Výběr století – multivitaminy s minerály

cm svoboda1

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Vitamíny, minerály a stopové prvky se podílejí na celé řadě důležitých biochemických reakcí. Přetvářejí živiny v potravinách na energii a tím jsou nezbytné pro udržení řady tělesných funkcí a správnou výstavbu tělesných tkání. Náš přípravek -VÝBĚR STOLETÍ je skutečně kombinací, kde každá tableta obsahuje 32 nejvíce tělu prospěšných vitaminů, minerálů a stopových prvků.

Přípravek byl sestaven odborníky na výživu v USA, na základě dlouholetého výzkumu. Jedná se o excelentní složení nejdůležitějších biologicky aktivních látek, potřebných k regeneraci lidského organismu, k podpoře imunitního systému a k ochraně našeho zdraví. Z důležitých vitaminů jmenujme především vitamin A a betakaroten, které jsou důležité pro zdravou pokožku a sliznice dýchacích cest, zažívacího a močového ústrojí (mají přímý ochranný vliv proti karcinogenesi – ochranné působení bylo dobře prokázáno u nádorů plic, hrtanu,hlavy a dutiny ústní, žaludku, jícnu, tlustého střeva a konečníku, močového měchýře, děložního krčku, prostaty), vitamin D pomáhá při vstřebávání vápníku a fosforu.

Vitaminy A a D jsou mimořádně důležité zejména pro těhotné a kojící ženy. Vitaminy C a E mají antioxydační účinek, posilují imunitu a jsou klíčové pro výstavbu všech tkání těla. Kyselina listová se podílí jako koenzym při látkové přeměně aminokyselin a nukleových kyselin v buňkách. Nedostatek bývá častý u žen v období těhotenství a kojení a projevuje se poruchami krvetvorby. Vitaminy skupiny B jsou nezbytné pro dobrou funkci nervové soustavy a mají řadu dalších funkcí. Například vitamin B1 pomáhá zmírňovat ranní nevolnosti u těhotných žen, vitamin B12 je naprosto nezbytný pro krvetvorbu a činnost nervové soustavy. Výběr století obsahuje všechny nejvíce potřebné minerály. Z důležitých minerálů je to zejména zinek, nepostradatelný pro správnou funkci imunitního systému, pohlavních orgánů zejména u mužů, u žen pro růst i vývoj plodu. Železo pro správnou tvorbu svalů a červených krvinek. Jód, který bývá v některých oblastech ČR v potravě lehce deficitní, je nepostradatelný pro správnou funkci štítné žlázy. Výběr multivitaminů a minerálů vychází z potřeby příznivě ovlivnit ty z funkcí lidského těla, které jsou nejvíce ohroženy současným civilizačním vývojem.

Dávky jsou upraveny tak,že se příznivé účinky jednotlivých komponentů navzájem potencují, čímž je dosaženo lepšího výsledného účinku, než kdyby se podával každý vitamin a minerál zvlášť. Krom toho je většina nejdůležitějších minerálů v tak zvaných chelátových vazbách. Znamená to, že jsou minerály navázány na aminokyseliny a tím upraveny tak, aby došlo k maximálnímu, asi 80% využití v těle. Normální minerál je vstřebán asi z 15%. Dávkování je stanoveno tak, že plně pokryje potřebu vitaminů a minerálů na celý den. Při podávání ještě dalších vitaminových, nebo minerálních přípravků je nutno sledovat limity maximálních přípustných denních dávek tak, aby nedocházelo k dlouhodobému předávkování některými druhy vitaminů nebo minerálů.