Vinná réva

cm hroznove vino

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Vinná réva patří mezi hodnotné ovoce. Hroznové víno obsahuje vitamin C a skupinu vitaminů B (kromě B12). Mají rovněž mnoho manganu, hořčíku a draslíku. Toto ovoce urychluje průchod moči ledvinami, močovým měchýřem a močovými cestami. Takto se vyplavují bakterie, které zapříčiňují záněty této oblasti organismu. Mají také větší množství fruktózy (ovocného cukru), takže nejsou příliš vhodné ve větší konzumaci pro diabetiky. Slupky hroznů jsou bohaté na vlákninu. Vláknina je pro nás organismus velmi důležitá. Nutí střevo dostatečně pracovat, tím pádem odstraňuje zácpu, zbavuje tělo jedovatých látek a váže i látky tukové.

HROZNOVÉ VÍNO A JEHO LÉČIVÉ ÚČINKY:

  • podporuje snížení nadváhy
  • odvádí z těla toxiny
  • čistí ledviny, močový měchýř a močové cesty
  • díky většími obsahu ovocného cukru pomáhají při únavě, nervozitě a depresích.

Semínka z vinné révy jsou velmi ceněna pro své antioxidační vlastnosti. Výtažky z drobných jadýrek tmavé vinné révy patří do skupiny flavonoidů- antioxidantů, které chrání tělesné buňky před poškozením nestabilními molekulami kyslíku, jimž se říká volné radikály. Flavonoidy hrají důležitou roli v prevenci rakoviny a srdečních onemocnění.

Výtažek z hroznových jadýrek má velmi dobrý vliv na krevní cévy. Obsahuje hlavně 2 složky – 1 je rozpustná v tucích a 2 je rozpustná ve vodě, může proto pronikat všemi typy buněčných membrán a ochraňovat ve všech tkáních. Patří tedy do několika látek, které mohou procházet mozkovou krevní bariérou z krve do mozku. Což znamená, že může účinně chránit před poškozením volnými radikály i mozkové buňky. Schopností posilovat cévy může pravidelná konzumace hroznových jader snižovat riziko srdečních a mozkových příhod, ale zároveň posilovat vlásečnice a zvyšovat průtok krve hlavně končetinami. Velmi účinně může pomoci lidem s diabetem, při impotenci, křečových žilách, brnění končetin.

Výzkumy také potvrdily, že výtažek z hroznových jader účinkuje i na nejtenčí krevní cévy – vlásečnice, tudíž může příznivě působit na krevní oběh v očích. Znalci alternativní medicíny doporučují výtažek z semínek vinné révy jako účinnou prevenci, ale i doplňkovou léčbu při rakovinovém bujení. Svým antioxidačním účinkem upravuje poškození genetického materiálu, který by mohl vést k nádorovému bujení. Dalším příznivým účinkem je zklidnění alergických projevů. Potlačuje totiž uvolňování látek vyvolávajících alergickou reakci, především histaminu, což pomáhá potlačit veškeré alergické projevy od rýmy přes kopřivku. Výtažek také pomáhá ženám zmírnit před menstruační obtíže. Výtažek z vinných hroznů pomáhá také uchovávat a zesilovat kolagen v kůži. Olej z hroznových jadýrek je kvalitním kosmetickým preparátem vhodným pro běžné ošetření pokožky.

VÝTAŽEK Z HROZNOVÝCH JADER:

  • chrání krevní cévy
  • léčí poruchy krevních cév
  • prevence rakoviny i její účinná doplňková léčba
  • chrání zrak a léčí oční choroby
  • snižuje možnost poškození kolagenu v kůži.

Výtažek z hroznových jader se dá koupit ve formě kapslí nebo ve formě oleje z hroznových jader, který je bez chemických příměsí.