Zápach z úst, pokožky či pohlavních orgánů

cm usta jazyk

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Pokud stomatolog ani ORL specialista či gynekolog nenajdou žádnou zřetelnou příčinu, která by mohla být zdrojem zápachu, bude nejspíše zdroj zápachu v celkové intoxikaci organismu, který se pak snaží „odvětrávat “ přes plicní sliznice. Málokdo to ví, ale plíce totiž mimo jiných funkcí také slouží k detoxikaci organismu! Pak je původcem zápachu nějaká chronická intoxikace, zpravidla vznikající konzumací nevhodných potravin.

Nejčastější zdroj potravinové intoxikace organismu, která se navenek projevuje nepříjemným zápachem, je konzumace masa včetně ryb a často i vajíček. Tyto potraviny vedou k přemnožení hnilobných bakterií ve střevech. Hnilobné látky vstřebávající se ze střev do krevního oběhu jsou pak vlastním zdrojem zápachu – tělo se jich snaží zbavit všemi orgány využitelnými k detoxikaci – včetně pokožky a sliznice plic a pohlavních orgánů. Milovníky orálního sexu si dovoluji upozornit, že chuť penisu a ejakulátu je ovlivněna stejným mechanismem.

Když se na to ale podíváme z dostatečného nadhledu, tak zápach těla je včasným signálem, že tělo je ohroženo a s něčím uvnitř zápasí. Je rozhodě lepší včas bojovat s odstraněním zápachu těla, než o mnoho let později zápasit s rakovinou, která by byla konečným důsledkem těch samých příčin.

Doporučení:

  1. odstranit neustálý zdroj další a další intoxikace je základní krok, jak se z takto podmíněných nepříjemností zbavit. Detoxikovat organismus (nejlépe doživotně) znamená v prvé řadě přestat konzumovat maso, ryby a samostatně konzumovaná vajíčka. Pokud nějaké jídlo výjimečně konzumované obsahuje v receptuře trochu vajec, to neřešte.

Také plísně často kolonizujíce lidská střeva mohou být zdrojem zápachu (znáte někdo nějakou plíseň, která by voněla?). Plísně ve střevech se budou udržovat, dokud alespoň občas dostanou v potravě svoji nejoblíbenější potravu: krátké, rychle metabolizovatelné cukry ve všech možných podobách.

  1. posílit detoxikaci a regeneraci postižené tkáně přírodními produkty, například Tolice vojtěška
   Šťáva z Aloe

   Oba produkty lze užívat současně, protože účinnost současně užívaných kombinací je většinou mnohem vyšší.

 1. harmonizovat organismus jako psychosomatický celek – protože pro lidské tělo platí, že v konečném důsledku VŠECHNO SOUVISÍ SE VŠÍM.

Intoxikace organismu mívá svůj původ také v chronickém překysel-ování organismu a v intoxikacích s tím souvisejících. Proto každému, kdo má opravdový zájem pečovat o své zdraví, doporučuji měřit si pH moči – zpočátku co nejčastěji, později stačí již jen občas zkontrolovat situaci. Konkrétní hodina není podstatná, daleko důležitější je vzpomenout si (a nejlépe zapsat heslovité poznámky), co měření předcházelo pár hodin dozadu – co jste jedli, i jaká byla vaše duševní situace. Možná budete překvapeni, jak je psychika pro výsledné pH stejně důležitá jako samotný jídelníček.

K měření moči doporučuji používat pouze tzv. selektivní indikátorové papírky, protože měří mnohem přesněji než běžně prodávané univerzální papírky na měření moči. Selektivní mají podstatně bohatší stupnicí pH. Jsou to například tyto:

Indikátorové pH papírky 200 ks

Výsledné hodnoty mi pak můžete poslat do naší internetové poradny.