Umělé sladidlo NutraSweet je neurotoxin

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Pijete právě limonádu s látkou NutraSweet? Cucáte vitamínové bonbóny s látkou NutraSweet? Sladíte si čaj s látkou NutraSweet? Používáte NutraSweet? Potom to, co teď právě jíte, či pijete pevně uchopte do pravé ruky, otevřte okno, vyhoďte to a čtěte dál!

V USA začal tvrdý boj proti sladidlu aspartam – FDA má na krku další skandál! Zatímco v Americe stále více spotřebitelů odmítá kupovat produkty, obsahující NutraSweet (aspartam), díky osvětě nezávislých organizací je také možno sledovat pokles jeho spotřeby, v České republice vládne neinformovanost, které zneužívají výrobci této látky a producenti potravin, přidávající ji do svých výrobků. Proto přicházíme s překladem oficiálního prohlášení americké nezávislé organizace MISSION POSSIBLE, sdružující lékařské kapacity, které spojuje jedno – ochrana spotřebitele. V květnu roku 1992 oficiální časopis amerického letectva – Flying Safety zveřejnil následující zprávu: „Jak bylo zjištěno, piloti, kteří pili dietní limonády s aspartamem jsou více náchylní k závratím. Dále bylo zjištěno, že se mohou vyskytovat nenadále ztráty paměti, či přeludy.“ Aspartam byl vyvinut u chemické společnosti Monsanto Chemical Co. jako NutraSweet a v poslední době se také objevuje pod jinými jmény v různých produktech, žvýkačkami počínaje a jogurty konče. Mnoho pilotů, zaměstnaných u leteckých společností bylo nuceno ze zdravotních důvodů opustit svá místa, tři tento rok zemřeli – diagnóza: otrava aspartamem.

Americký úřad pro výživu a léčiva (FDA) obdržel více jak 10,000 stížností od spotřebitelů na sladidlo NutraSweet. FDA bohužel na toto nijak nereagoval. Přitom tato substance byla propagována pod sloganem – „bezpečná jako mateřské mléko“. Na adresu FDA napsal OMNI Magazín následující: „51 % FDA schválených léčiv může zapříčinit vážné komplikace, které mohou vést až k úmrtí“. (Květen 1994). Univerzita Johnse Hopkinse a Škola medicíny v New Jersey odhadnuly, že 80 – 120,000 Američanů zemře ročně na vedlejší účinky léků. Tato ukrutnost má co do činění s penězi a ne s tolik propagovanou zdravotní péčí. Koncern Monsanto vydělá ročně miliardu dolarů z prodeje toxického Aspartamu. Tomuto se říká vrchol byrokracie. Neznamená náhodou zkratka FDA – FATAL DRUGS ALLOWED? (v češtině toto výstižné označení znamená – NEBEZPEČNÉ LÉKY POVOLENY?).

Ještě pár poznámek ke koncernu Monsanto: shodou okolností, ještě za prezentovávání Ronalda Reagana vrchní ředitel FDA rezignoval na svoji funkci, využil svých známostí a tento koncern založil a to vše i přes alarmující výsledky výzkumů, týkajících se substance NutraSweet…

Aspartam je molekula složená ze tří látek: kyseliny aspartamové, fenylalaninu a methanolu. V potravě požitý methanol (dřevný líh – metanol, který měl na svědomí tisíce úmrtí, či oslepnutí) se za pomocí trávících enzymů v lidském těle mění na formaldehyd a dále na kyselinu mravenčí. Formaldehyd je roztok, určený k balzamování mrtvých těl, jeho klasifikace je třídy A – karcinogen. Fenylalanin a kyselina aspartamová jsou toxické, pokud nejsou vázány na ostatní aminokyseliny v proteinech. Tvrzení na obalech tohoto sladidla, že jej organismus běžně přijímá, je polo-lež! Přijímá jej v komplexu aminokyselin, ze kterých jsou tvořeny bílkoviny a které jsou na sebe vázány – samostatně okleštěný je toxický!

Další lež: Delší vaření a vyšší teploty snižují sladivost aspartamu, proto doporučujeme sladit až hotová jídla. Aspartam se totiž při vysokých teplotách rozkládá na formaldehyd – látku, jež je karcinogenní!

Kyselina aspartamová způsobuje poškození mozku u pokusných zvířat. Zpráva FDA zahrnuje 92 dokumentovaných symptomů, vznikajících jako následek používání aspartamu. Zde jsou ty nejhlavnější:

Otupělost, bolesti hlavy, únava, závratě, bolesti žaludku, bušení srdce, zvyšování hmotnosti, podrážděnost, úzkost, ztráty paměti, halucinace, vyrážky, záchvaty, slepota, hučení v uších, deprese, ztráta sluchu, křeče, ztráta chuti, nespavost, slabost.

Pokračujme v dalších výsledcích medicínských výzkumů. Americká studie na opicích, kterým byl aplikován po 52 týdnů ústně aspartam, pod názvem SC18862 zveřejnila otřesné výsledky: „U všech zvířat ve skupinách středního a vysokého dávkování se začaly vyskytovat záchvaty. Záchvaty byly epileptického typu. Opice M38 zemřela po 30 dnech“. Závěr studie byl takový: „Záchvaty u opic vznikaly v závislosti a také mohou být přiřazeny následkům vysoké koncentrace fenylalaninu v krevním séru. Tato studie dokázala vliv aspartamu na záchvaty u opic. Záchvaty přestaly ihned poté, co byl aspartam se stravy vyřazen. Nedovolte, aby se vaše rodina stala pokusnými opicemi!

NĚKTERÉ CHOROBY, KTERÉ ZAPŘÍČIŇUJE ASPARTAM: Nádory mozku, roztroušená skleróza, epilepsie, chronické bolesti svalů, chronická únava, parkinsonova či alzheimerova choroba, diabetes, mentální retardace, maligní tumory lymfatické tkáně, defekty u dětí …

Pokud používáte aspartam a trpíte bolestmi hlavy, depresemi, zhoršenou výslovností, ztrátami paměti, tumory lymfatické tkáně, ztrátami vnímání či vystřelujícími bolestmi v nohách, ztrátami rovnováhy, závratěmi, úzkostí, chronickou únavou, ztrátou vidění, odchlípením sítnice, bušením srdce, můžete trpět NEMOCEMI Z ASPARTAMU! Mnoho lékařských diagnóz roztroušené sklerózy může být jednoduše otrava methanolem z aspartamu. VYŘAĎTE TUTO DROGU ZE SVÉ STRAVY! Roztroušená skleróza není smrtelná nemoc, ale methanol ji smrtelnou činí! VAROVÁNÍ PRO KARDIAKY: Aspartam může abnormálně zvýšit srdeční činnost a může vést k selhání srdce, či k nenadále smrti!

Vědci Massachutsettského Technologického Institutu zkoumali 80 lidí, kteří trpěli onemocněním mozku po konzumaci aspartamu. Závěrečné prohlášení tohoto institutu bylo takové: „Těchto 80 případů dokazuje FDA, že veřejně ohrožuje zdraví občanů, a proto žádáme okamžité stažení tohoto produktu z trhu.“ Zřetelně jsou vidět rostoucí případy nemocí, souvisejících s aspartamem. Fenylalanin v aspartamu zvyšuje riziko onemocnění mozku a blokuje produkci serotoninu. Nízká produkce serotoninu vede k depresím, zuřivosti a paranoie. NutraSweet není potravinový doplněk, je to sladký chemický jed!

Dr. James Bowen, nazývá NutraSweet „instantním kontrolorem porodnosti“. Politováníhodným je, že ženy srkají dietní limonády na porodních klinikách. Jak smutné! Profesor pediatrie a genetiky, Dr. Louis Elsas, zveřejnil již v roce 1987: „Aspartam je velmi známý neurotoxin a teratogen (látka zapřičiňující defekty u dětí). V doposud nedefinovaném množství může aspartam u rostoucího dítěte v děloze vyvolat poruchy vývoje mozku.“ POKUD SE V PLACENTĚ VYSKYTNE ZVÝŠENÉ MNOŽSTVÍ FENYLALANINU, ZAPŘÍČIŇUJE MENTÁLNÍ RETARDACI! Testy na zvířatech dokázaly, že aspartam zapříčiňuje vznik tumorů mozku, stejně jako nádory prsu!

Podle národní asociace výrobců dietních nápojů se při 86 stupních F (okolo 40 stupňů Celsia – pokud je to špatný údaj, opravte mě prosím, pozn. překl.) molekula aspartamu rozkládá na jednotlivé složky. Tisíce zdravých amerických mužů a žen měsíce při operaci Pouštní bouře na horkém arabském slunci pili díky tomuto formaldehydové koktejly! Domů se vrátili se syndromem nemoci z perského zálivu. NSDA, sdružující 95 % výrobců dietních limonád v USA, vznesla protest a 7. května roku 1985 byl aspartam oficiálně americkým parlamentem prohlášen za nestabilní látku. V protestu se praví, že většina aspartamu se po pár týdnech v horkém klimatu v dietních limonádách přeměnila na formaldehyd, methanol, kyselinu mravenčí, diketopiperazin, aspartylfenylalanin, beta aspartam, tyrosin, L-Dopa, dopamin, norepinephrin, epinephrin, phenylethylalanin, phenypyruvat a další jedovaté látky.

NSDA chtěla aspartam vyřadit z dietních limonád. Nestalo se tak. Peníze z úplatků však začaly cinkat, takže se brzy zapomnělo na objektivitu. Zapomnělo se na to, říci, že aspartam díky tomu, že snižuje hladinu serotoninu, zvyšuje touhu po cukru, tudíž můžete přibírat na váze! Od chvíle, co přišel NutraSweet na trh, začala rapidně vzrůstat obezita! Pokud chcete být obézní, dietní kuchařka je tou pravou cestou! Později můžete začít trpět depresemi, diabetem, ztrátami zraku, chronickou únavu…

Americká asociace diabetiků obdržela velké množství NutraSweetu. Ve stejnou dobu Dr. H. J. Roberts – se specializací na diabetes zveřejnil 58 diabetických komplikací v závislosti na aspartamu. Řekl: „Radím VŠEM pacientům s diabetem a hypoglykémií, aby se vyvarovali aspartamu.“ Toto prohlášení však bylo ignorováno.

NutraSweet je velice nebezpečný toxin pro naši společnost, protože se nachází v rozličných množstvích pokrmů, jako jsou vitamíny pro děti, léky, jogurty, bonbóny, čokolády, sirupy, coca cola, pepsi cola, dietní nápoje, a desítkách dalších potravin. Následující upozornění by mělo být na všech produktech, obsahující aspartam: CHEMICKÝ JED, UCHOVÁVAT MIMO DOSAH LIDÍ!