Kozí mléko ochrání před stresem a psychickými problémy děti i dospělé

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Pokud hledáte způsob, jak výrazně obohatit jídelníček, věřte, že i docela „běžná“ potravina, jako je kozí mléko, udělá s vašim zdravím hotové zázraky. Novinkou na českém trhu je Sušené kozí mléko instantní, které si určitě oblíbíte v teplé i studené kuchyni a v případě potřeby s ním můžete zcela nahradit mléko kravské.

Hektický životní styl klade na psychiku dětí i dospělých vysoké požadavky. Ochránit před možným stresem a jeho negativními dopady na lidské zdraví mohou přírodní látky z kozího mléka. Některé z těchto látek jsou dokonce pro správné fungování nervové soustavy zcela nenahraditelné. Jmenujme nenasycené mastné kyseliny (NEMK), které se podílejí na výstavbě nervového systému a přímo ovlivňují jeho funkci, dále plnohodnotné bílkoviny, vitamíny skupiny B, minerály – hořčík a stopové prvky – železo, jód a zinek. Velmi důležitý pro pozitivní lidskou mysl a stimulaci nervové činnosti je také přírodní forma taurinu, látky odvozené od aminokyselin, přirozeně přítomná v kozím mléce. A přesně tyto drahocenné látky, které pro své zdraví potřebujeme v každém věku, nám dodává kozí mléko.

Statistická data alarmují, kozího mléka pijeme málo!

Průměrně vypijeme 58,7 litru mléka na osobu za rok a z toho 58,6 l mléka kravského a pouze 1 decilitr mléka kozího! Z nutričního pohledu je to opravdu velká škoda, protože kozí mléko je výživově i dieteticky podstatně více cenné, než mléko kravské. Četnými výzkumy bylo odhaleno, že kozí mléko obsahuje velké množství látek, které přirozenou cestou přispívají ke správnému vývoji a fungování lidského mozku, nervů, očí a dalších tkání našeho těla. 

Kozí mléko vás zaplaví hormonem štěstí a dalšími 200 aktivními látkami

Chutné a snadno stravitelné kozí mléko bez zápachu, ze kterého se vyrábí lehce rozpustné Sušené mléko instantní se dá bez nadsázky považovat za dar Matky Přírody. Tento doslova naturální koktejl sestává z více než 200 aktivních blahodárných látek, z nichž každá má svou roli pro správný chod organismu. Za zmínku stojí například tryptofan, aminokyselina, kterou tělo využívá pro tvorbu serotoninu, tedy „hormonu štěstí“ a dále hormonu melatoninu, který má klíčový význam pro usínání a kvalitu spánku dětí i dospělých. Jak dokládají studie, zdraví prospěšné kozí mléko, se při pravidelné konzumaci podílí i při zmírnění stresu a vnitřního napětí a může přispět ke snižování nervozity a pravděpodobně i snížení rizika depresí. Kozí mléko je vřele doporučováno jako součást jídelníčku neklidných dětí, dětí s projevy hyperaktivity, při problémech se soustředěním a pamětí nebo u nadměrně úzkostných dětí.

Malý hrneček plnotučného kozího mléka doplní tělu hladinu minerálů i vitamínů

Nebojte se kozího mléka! V případě kvalitního zpracování je zcela bez zápachu a báječně si na něm pochutnáte vy i vaše děti. Vyzkoušet můžete vedle kozího mléka také např. dětské příkrmy Kozí kaše. Vězte, že i malý hrneček plnotučného kozího mléka denně se na kondici vašeho zdraví podepíše více než pozitivně.  Tak např.  věděli jste, že 1 sklenice kozího mléka vám dodá více než 1/3 doporučené denní dávky vápníku? Pozor, pokud se právě odhodláváte k cestě za zdravím, pamatujte, že vitamíny kozího mléka jsou rozpustné v tucích, proto by byla z hlediska výživy obrovská škoda konzumovat mléko odtučněné, nebo nízkotučné, tedy zbavené většiny vitamínů.