělu vydechnout. Pozor na volnočasové aktivity – především na dnes módní „zdravé“ sportovní aktivity.

Karmická medicína 11 – Adrenalin snižuje šanci pro zdravou dlouhověkost

– článek vysvětluje, kdy se naše tělo začne naplno regenerovat a proč současná módní vlna sportování není nic dobrého pro zdravou dlouhověkost. Tím zdaleka nemyslím jen tzv. „adrenalinové sporty“, ale všechny aktivity, které jsou v protikladu ke klidu duševnímu i tělesnému. Mnohonásobně zdravější je tohle „sportování“-

Karmická medicína 10 – Energetická cvičení (bandhy) – regenerační cvičení, které lze pro jeho nenápadnost provozovat prakticky kdekoliv a kdykoliv.

Budete-li mít další doplňující dotazy, rád Vám na ně budu odpovídat v naší internetové poradně.

Když člověk vykročí na cestu za novým zdravějším životním stylem, jde to většinou jen pomalu. Jsme rádi za každého člověka, který se s naší pomocí na tuto cestu vydal.