Kandida – zastavme jí pomocí přírodních léčiv a změnou jídelníčku

cm houby chodidlo

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Kandida je druh houby (kvasinky), která se nachází v těle. Ve zdravém těle nezpůsobuje žádné problémy, ale pokud dojde k jejímu nadměrnému růstu, může mít za následek kandidózu. Ta může způsobit různé potíže jako například afty, břišní otoky, chronický únavový syndrom, deprese a syndrom dráždivého tračníku. Eliminací většiny karbohydrátů a sladkých jídel z vašeho jídelníčku můžete kandidu zastavit. Také máte k dispozici několik přírodních léčiv, které vám můžou pomoci.

Kandidózou můžete trpět, když máte chuť na chléb, alkohol nebo cukr nebo když máte svíravé bolesti břicha, aft nebo jakoukoliv jinou kvasinkovou infekci, vaginální výtok nebo infekci močového traktu, zácpu, průjem, „zamlžení mozku“ kdy máte problém se soustředit nebo pamatovat si věci, bolesti kloubů nebo svalů, deprese, plačtivost, oslabený imunitní systém, jste přecitlivělí na různá jídla, výrazné aroma, cigaretový dým a parfémy, trpíte únavou, často močíte, slyšíte zvonění v uších, jste citliví na zvuky a světlo, nemáte chuť na sex, máte zamlžené vidění nebo neustálý pocit chladu.

Abyste eliminovali růst této bakterie ve vašem těle, musíte jíst hodně zdravých tuků jako například rybí olej, olej z tresčích jater, extra panenský olivový olej, organické nezpracované máslo a extra panenský kokosový olej. Musíte omezit karbohydráty, měli byste je jíst pouze ve formě zeleniny, nejlépe vařené na páře nebo syrové. Vyhněte se řepě a mrkvi, které obsahují hodně cukru. Grepy, jablka a bobule jsou nejvhodnějším ovocem ke konzumaci.

Pijte hodně filtrované nebo čisté vody, bylinkových čajů a ječmene. Také můžete pít vývary. Vyhněte se sladkým drinkům, včetně ovocných džusů. Musíte omezit všechny formy cukru, jelikož kandidóze jdou k duhu. Jezte co nejméně obilovin, nejlépe je omezte pouze na ovesné vločky, hnědou rýži, merlík a proso. Můžete jíst semínka a ořechy, ale nejlepší je namočit je přes noc do vody, aby byly lépe stravitelné. Jednoduché pravidlo týkající se změn v jídelníčku říká, že máte konzumovat pouze přírodní a organická jídla.

Poté, co máte jídelníček pod kontrolou, můžete začít bojovat s kandidou prostřednictvím přírodních fungicidů. Mezi ně patří česnek, olej z oregana, pelyněk pravý/ořešák černý, extrakt z olivových listů, grepová semínka, extra panenský kokosový olej a kyselina kaprylová. Je důležité léčbu každé 3 – 4 dny střídat, protože kandida by mohla začít být na jeden druh léčby rezistentní, kdyby byl používán moc dlouho.

Olej z oregana je velice účinný, takže do sklenice s vodou stačí přidat pouze několik kapek. Větší množství tohoto oleje může způsobit podráždění sliznic. Česnek má extrémně silné antifungální vlastnosti. Nejlepší ho je jíst syrový, i když je hodně silný. Z toho důvodu může být také rozmačkán a přidáván do jídel. Pokud vám česnek nechutná, můžete ho nahradit kapsulami z česnekového oleje.

Koloidní stříbro denaturalizuje enzymy, které dodávají kandidě kyslík, což vede k jejímu zničení. Jedlé jíly jako montmorillonit nebo bentonit mají velice dobré absorpční vlastnosti. Jelikož tyto jíly tělo neabsorbuje, ale ony jsou schopné absorbovat kandidu, snadno ji touto cestou dostanou z těla ven. Lusky psyllia jsou velice efektivním čističem tračníku, tudíž taktéž napomáhají eliminovat kandidu. Řasa spirulina a chlorella jsou vysoce výživné a s detoxikačními účinky, čímž také napomáhají k odstranění kandidy.