ZÁHNĚDA MLUVÍ JASNOU ŘEČÍ

zahneda e1637573487661

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Agentka samotné matky Země, léčitelka nervů a smiřitelka dobra a zla… mocná a magická záhněda:

» receptivní
» ve znamení Kozoroha
» pod vlivem Slunce a Měsíce
» náležející k čakře kořenové (1.) a vedlejším čakrám na dlaních

Bez záhnědy se neobejde žádná pořádná čarodějka. Naštěstí je poměrně dobře k sehnání, ale největší pocta je, pokud si k vám záhněda najde cestu sama. Svoji vlastní si můžete zkusit najít na Vysočině u obce Dolní Bory, u Velkého Meziříčí nebo na Liberecku. Poznáte ji snadno, je to více či méně hnědě zbarvený křemen.

ROVNOVÁHA JE NORMÁLNÍ

Záhněda je zdánlivě obyčejný oxid křemičitý, ale nenechte se mýlit, je to mimořádně léčivý kámen, který uzemňuje a integruje energii. Pomáhá se životem na materiální úrovni. Pomáhá uvědomit si, že tento svět má svůj řád a my můžeme nalézt svobodu jen v případě, pokud se paradoxně tomuto řádu podvolíme. Ta sinusoida, která co chvíli stoupá nahoru a pak klesá nevyhnutelně dolů, je prostě dynamická rovnováha a harmonie všech věcí. Nádech a výdech, napětí a uvolnění, pohyb a klid, to je tep Universa, to je rytmus Vesmíru. Těm, kteří bloudí s hlavou kdesi v oblacích, pomůže vidět realitu takovou, jaká je. Naopak těm, kteří až přespříliš lpí na hmotě, připomene, jak je to pomíjivé a bláhové. Záhněda je jako dobré surfovací prkno, které vás přenese vlnobitím života.

UZEMNĚNÁ NÁLADA

Záhněda má stejný vliv na negativní emoce jako na geopatogenní zóny. Čistí, uvádí do rovnováhy a pomáhá dosahovat optima. Pomůže vám uspořádat si život a přijmout své světlé i stinné stránky. Regeneruje nervovou soustavu a zvlášť užitečná je, pokud se v mysli objeví chmurné depresivní myšlenky. Úspěšně odstraňuje vnější i vnitřní napětí. Čistí mysl, tělo i prostředí, tiší bolest a účinkuje proti infekcím.

V SOULADU SE ZEMÍ

Záhněda velmi silně rezonuje s planetou Zemí a je sympatická všem, kteří mají ekologické smýšlení, a osud zeměkoule jim není lhostejný. Podněcuje k péči o tělo i k péči o planetu Zemi. Nestačí o tom jen mluvit a přemýšlet. Je zbytečné vědět, pokud nekonáme. Aktivuje vedlejší čakry rukou, a v přeneseném slova smyslu tak nabádá vzít život do vlastních rukou. Pomáhá při všech duševních poruchách a závislostech všeho druhu. Radí pohnout se z místa. Udělat to, po čem toužíme, nebo to, co je třeba udělat. Nečekat, nepolemizovat, neváhat, konat. Vzít motyku do ruky a obdělat pole, to je potřeba udělat, pokud chci posléze sklízet. To je jasné každému sedlákovi. Záhněda v podstatě mluví srozumitelnou jednoduchou řečí. „Nekecej a konej. No tak…“

Mgr. TEREZA VIKTOROVÁ