To chce klid a nohy v teple!

ponožky e1573803864940

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Zimní období připadá v čínském pentagramu párovému orgánu – ledvinám. Tento orgán, svým vzhledem připomínající fazole, má za úkol čistit krev od odpadních látek, proto jsou pro náš organismus ledviny velmi důležité. Nejvíce je oslabuje emoce strachu, úzkosti a nejistoty. Problémy ledvin také úzce souvisí s poruchami pohlavních orgánů. Pečujme o své ledviny, jsou „čističkou“ našeho těla!

S okruhem ledvin se pojí celá řada dalších orgánů. Zcela logicky k nim patří močový měchýř, který tvoří s ledvinami základní pár. Dále jsou to kosti, klouby, zuby, mícha, vlasové folikuly, děloha, prostata nebo třeba vaječníky.

Zdravé ledviny nás chrání před plísněmi

Každý orgánový okruh má na starosti některou z druhů imunit – ledviny se starají o protiplísňovou imunitu, která je pro správné fungování organismu nepostradatelná. Vyšší množství plísní vede k hormonální nerovnováze, která může vyústit až v chronické gynekologické obtíže, výtoky, záněty močových cest a další nepříjemné obtíže.

Strachy a úzkosti vedou k oslabení ledvin

Ledviny nejvíce oslabuje emoce strachu a úzkosti. Ten nepříjemný pocit, kdy na nás najednou padne obrovský balvan, aniž bychom si byli vědomi prodělaného strachu nebo velkého stresu. Přijde náhle a zasáhne v plné síle: ruce se třesou, hrdlo svírá, oči roztržitě těkají v prostoru… Úzkostliví lidé mohou s nejvyšší pravděpodobností očekávat, že jejich ledviny nebudou pracovat správně a dovolí do svého okruhu i celého organismu vstoupit toxickým látkám všeho druhu (mikrobiální, emoční, chemické toxiny, či také ty z jídla).

Náš tip:

K celkové detoxikaci okruhu ledvin lze využít mnoho doplňků stravy. Přírodní přípravky s bylinnými výluhy optimalizují stavy, jako jsou například problémy s kandidou, pískání v uších, odhalování krčků zubů, gynekologické obtíže, poruchy menstruace, bolesti v bedrech, bolestivé močení.

Redakce Joalis