Zákonitosti peněz

cm penize

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Už několik let dělám před vánoci kurz pro ty, co chtějí víc peněz, hojnosti a prosperity do svého života. Je zajímavé, kolik lidí si stěžuje, že nemají peníze a jak málo z nich to doopravdy chce změnit a něco pro to udělat. Přitom zákony, kterými se peníze a hojnost řídí, jsou poměrně jednoduché a není tak velký problém se je naučit a začít je používat.

Hodně lidí čte knihy o prosperitě, ale číst knihy nestačí. Když jsme se jako děti naučili něco špatně, nestačí přeprogramovat svou mysl. Nestačí vědět, jak to máme dělat, je třeba to tak začít dělat. Proč to tolika lidem nefunguje?

Kdysi jsem byl hodně chudý a hodně se bál, že se o sebe nedokážu postarat. Natož o rodinu. Věděl jsem, že mohu být zaměstnancem a dělat, co mě nebaví (i když je to společensky ceněno) a zapojit se do toho, čemu pak Kiyosaki říká „krysí závod“. Mnoho lidí je v něm celý život a nikdy nevystoupí. Jsou jako krysy, chycené v otáčejícím se kole. Čím víc se snažíte, tím víc „jdete vpřed“ a přitom jste stále na jednom místě. Čím víc takový člověk vydělá, tím méně má. Protože pak si musí koupit tohle a tohle. Proč? Prostě proto, že nedělá to, co živí jeho duši.

Já jsem se rozhodl jít do jisté chudoby. Můj primář se mě ještě před pár lety zeptal, zda se uživím. Jak bych mohl, když on se na soukromě neuživí a jeho nejlepší lékař jezdí ordinovat do krajského města, aby aspoň trochu přežil.

Že to u mě dopadlo trochu jinak? Ano. Mám velmi dobrý zdroj aktivního příjmu a ještě dokonce pracuji na tom, abych měl ještě lepší, časem pasivní.

Stačí samotná odvaha? Ne. Znám příliš mnoho lidí, kteří šli na volnou nohu a zkrachovali nebo jen přežívají. Co je tedy to důležité?

Peníze leží na zemi, stačí je sebrat
Jednou ke mně na kurz přišel ředitel jednoho podniku. Pamatuji si dodnes jeho slova, že peníze jsou na zemi, stačí je zvednout. Tehdy byla obecná představa, že kdo má peníze, je tunelář. Ale já viděl někoho jiného: Já viděl člověka, který v autě dává přednost chodcům, i když nemusí. Který dodržuje povolenou rychlost, i když spěchá a aby si to mohl dovolit, přivstane si. Jede slušně, i když má super auto.

Tak jsem začal říkat, že znám člověka, co tohle umí, ale já to ZATÍM ještě neumím. „Kupodivu“ (o tom, že pozitivní myšlení nefunguje, jak se říká, někdy příště nebo na mých stránkách) jsem po čase mohl říkat jiné věty. Dnes už peníze na zemi vidím a už jsem se rozhodl je začít i sbírat. (Ono to není jednoduché, když se bojíte. Začít sbírat peníze obvykle vyžaduje počáteční investici a ti, co myslí chudě, se k ní nikdy neodhodlají.)

Proč píšu tolik o sobě? Abyste věděli, že i Vy můžete dosáhnout cokoliv, co chcete. Často na kurzech říkám, že když jsem to dokázal já, musí to dokázat každý. Když vytrvá. Protože před 20 lety na tom byl v mnoha oblastech málokdo hůř než já.

Peníze a já
Jaký máte vztah k penězům? Jakou zákonitost popíráte? Co děláte špatně nebo „až moc dobře“? Co Vás rodiče naučili a Vy díky tomu nemáte dnes peníze? Víte, že peníze ukazují, jak jsem na tom duchovně? A není to tak, že duchovní lidé peníze nemají. Naopak skutečně duchovní lidé mají vše, co potřebují. To jen ti, co si na duchovní hrají, nám zatemnili mozek. Protože jaká je duchovnost v tom popírat sebe a své potřeby? Ano, mnoho „duchovních“ cest popírá život a tím pádem i peníze. Ale to je jen pseudoduchovnost, protože duše život nepopírá, naopak si ho nesmírně váží.

Peníze ukazují, jak jsem na tom v pochopení zákonitostí života
Co se týče peněz, je zde mnoho nedorozumění, protože většina lidí se na ně dívá buď jen z hlediska materiálního, nebo jen duchovního. Ani jedno samo nestačí, protože žijeme v obou těchto světech současně. A pokud chceme najít štěstí a naplnění, musíme propojit neslučitelné – musíme umět současně pustit vše, co máme (duchovní zákonitost) a současně nenechat na sobě nikoho parazitovat (zákon přežití v materiálním světě). Musíme současně najít blahobyt a přitom na něm nelpět, když ho nemáme, i když ho máme.

Když zvládneme jen materiální zákonitosti, budeme mít peníze, ale ne štěstí. Když zvládneme jen duchovní zákony, najdeme štěstí, ale budeme vydáni na pospas vnějšímu světu. Tibet je příkladem toho, jak je třeba ctít i materiální zákonitosti, jinak i to duchovní může být zničeno. Kdyby žádní Tibeťané nemohli utéct do Indie, bylo by dnes zničeno úplně (na materiální rovině) i jejich duchovní poselství.

Peníze ukazují, jak jsme dospělí a jak umíme používat mužskou a ženskou energii
Peníze jsou odpuzovány od těch, co si na dospělé jen hrají. Naopak muž, který je plně v dospělé mužské energii, bude pro peníze neodolatelný. Na přednáškách rád ukazuji, jak peníze odcházejí od těch, co si na muže jen hrají a jak jdou i do horoucích pekel za těmi, kdo skutečnými MUŽI jsou.

Když je žena plně v ženské energii, peníze také přitahuje, i když trochu jiným mechanismem. Zde se začíná objevovat nová souvislost, které si zatím nikdo nevšiml a která dává šanci i ženám, které jsou v mužské energii, aby mohly mít peníze a přitom naplnit svou ženskost. Ať už je to jakkoliv, opět dospělost a plné přijetí své energie je to, co peníze přitahuje. A naopak když si hraji na někoho, kým nejsem a předstírám nebo se dokonce ani nesnažím předstírat dospělost, koho myslíte, že takový panáček nebo panenka osloví? Na chvilku na hraní to není špatné, ale stejně jako od barbín a metrosexuálů nakonec partneři odcházejí, stejně peníze nakonec opustí každého, kdo není sám sebou.

Proto ve skutečnosti je úplně jedno, co řešíte. Každým krokem k sobě, každým přijetím i sebemenší části sama sebe posilujete sebe, ale také svou přitažlivost (nejen) vůči penězům. Takže ani nemusíte na kurz o penězích, abyste peníze začali přitahovat. Ale na druhou stranu naučit se základní zákonitosti je podmínka nezbytná. A nestačí, když si to přečtete, musíte to prožít. Proto se na kurzu „Já mám peníze“ vrátíte do dětství a dostanete ideální mámu a tátu, aby Vám vysvětlili vše, co je třeba o penězích vědět. A tyto malé děti dostanou, co v tom okamžiku potřebují (a tím začnou dospívat) a ještě změní své bludy o penězích.

Peníze prakticky
U peněz obzvláště je důležité, aby se lidé jen neučili, ale něco dělali i prakticky. Proto na úplný závěr mého kurzu lidé „bojují“ o peníze. Pomáhá to těm, kteří jsou nad peníze povzneseni, aby si ujasnili, jak to je. Není problém předstírat, když mě to nic nestojí. Ale když ztrácím, ….

Současně se lidé učí, že někdy méně je více, že přehánění nepomáhá a hlavně že nejvíc pomáhá, když je to touha jejich duše. Takže napojit se na to, co chci doopravdy a co mi peníze mají přinést, je nejjistější cesta, jak dostat to skutečně důležité.

Pro mnoho lidí je revoluční změnou už jen to, že si o peníze umí říct. Jiní se dostanou dál a někteří zažívají po kurzu skutečné zázraky.

Navštivte kurz JÁ CHCI PENÍZE.