Zhubněte jednou provždy – Toxiny, toxiny, toxiny…

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Lidský organizmus je přirozeně vybavený k tomu, aby sám likvidoval a zneškodňoval toxické látky, které se do těla dostaly nebo se v něm vytvořily při zpracovávání potravy. Jestliže jsou vnitřní orgány zatěžovány nevhodnou stravou a slabým pitným režimem dlouhodobě, jejich činnost se zpomaluje. Dochází ke zpomalení metabolizmu a následně k nárůstu podkožního tuku až obezitě. Zamoření našeho organizmu způsobuje dýchání znečištěného ovzduší, nevhodná nebo nevhodně zpracovaná strava nebo odpadové látky vznikající při metabolických procesech v našem těle. Toxiny snižují naši energii a způsobují, že se cítíme malátní a unavení.

Očisty ovzduší můžeme docílit postupně, je tu jen potřeba kolektivního snažení. My sami však můžeme rozhodovat o tom, že nebudeme konzumovat maso, drůbež a ryby kontaminované hormony a pesticidy. Když se nedokážete zříci masa, vybírejte si produkty z volného chovu, kde je malá pravděpodobnost vykrmování potravou obohacenou o růstové hormony. Podobně je to i s ovocem a zeleninou. Máte-li možnost, zásobujte se organickými produkty. Nebo toxiny v nápojích. Omezte pití alkoholu, nápojů s kofeinem a kysličníkem uhličitým, které odebírají z těla vápník, velmi důležitý minerál. Hlavně ženy, které jsou na dietách a pijí kolové nápoje, mají problém s obezitou, osteoporózou a kazivostí zubů. Pijte pramenitou vodu, ta je nejlepší. V konzervovaných a uzených výrobcích je vysoké zastoupení dusičnanů, vysoké zastoupení toxinů je i v kosmetických přípravcích. Vybírejte si ty, které neobsahují hlavně síran sodný (sodium sulphate), protože když si uvědomíte, jak velkou plochu našeho organizmu zamoříte jen při obyčejném mytí a následném krémováni pokožky přípravky obsahujícími vzpomínaný síran sodný, nedivte se, proč v poslední době naše alergologické ambulance „praskají ve švech“. A podobně je to s pracími prášky a čisticími prostředky.

Tím vás nechci nutit vrátit se do doby našich babiček, jen vás chci upozornit, že vaše zdraví je ve vašich rukou a záleží na vašem rozhodnutí.

Proto si vyhraďte čas aspoň na vědomou detoxikaci organizmu a pomozte mu v boji s nahoře zmiňovanými hrozbami našeho přetechnizovaného světa.

Při detoxikaci se očišťují krev, játra, ledviny a celý močový systém, střeva, lymfatický systém, kůže a dýchací cesty.

Detoxikaci jater podporují kromě upravení stravy pitím čaje z ostropestřce mariánského. Likvidují se jím usazeniny zplodin a pročištění jater zlepšuje jejich schopnost opětovně vylučovat z těla škodliviny. Játra začínají pracovat mezi 1:00 – 3:00 hod. Pokud jste vzhůru, nedoporučuje se tento orgán zatěžovat pitím alkoholu a konzumací těžce stravitelných pokrmů.

Detoxikaci ledvin a močových cest podporuje pitný režim a např. i česnek ve stravě. Uvedené orgány se pročistí, dochází k prevenci tvorby ledvinových kamenů a písku, rovněž tak k prevenci zánětů, a co je nejdůležitější, zvýší se odbourávání škodlivin právě zvýšeným vylučováním moči.

Močový měchýř nejvíce pracuje mezi 15:00 – 17:00 hodinou. Při problémech s močovým měchýřem je vhodné právě v této době pít čaj z petržele. Ledviny pracují naplno mezi 17:00 – 19:00 hodinou. Nepřijímejte v té době žádné škodlivé látky. Pokud v této době aktivně sportujete, zvyšte příjem tekutin, vyhnete se zbytečné zátěži ledvin.

Detoxikaci střev podporuje vláknina ve stravě a pitný režim. Tenké střevo dokončuje s pomocí žaludečních šťáv a žluče trávení všech živin, z něho přicházejí nestrávené zbytky potravin do tlustého střeva. Činnost tenkého střeva vrcholí mezi 13:00 – 15:00 hodinou. V tlustém střevě převládají stravovací procesy, vstřebávají se tu vitamíny a aminokyseliny vyráběné bakteriemi střevní dutiny. Jeho činnost vrcholí mezi 5:00 – 7:00 hodinou a tehdy je nejvhodnější doba k jeho vyprázdnění. Budete-li se řídit detoxikačním programem, upraví se vám i problémy s vylučováním stolice.

Detoxikaci dýchací soustavy podporuje vyloučení mléka a látek, které organizmus zahleňují. Pročistí se plíce, výrazně se začnou zbavovat hlenů a posilní se imunita dýchací soustavy. Plíce jsou v činnosti, pokud jde o čištění, mezi 3:00 – 5:00. V této době se budí především astmatici, kuřáci, lidé s rýmou a nemocnými průduškami. Právě tito lidé by se měli dát na detoxikaci organismu.

Detoxikaci kůže podporuje pitný režim. Uvolňují se toxiny a odcházejí z těla močí, stolicí a největším tělním orgánem – KŮŽÍ. Kromě očisty kůže dochází i k očištění podkoží, zlepšuje se stav pleti, zmírňují se ekzémy a samozřejmě i akné. Zvyšte příjem vody, zlepšíte stav pleti.

Detoxikace lymfatického systému: Máte-li problém se sníženou imunitou, chcete-li si zvýšit odplavování toxinů z lymfatických cest a důkladně se pročistit, dejte se na detoxikaci. Bude mít vynikající účinek i na celkové zvýšení vitality a příliv nové energie.

Ukázka z knihy Zhubněte jednou provždy 1.