Vlasy a jejich regenerace – zkušenosti lékaře a jeho klientek

cm zena venec

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Než začnu povídat na téma – co by se dalo udělat pro regeneraci poškozených vlasů a co všechno se mi osvědčuje pro udržení vlasového porostu – předem upozorňuji, že tím je míněno, jak pomoci nejen vlasům již vyrostlým, ale především všem živým nebo živořícím vlasových cibulkám, které ještě na hlavě máte a nikoliv těm, které již definitivně zemřely.

Pokud bude některá dáma důsledná a po několika měsících – v nichž realizovala většinu níže uvedených rad – konstatuje, že se zřejmě probouzí i některé spící, ale ještě ne úplně mrtvé vlasové cibulky a vlasy začínají zřejmě přibývat i početně, budu velmi potěšen, když mi to napíše do mailu, ať se mohu radovat spolu s ní.

Důvod podávání koloidních stopových prvků:

Tělo poté, co mělo doplněný příjem stopových prvků v řadě případů daleko ochotněji reaguje na jiné regenerační či harmonizační látky. To je zkušenost, která mne i některé mé kolegy lékaře i léčitele (skutečné senzibily, ne podvodníky) přivedla k doporučení přidávat koloidní minerály do různých léčebných kombinací.

Mnohdy postačí jen jedno či dvě balení na začátku jakékoliv regenerační terapie. Máme totiž odpozorováno, že pozitivní působení stopových koloidních prvků dlouhodobě přetrvává a jen pozvolna klesá, takže další zopakování (především z finančních důvodů) stačí třeba až po půlroce.

To jsou tři významné preparáty, které se umí postarat o kvalitní regeneraci vlasů i nehtů, i když pro nehty dobře účinkuje samotná kombinace glukosaminu a koloidních minerálů.

Regenerační efekt na vlasy se tradičně uvádí u staré čínské bylinky. Jeho účinná složka má tradiční čínský název „Che – šou wu“ = což v překladu znamená pan Wu má černé vlasy pro často uváděný posilující vliv na růst a kvalitu vlasů.

Tento produkt má ještě celou řadu velmi významných efektů, především na posílení odolnosti naší psychiky, proti stresům, což je asi jeho nejdůležitější indikace (a v konečném důsledku je to jedna z přírodních látek, která prokazatelně zpomaluje procesy stárnutí).

Další důležité regenerační postupy:

  • Jednou měsíčně zábal vlasů do Henny – výběr barvy podle Vašich vlasů (už jsou Henny i pro blondýny a černovlásky a dokonce i Henna bezbarvá) = je třeba zapomenout na to, že Henna je vnímána jako barva na vlasy. PŘEDEVŠÍM JE TO VELICE ÚČINNÝ REGENERÁTOR VLASŮ I VLASOVÝCH CIBULEK! Dát pod folii a přes to čepici proti prochladnutí (pánové) nebo turban z ručníku (dámy tenhle zámotek kolem hlavy umí jedinečně) a nechat nejméně 4 hodiny působit a pak teprve umýt (Hlava pak asi bude chvilku maličko svědit). Jedné mé dobré známé Henna změnila vlasy k nepoznání. Ještě si do ní přidávala žloutek a trochu olivového oleje.
  • Pořiďte si tzv „lunární kalendář“ (dá se koupit nebo najít na interneru). Hlídejte si dny ve znamení Raka a Ryby (a kdo je hodně opatrný tak i dny Štíra). NIDKY SI V TĚCHTO DNECH NEMYJTE HLAVU ANI SE NENECHTE STŘÍHAT – Znamení Ryb a Raka jsou pro vlasy SMRTELNÉ DNY. Stříhat ve dnech Lva – stačí i jen staré konečky – to naopak vlasy podporuje, zvláště v první polovině roku. Na zimu raději nechat vlasy delší.
  • Chránit pokožku hlavy před mrazem!!!
  • Několikrát denně zůstat chvíli v hlubokém předklonu = prokrvuje to nejen pokožku hlavy ale má to dobrý kosmetický efekt i na obličej a krk. Ruce nenechat u podlahy ale dát je naopak dozadu a nahoru nad sebe aby se odkrvily – nikdo přece nestojí o to, mít na hřbetech rukou roztažené žíly.
  • čím si nenechat ničit vlasy:
    PRO POŠKOZENÉ VLASY SAMOZŘEJMĚ PLATÍ: NIKDY ŽÁDNOU TRVALOU NEBO CHEMICKÉ BARVENÍ.Nenechte se obelhávat, že to či ono barvení je od špičkové firmy a zaručeně neškodné. Žijeme ve světě, kde lež je součástí obchodní strategie.

Kouříte?? Ničí to celé tělo včetně vlasových kořínků. Pijete alkohol?? Vysušuje to kůži poškozováním funkce mazových žlázek ale i jiných kožních orgánů. Co z konzumovaných potravin a pamlsků není dobré pro kůži, není dobré ani pro vlasy. Ještě tak pivo by se dalo tolerovat jako netoxické, pivo nealko je nápoj vysloveně zdravotně prospěšný, pokud v něm není příliš mnoho chemie.

Speciální techniky pro lidi s výraznou schopností na sobě pracovat:

Maximální nádech a výdech = zlepšení prokrvení celé periferie od palců od nohou až po kořínky vlasů – článek Karmická medicína 4 – Řízené dýchání a zdravá dlouhověkost.

Aktivace pánevního dna – článek Karmická medicina 5 – Aktivace pánevního dna.

Obojí lze provozovat, kdykoliv si vzpomenete = dejte si pár hesel na malý papírek viditelně na své pracoviště (žlutý samolepící papírek může být na okraji monitoru PC i nad dílenským ponkem). Jedna moje šikovná a cílevědomá klientka měla na monitoru nalepeno: DÝCHÁŠ ZHLUBOKA?? A CO HADÍ SÍLA??

Existují ještě další „vnitřní postupy a změny osobnosti“, ale jsou již vyloženě duchovního rázu – a protože někdo je na „duchovno“ alergický, raději to sem již nevpisuji – o tomto „neviditelném světě“ si můžeme povídat na mé adrese: safranek@celostnimedicina.cz

Až si vše ověříte na sobě, můžete být svými zkušenostmi užiteční i svému okolí.

A nezapomeňte:

TĚLO JE OBRAZEM DUŠE A KAŽDÁ NEMOC JE JEJÍM VOLÁNÍM O POMOC…

Celková nabídka přípravků určených k regeneraci vlasů.