Tea Tree Oil – zázrak z přírody

cm kajeput

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Dáváte přednost přírodním léčivům? Pak by ve vaší lékárničce neměl chybět Tea Tree Oil, který funguje jako velmi účinný antiseptický a antimykotický prostředek. Nejde o umělý farmaceutický výrobek, ale čistě přírodní produkt. Ať už vás trápí cokoliv, na Tea Tree Oil je vždy spolehnutí. Navíc je třeba připomenout, že nejde o žádnou převratnou novinku, ale léty prověřený výrobek, který má ověřené účinky.

V čem je Tea Tree Oil výjimečný?

Originální Tea Tree Oil a kosmetiku Australian Bodycare, která tento olej obsahuje, se na českém trhu objevují už řadu let. Tea Tree olej od této značky byl prvním olejem z čajového stromu, který byl dovezen do ČR. Australian Bodycare je značka, která si drží své přední místo v kosmetickém průmyslu a zaměřuje se na výrobky s obsahem čistého Tea Tree oleje.

 

Co je to Tea Tree Oil

Tento olej se získává ze stromů Maleleuca Alternifolia, lidově se mu říká jednoduše australský čajovník. Jak již název napovídá, jde o rostlinu, která roste pouze v Austrálii. Olejíček je buď čirý, nebo má jemně zlatou barvu a vyniká svou čerstvou kafrovou vůní, která je velmi výrazná. Díky širokospektrým vlastnostem se hojně využívá v medicíně i v kosmetice. Protože se na čirý olej často objevují nežádoucí reakce, používá se častěji jeho zředěná forma.

 

Na co lze Tea Tree Oil využít?

Jeho užití je opravdu velmi pestré. Slouží jako dezinfekce při různých poranění, napomáhá hojit drobné ranky, odřeniny, škrábance i popáleniny. Je vhodný také po štípnutí hmyzem, protože zklidní bolestivé místo. Díky své typické vůni odpuzuje hmyz, můžete ho využít jako přírodní repelent. Účinně zabraňuje rozšíření infekce při vytahování klíštěte.

 

Zklidňuje pokožku, která je spálená od sluníčka, přináší úlevu při svědivých vyrážkách, má dobré účinky na akné. Poradí si s plísní, s infekcemi, můžete ho dokonce kloktat při drobných poranění v dutině ústí, umí si poradit s aftami, záněty dásní a je vhodný jej použít při nadměrném zápachu z úst.

 

Tea Trea olej můžete využít také při nemoci. Zmírňuje bolesti svalů, kloubů a hlavy při chřipkových stavech. Stačí olejíček jednoduše vmasírovat do postižených míst nebo přidat do koupele. Ženy ho jistě ocení při vaginálních mykózách.

 

Originální olej Tea Tree a další produkty značky Austalian Bodycare naleznete v naší nabídce.