Artróza kloubů z pohledu přírodní medicíny

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Nejúčinnější kloubní výživa, jakou znám (a kterou jsem také sám dlouhodobě užíval, než jsem si své dříve nemocné klouby zcela uzdravil změnou celého životního stylu), má jako základní účinné složky cetylované deriváty kyseliny myristové a myristolejové. Jako zatím JEDINÉ jsou schopné podpořit organismus k vytvoření NOVÉ kloubní chrupavky.

Mé nejlepší zkušenosti s přírodními myristoleáty najdete zde:

Všechny ostatní látky pro kloubní výživu „jen“ udržují tu chrupavku, která v kloubu ještě zbývá. Proto doporučuji investovat peníze raději jen do té přírodní látky, která je nejúčinnější .

Dovoluji si ještě upozornit, že chemické „léky“ (které nic neuzdravují – například protizánětlivé, tišící zánět a bolest), mohou snižovat účinek regeneračního uzdravování s pomocí přírodních látek. Klient by měl při užívání jakékoliv kloubní výživy zatnout zuby a obejít se bez různých chemikálií tišících bolest, které předepisuje oficiální medicína.

Také je samozřejmě nutné klouby šetřit, aby snahy organismu o regeneraci chrupavky nebyly likvidovány
dalším přetěžováním kloubů! Například i tolik propagované sportování dokáže zlikvidovat regenerační efekt jakékoliv kloubní výživy. Stejně tak dokáže sportování zlikvidovat i původně zdravé kloubní chrupavky.

U lidí, kteří mají nutkavou potřebu neustále sportovat, je dobré brát v úvahu, že tato jejich potřeba je vyvolána psychomotorickým neklidem a snahou utíkat od hlasu svého podvědomí – a to vše rozlaďuje „centrálu našeho zdraví“, kterou je limbický mozek. Viz tento článek:

Článek vysvětluje, kdy se naše tělo začne naplno regenerovat a proč současná módní vlna sportování není nic dobrého pro zdravou dlouhověkost. Tím zdaleka nemyslím jen tzv. „adrenalinové sporty“, ale všechny aktivity, které jsou v protikladu ke klidu duševnímu i tělesnému. Pro takové neklidné Duše je často konečným řešením operace umělého kloubu.

Kloubní potíže včetně rozpadu chrupavky mívají často svůj původ v chronickém překysel-ování organismu a v intoxikacích s tím souvisejících.

Sumář informací a odkazů k tomuto tématu najdete zde:

Proto každému klientovi doporučuji objednat si vše potřebné k odkyselování:

= to pomalé hluboké dýchání fakt NEPODCEŇOVAT – klouby jsou šíleně citlivé na nedostatek kyslíku!!!

  1. tělo dokáže využít ke svému blahu mnohem více kyslíku, než mu dodáváme,
  2. dechovou vlnou zlepšená mikrocirkulace („žilní srdce“) je také pro kloubní chrupavku doslova zázračně důležitá.

Nebo-li veřejnost vůbec netuší, jaké zdravotní problémy by se daly doslova ROZDÝCHAT. A kdo se s každým MAXIMÁLNÍM nádechem naučí přijímat i pránu, může tu být zdráv a vesel dlouho, dlouho, dlouho…

Navíc je to hluboce věřící člověk a do svého intenzivního duchovního života si přidal i napojování se na všudypřítomnou Boží Lásku – nejmocnější uzdravující energii Kosmického Celku – viz článek

Podstata je jednoduchá – užitečné zázraky vstoupí do našeho života tehdy, když jim ve své Nesmrtelné Duši vytvoříme „zázračně“ dobré podmínky.