Výživa, diety a střeva

cm zena pisek

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

„Prakticky denně se potkáváme s lidmi, kteří už vyzkoušeli několik (často i několik desítek) diet, a přesto se s kilogramy nesrovnali. Většinou z nich dokonce i přibrali, jakmile tu či onu dietu přestali užívat.“ Zhubnout znamená mládnout, říká reklama. Pravda je, že to tvrdí také lékaři, protože kila navíc jsou především zdravotním rizikem.

„Omezíme-li pohyb ve stravě, omezíme potraviny energeticky bohaté, s minimálním obsahem vlákniny, zkrátka potraviny vyrobené za použití moderních technologií (bílé pečivo, sušenky, příliš slazené cereální lupínky a mnoho dalších). Veškeré tyto změny vedou ke vzniku civilizačních chorob.“ Ukazatelem mládí ale není jen pouhá štíhlost. I mladé štíhlé trpí zácpou. Právě zácpa může být projevem pozdějších závažných poruch v našem zažívacím ústrojí, a často i prvním projevem budoucí obezity. Zkusme řešit svoje obtíže s nadhledem a relativně zdravě. Nápoje podporují cestu ke štíhlosti. Umícháme je ze sušiny syrovátky, psyllia, soji. Jsou obohaceny o vitaminy a minerální látky, včetně lecitinu. Mohou být snídaní i přesnídávkou. Jen organizmus, který nestrádá hladem, se dokáže trvale zbavovat kil.

Psyllium Linie je při hubnutí velmi vhodné pro svojí zanedbatelnou energetickou hodnotu a pro silnou schopnost absorbovat vodu. Kromě toho, že zrychluje střevní peristaltiku, působí už v žaludku. Zde na sebe naváže vodu a zvyšuje tak pocit sytosti i při snědení menší porce jídla. Přídavek psyllia Linie sníží vzestup krevního cukru po jídle, takže se na zpracování jídla nevyloučí tak velké množství inzulínu. Přídavek psyllia tedy zlepšuje výsledky redukční diety stejně jako zařazení potravin s nízkým glykemickým indexem. Psyllium napomáhá regulaci hladiny cholesterolu v krvi. Zelený čaj ve spojení s vyváženým jídelníčkem a pohybovou aktivitou napomáhá odbourávání tukových zásob.Účinná látka epigallokatechin zesiluje tvorbu energie formou tepla,čímž zrychluje metabolismus.Kofein,který je v tomto výrobku obsažen v množství 100mg/10g působí na potlačení chuti k jídlu. Psyllium Linie je vhodné přidávat do jogurtů,dietních jídel i do vody. Je nutné dodržovat pitný režim.

 Syrovátka (natural,ananas,čokoláda)

Nápoj na bázi syrovátky s vyšším obsahem bílkovin, nízkým glykemickým indexem a řadou dalších funkčních složek.Nápoj, který napomáhá udržet optimální hmotnost. Při snižování nadváhy je důležité dodávat do organismu větší množství bílkovin a menší množství sacharidů(cukrů). Syrovátkový nápoj je dokonalý pomocník při redukčním režimu.

Složení tohoto nápoje se výrazně liší od ostatních syrovátek na trhu.

 • má o 100 % vyšší obsah bílkovin.Syrovátkové bílkoviny výrazně tlumí pocit hladu.
 • obsahuje L-karnitin v nutričně významném množství,který napomáhá odbourávání tuků.L-karnitin navíc zabraňuje únavě,která často hubnutí provází.
 • ovesná vláknina prodlužuje pocit sytosti po jídle a zlepšuje zažívání.Spolu s lecitinem pomáhá snižovat cholesterol v krvi.
 • lecitin zlepšuje schopnost paměti a duševní výkon obecně,udržuje hladiny krevních tuků v normálním rozmezí.
 • je obohacen o všechny základní vitamíny a minerály,které přispívají k dobrému zdraví i kondici.

Dietní vlastnosti syrovátkového nápoje má za následek také nízká energetická hodnota,nízký obsah tuku,vysoký obsah bílkovin, L-karnitinu a všech dalších funkčních složek obsažených ve výrobku.

Neobsahuje cukr ani náhradní sladidla,proto je vhodný i pro diabetiky.Nápoj lze kombinovat s klasickými dietními jídly (zeleninové saláty,jogurty,ovoce,kuřecí maso,ryby,cereálie). Nápoj si můžete také dochutit dle své chuti. Syrovátka Linie se vyrábí také s příchutí ananasu a čokolády. Má stejné energetické hodnoty jako syrovátka. Syrovátka je doporučena společností  – hubneme s Ivou Málkovou.

Soja mléko

Novinka v řadě sušených rostlinných nápojů na trhu. Soja mléko je svým složením vyjí-mečený sušený sojový nápoj, který je vhodný pro redukci hmotnosti, udržování štíhlé linie a vitální kondice.

 • má vysoký obsah bílkovin, a ovesné vlákniny
 • nízkou energetickou hodnotu
 • nízký obsah tuku
 • obsahuje inulín,vitamíny,minerály
 • ovesná mouka je zdrojem vlákniny a tzv. betaglukanů,které napomáhají při snižování cholesterolu v krvi.
 • sojový protein
 • nízký obsah nasycených tuků

Denní spotřeba 25 g sojového proteinu,jako součástí stravy s nízkým obsahem nasycených tuků a cholesterolu může snižovat riziko srdečních onemocnění. Soja mléko obsahuje v jedné dávce 250 ml 7g sojového proteinu. Soja mléko můžeme používat jako náhražku sušeného nebo kravského mléka k pití, přípravě koktejlů, zalévání cereálních směsí a běžné přípravě klasických nebo dietních jídel. Ve spojení s vyváženým jídelníčkem a vhodnou pohybovou aktivitou může být součástí dietního režimu,který napomáhá redukci hmotnosti a udržování štíhlé linie.