Žraločí chrupavka – cesta k lepšímu pohybu

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Žraločí chrupavka je velmi oblíbeným doplňkem stravy a známým svými mimořádnými účinky na pohybové ústrojí. Má dlouhou tradici v čínské medicíně a pro své zdravotní účinky je uctívána v celé Asii a uznávána po celém světě. Žraločí chrupavka není atraktivní jen svým exotickým žraločím původem, ale především svým významným účinkem na kloubní aparát.

Její prověřený efekt je zaměřen především na ochranu, tvorbu a regeneraci kloubní chrupavky. Také bylo potvrzeno, že žraločí chrupavka je velmi prospěšná a přináší úlevu při většině revmatických onemocněních a osteoporóze. Žraločí chrupavka je mucopolysacharidový komplex obsahující proteinové složky – denaturovaný kolagen a neproteinové složky – přírodní glukosamin a chondroitin. Tato kombinace čistých účinných látek obsahuje stavební složky potřebné pro tvorbu a zachování zdravé kloubní chrupavky a ostatních vazivových tkání v těle. Je též bohatým přirozeným zdrojem vápníku a fosforu – důležitých minerálů pro udržení zdravých kloubů a kostí. Vápník a fosfor je zde vázán v organické formě, čímž je lépe využitelný pro organismus, než samostatně dodávané minerály.

Žraločí chrupavka je unikátní svým složením a koncentrací. Každá kapsle obsahuje 500 mg čisté žraločí chrupavky získané ze žraločích druhů žijících v původních vodách Austrálie. Žraločí chrupavka je užívána pro zmírnění bolesti kloubů a páteře, podílí se na tvorbě a regeneraci kloubních chrupavek a vazů, dodáním výživy zvyšuje pevnost a pružnost kloubní chrupavky, oddaluje počátek vzniku degenerativních změn v kloubech, přináší úlevu při revmatických onemocněních, pomáhá zmírnit záněty a otoky kloubů a zvyšuje jejich pohyblivost při obtížích, podporuje regeneraci kloubů a vazů po fyzické zátěži – vhodné např. pro sportovce, urychluje regeneraci při zranění kloubů a šlach, přispívá ke zlepšení pružnosti pokožky a pleti i kvality nehtů a vlasů, působí preventivně před vznikem osteoporózy – řídnutí kostí, pomáhá příznivě při osteoporóze – u starších lidí, působí jako prevence a podpora terapie onkologických onemocnění.

Klouby si zaslouží velkou péči – nenechte je trpět!!