Zelené potraviny z nejčistších zdrojů na Zemi

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Srdečný pozdrav ze zeměkoule! Pamatujete na stejnojmennou kultovní českou komedii Oldřicha Lipského, ve které Milan Lasica a Július Satinský v hlavní roli podávají mimozemským civilizacím zprávu o stavu naší Země? Přestože se jednalo o zjevnou parodii na tehdejší sci-fi filmy, předkládanou divákovi vtipnou, laskavou a humornou formou, ekologický podtext celého snímku byl již tehdy zcela zjevný.

I my jsme se v průběhu roku znovu vydali do všech světových stran, abychom pro vás prozkoumávali ty nejpozoruhodnější kouty naší planety. A přinášíme zprávu veskrze pozitivní!

V poslední době je hodně moderní mluvit o špatném stavu životního prostředí. A vše vidět pokud možno co nejvíce šedivě. Naše poselství je jiné! Planeta Země je stále krásná, modrá tam, kde by modrá být měla, a zelená tam, kde byste ji hledali.

Existují stále mnohá místa pozoruhodná nejen svou energií a esencemi, jež nabízejí, ale také lidmi, kteří s nimi pracují. Je jich stále dost. Jsou úžasná, podmanivá, inspirativní a navíc se zdá, že vzkvétají. Pojďte společně s námi navštívit svěží a energií protknuta tibetská údolí, prožít zenový rituál na japonských čajových plantážích, vnímat starověkou atmosféru egyptských pyramid, přivonět si k nekonečným březovým hájům Litvy a poznat tajemství Amazonie.

Pro letošní duben pro vás máme nejen šest nových kvintesencí, ale poprvé i dva terapeutické, jedné oleje. Jsou výjimečné, rozmanité, opečovávané a zejména absolutně čisté. Jsou srdečným pozdravem ze zeměkoule!

Organic Matcha Powder

Pouze originální matcha pocházející z vybraných částí Japonska může být právem označován za klenot mezi čaji. Patří mezi nejstarší odrůdy zastiňovaných japonských zelených čajů, které se tradičně, po více než 800 let, používají u zenových buddhistických rituálů. Jeho nesmírně náročné pěstování a téměř alchymistický způsob zpracování z něj činí krásný nápoj s bohatou chutí, vůní a nesmírně pozitivními účinky pro tělo i mysl.

Raw Ambrosia pieces

Zdánlivě nekonečné, mírně zvlněné louky a březové háje Litvy představují nejhodnotnější ekosystém Evropy. Místní včelstva, opečovávaná s bohatou tradicí jsou zdrojem nejcennějšího produktu, označovaného jako včelí chléb nebo pokrm bohů. Ambrosia je úlový pyl, biologicky fermentovaný působením specifických bakterií a enzymů. Jedná se o vrcholný produkt apiterapie, bohatý na důležité a tělu mimořádně prospěšné přírodní látky.

Organic Goji

Představte si úrodné tibetské údolí plné čisté energie a netknuté přírody. Silná půda, čistá pramenitá voda a svěží vzduch protkaný intenzivními slunečními paprsky dávají růst a sílit výjimečným plodům kustovnice. Obsahem důležitých nutrientů, chutí i vůní vynikají nad všemi ostatními. Každý jednotlivý plod je místními obyvateli sbírán výhradně ručně a přímo na místě šetrně zpracováván.

Organic rakytník řešetlákový

Rakytník řešetlákový, patří mezi nejstarší rostliny využívané člověkem k léčení. Záznamy o jeho medicinálních účincích vedou až do starého Řecka, ze kterého také pochází jeho latinský název – Hippophae, který v překladu znamená třpytící se kůň. Podle staré řecké legendy byl rakytník potravou bájného Pegase. Dával okřídlenému koni nesmrtelnost a sílu létat.

Raw Aguaje Powder

Uprostřed pralesů v povodí jihoamerických řek Amazonka a Orinoko, roste palma mauritia, jedna z nejkrásnějších palem na Zemi. Po staletí místní obyvatelé věří, že křivky jejího kmene, kyprost zpeřených listů a souměrnost koruny poskytují skrze její plody dokonalou esenci ženskosti a krásy. V dnešní době díky moderním laboratorním metodám víme, že tomu skutečně tak je.

Organic Nigella Sativa

Legendární olej faraonů starověkého Egypta. Kleopatra a Nefertiti oceňovaly jeho účinky pro krásu, Hippokratés a Avicenna zase výrazný terapeutický efekt. Ať již považujeme tyto zdroje za pověry, nebo za znalosti prověřené tisíci let, jisté je, že obsahem významných účinných látek se olej z černuchy seté řadí mezi mimořádné prostředky pro péči o zdraví a krásu.

Organic Sacha Inchi

Terapeutický olej Sacha Inchi z peruánské oblasti Jižní Ameriky. Obsahuje významné množství omega-3,6,9 nenasycených mastných kyselin v optimálních poměrech, vysoké vstřebatelnosti a chutné, jemně oříškové podobě.