Co s únavou?

cm unavena zena

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Je to přirozený jev a signalizuje stav před vyčerpáním organismu a je důraznou výzvou k odpočinku a regeneraci fyzických a psychických sil. Únava může také být příjemnou pocitovou odměnou za fyzickou nebo psychickou práci.

Je na nás samotných, co s tímto pocitem uděláme. Jestli poslechneme nebo jestli úmyslně překonáme a ignorujeme pocit únavy a pokračujeme v sebezničujícím tempu až do splnění naplánovaných cílů. Následky na sebe obvykle nenechají dlouho čekat.

Únava je stav charakteristický pro nedostatek buněčných zdrojů energie. Pokud se jejich zásoba vyčerpá a nedochází k jejich obnově v průběhu odpočinku, čeká organismus dramatický přechod ze zdraví do nemoci. K únavě dochází také po prodělaných infekčních onemocněních. Boj imunitního systému s původci onemocnění a uzdravení stojí organismus mnoho sil a energie. V těle se hromadí toxiny, odpadní látky a jiné škodliviny.

Naštěstí máme v těle kyselinu glukuronovou, která má detoxikační funkci, spojuje se s cizími nebo vlastními škodlivými látkami v komplexy glukuronátu a tím zneškodňuje velké množství jedovatých látek.

Chemická látka se sloučí s Beta glukuronátem a pomocí enzymu Beta glukuronidáza škodlivinu „odpojí“ z biologického řetězce a vyloučí z těla ven. Klíčem k regulaci je Calcium D-glukuronát, který se v přírodě v malém množství nachází v ovoci a zelenině. Abychom dosáhli žádaného účinku, museli bychom ovoce a zeleniny sníst velké množství. D-glukuronát podporuje čištění buněk a posiluje imunitní systém. Je bezpečný i pro děti, nemá žádnou chuť.

Tzv. Beta glukan dokáže výrazně a bezpečně urychlit návrat buněčné imunity k plné výkonnosti. Dává startující impuls pro organismus k zotavení po nemoci.

Můžeme tedy doporučit beta glukany k posílení imunitního systému. Použijeme jej také ke zvládnutí po-virových a chronických únavových syndromů.