Vezměte do lázní i své děti

cm otec dite

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Představa dětí o pobytu v lázních je hodně nudná. A rodiče si zas nedokáží představit, že by jejich ratolesti jeli do lázní s nimi. Přesto je to možné. Mnoho lázeňských zařízení totiž nabízí skvělé pobyty pro rodiče s dětmi. A ty jsou na hony vzdálené představě šourání se po kolonádě, nudného posezení u kávy či nekonečných debat o nemocech.

Nordic walking, tenis, cykloturistika, minigolf, sjezdovky, běžky, bruslení, to je jen základ sportovních aktivit, které mohou využít v Priessnitzových lázních Jeseník prakticky všichni, tedy nejen rodiče, ale i jejich děti. A že by pak neměly zájem o lázeňské procedury? I největší puberťák či puberťačka jistě nepohrdne takovými lahůdkami, jakými je třeba bylinková koupel, aromatická masáž či medový zábal.

Další lázeňské procedury pro děti a mládež:

 • Uvolňující ošetření pro všechny projevy pleti: uvolnění krčních svalů, čištění pleti, lymfatická stimulace, pleťová kůra, pleťová maska, masáž dekoltu a uvolnění šíje, poradenství 600,- Kč/1,5 hodiny
 • Intenzivní čistění suché i mastné pleti: čištění pleti, čistící maska, speciální pleťová kůra, lymfatická stimulace, pleťová maska, poradenství  600,- Kč/1,5 hodiny
 • Kosmetické ošetření nečisté a zánětlivé pleti: čistění pleti, čistící maska, speciální pleťová kůra , pleťová maska nebo olejový zábal, poradenství500,- Kč/1 hodina
 • Balíček pro děti za 612,-Kč: 1x plavání v bazénu, 1x dětská sauna, 1x koupel se solí z Mrtvého moře v kombinaci s perličkovou koupelí, 1x arteterapie (práce s hlínou, hedvábím, malování na sklo) a zábavný program v podobě dětských autíček, minigolfu, tenisu, bruslení, zapůjčení bobů a promítání pohádek v kino-kavárně Sofie.

Lázně Teplice nad Bečvou jsou jediné srdeční lázně na Moravě. Jejich nabídka je však mnohem širší a lékaři v Moravské bráně pochopitelně pamatují i na děti. Proto pro ně připravili program Zdravé dítě, který je zaměřen na obranyschopnosti dětského organismu a snížení rizika běžných onemocnění.  Zvláště přínosný je pobyt pro děti trpící nemocemi horních cest dýchacích s oslabenou odolností, oběhového a pohybového aparátu, kožních chorob a alergiemi. Pro naše potomky jsou tu připraveny koupele v unikátní přírodní alkalické zemité kyselce. Lékař tu dětem individuálně sestaví léčebný plán obsahující dvě procedury denně a volný vstup do bazénu. Pro děti a mládež je to pak k dispozici dětské hřiště, stolní tenis, horská kola, nordic walking, petanque, minigolf, tenis, divadelní představení, knihovna, kavárna a cukrárna a pochopitelně i výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí, na Hranickou propast, do Zbrašovských aragonitových jeskyní, na středověký hrad Helfštýn či na Svatý Hostýn.  Rodiče se v Teplicích nad Bečvou mohou nejen léčit, ale například se zbavit své závislosti na cigaretě nebo se nechat omladit a zkrášlit ve zdejším poláriu. I to je součástí zdejších procedur.

Rádi se mácháte v mořské vodě a přitom se nechcete s dětmi trmácet až k moři? Lehká pomoc! Od toho jsou tu jodobromové lázně Sanatoria Klímkovice, která využívají účinků solanky. Původem je to mořská voda z období třetihorního vrásnění, která zůstala pod zemí uvězněna v písčitých slojích několik milionů let. Tedy ještě v době, kdy třeba na Ostravsku bylo dno pravěkého moře. A to tu šplouchalo před 6,5 až 11 miliony let. „Léčebné účinky solanky se využívají například při nemocech pohybového ústrojí,“ říká o léčebných účincích prastaré mořské vody primář Sanatorií Klimkovice MUDr. Peter Bahul. „Jodobromová voda také zlepšuje pružnost a elasticitu vaziva cévní stěny, což vede k rozšíření cév, poklesu krevního tlaku a zlepšeni prokrveni. Při onemocnění pohybového systému dochází k potlačeni zánětlivých projevů, ústupu bolesti, otoku a regeneraci chrupavky kloubu. Dochází tak k celkové regeneraci a harmonizaci organizmu.“

A nabídka Sanatorií Klímkovice pro rodiče s dětmi?

 • Koupel aromatická individuální celková a suchý zábal: cena: 180,- Kč dospělí ; 90,- Kč děti
 • Koupel bylinná, perličková a vířivá individuální celková + suchý zábal: cena: 180,- Kč dospělí ; 90,- Kč děti
 • Koupel rašelinová individuální celková + suchý zábal: cena: 260,- Kč dospělí ; 130,- Kč děti
 • Lymfodrenáž ruční: cena: 402,- Kč dospělí ; 201,- Kč děti
 • Lymfodrenáž přístrojová kosmetická: cena: 202,- Kč dospělí ; 101,- Kč děti
 • Masáž aromaterapeutická – částečná: cena: 180,- Kč dospělí ; 90,- Kč děti
 • Oxygenoterapie – kyslíková terapie: cena: 120,- Kč dospělí ; 60,- Kč děti
 • Světloléčba: cena: 20,- Kč dospělí ; 10,- Kč děti
 • Zábalová vana + jodobromový nebo bylinný zábal: cena: 200,- Kč dospělí ; 100,- Kč děti

Město Lednice je v celém širém světě známo především díky neopakovatelné atmosféře Lednicko-valtického areálu. Tato památka zapsaná na seznamu UNESCO každoročně láká na jih Moravy statisíce návštěvníků. Nacházejí tu unikátní zámek, charismatický minaret, osvěžující zámecký park a několik posledních týdnů také lázeňský areál. Po sousedních lázních v Hodoníně je to teprve druhé lázeňské zařízení v celém regionu jižní Moravy. Specialitou a základním přírodním léčivým zdrojem hodonínských lázní je jodobromová voda, která patří mezi nejkvalitnější vody svého druhu v Evropě. Tato voda má vysoký obsah jodových solí s poměrně nízkou mineralizací. Účinky lednické jodobromové minerální vody působí blahodárně na pohybové ústrojí, stavy po úrazech a operacích, na neurologické nemoci a nemocí oběhového systému, gynekologické potíže a stavy po popáleninách. Přírodní léčivý zdroj minerální vody pak doplňují hydroterapie, masáže, peloidní zábaly, kryoterapie, elektroléčba, uhličité koupele, reflexní terapie, kineziterapie a další lázeňské procedury. Ve spojení s návštěvou tohoto romantického kraje v jihovýchodním cípu České republiky působí zdejší lázně opravdu oživujícím způsobem. A také pro děti je tu mnoho k vidění i k zábavě. Zdejší lázně pro ně mají bazén, fitcentrum, tělocvičnu, hřiště na petanque a na kriket, horská i treková kola, možné jsou i  projížďky na koních a na loďkách, nechybí squash, badminton, tenis, kuželky či bowling. A zatímco si rodiče užívají svůj balíček v ceně 2000,- Kč v podobě dvou klasických masáží, dvou regeneračních bylinných koupelí, dvou lázní v hydromasážní vaně, dvou suchých uhličitých koupelí, plavání a sauny, mohou jejich děti za poloviční cenu užívat bazénu, sauny, dvojici perličkových koupelí, koupel ze solí z Mrtvého moře a k tomu se věnovat malování, výrobě šprků či sledovat pohádky. Ještě mají vaši potomci dojem, že lázně jsou nuda pro staré babky!