Vlašské ořechy jsou potravinou s významným zdravotně-preventivním účinkem

cm skakajici zena2

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Jelikož statisíc lidí ročně umírá na vedlejší účinky léků, očekávali byste, že U. S. Food and Drug Administration (FDA) bude dělat vše pro to, aby tyto léky byly staženy z trhu. Ve skutečnosti se agentura v poslední době zaměřuje na výrobce vlašských ořechů kvůli legitimním, vědecky potvrzeným prohlášením, uvedených na obalech vlašských ořechů.

Takové jednání uvedené ničemné agentury není ničím novým. FDA tráví veškerý čas tím, aby odstranila z trhu přírodní produkty, legitimní prohlášení o zdravých jídlech a jiných důležitých výrobcích a informace skutečně pomáhající lidem vyléčit se, namísto toho, aby tak jako dosud zůstávali nemocnými a závislými na lécích. V případě vlašských ořechů se jeví naprosto nepochopitelnou snaha FDA zastavit nesmírný počet studií, týkající se četných benefitů těchto ořechů.

Vlašské ořechy jsou bohatým zdrojem alfa-linolenové kyseliny a rostlinné formy omega-3 mastné kyseliny, která dle vědeckých důkazů pomáhá chránit srdce a snižovat cholesterol. Nespočetné studie ukázaly, že vlašské ořechy nejenom pomáhají snižovat špatný cholesterol, ale také zvyšují dobrý cholesterol, a současně redukují záněty a normalizují zvýšený krevní tlak.

Vlašské ořechy jsou mimo jiné bohaté i na vlákninu a antioxidanty. Magazín AARP je zařadil do první desítky jídel nejúčinnějších v boji proti nemocem. Dle některých asijských kultur jsou vlašské ořechy považovány za „potravu pro mozek“ a je obecně známo, že jejich konzumace zlepšuje činnost mozku.

Ze studie Yalské Univerzity také plyne, že vlašské ořechy významně zlepšují kardiovaskulární činnost, především u lidí s cukrovkou druhého typu. Jsou bohatým zdrojem vitamínů a minerálů a obsahují také hodně proteinu, což z nich dělá vynikající zdravou svačinu.

FDA se ale o pravdu moc nezajímá. Namísto toho považuje jakékoliv prohlášení o zdravých účincích jídel za porušení ustanovených pravidel a povoluje pouze prohlášení o zdravých účincích léků, které prošly jejich schvalovacím procesem, stojícím mnoho milionů dolarů. Agentura FDA uvedla, že prohlášení o zdravých účincích jídel nebo živin se jeví jako skutečnost, že dané jídlo či živina je neschváleným lékem, a proto musí být buď z trhu odstraněna anebo přeonačena.

FDA je nekontrolovatelná, despotická agentura, která dělá úplný opak toho, proč byla vytvořena. Proto navrhovat, že agentura potřebuje ještě větší pravomoci k výkonu své práce je úplné šílenství. FDA svým jednáním dokázala, že je zkorumpovaná a naprosto ostudná banda léky propagujících kriminálníků, hladových po moci. Američané by měli zrušit tento spolek podvodníků a vytvořit novou, skutečně regulační agenturu, která by ochránila lidi před nebezpečnými farmaceutickými léky a zaručila by svobodu projevu a volný tok informací, týkajících se zdraví.