Tajemství Beauty Energy se odkrývá

cm zena kvetiny1

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Kromě bylinných extraktů a třetihorní termální vody, známých z tělových krémů Pentagramu, tvoří podstatnou část nových kosmetických krémů RENOVE z řady Beauty Energy přírodní rostlinné oleje. Společně s kosmetičkou Marií Bílkovou si proto nyní o nich budeme více povídat.

Co přesně je „přírodní rostlinný olej“?

Přírodní, tak zvané panenské rostlinné oleje získáváme lisováním ze semen a ořechů různých druhů rostlin. Jejich kvalitu ovlivňuje v první řadě to, kde má dostatek sluníčka a živin z půdy, má jinou sílu a energii, než když je „uměle“ (cíleně) pěstována a třeba i hnojena. Potom přichází na řadu technologie zpracování, výroby. Nejkvalitnější jsou oleje lisované pouze mechanicky za studena. Jsou dražší, protože samotným lisováním není možné získat velké množství oleje, na rozdíl od rafinace nebo použití rozpouštědel. Výhodou panenských olejů je jejich živost, bohatost složení a také čistota. Nabízejí opravdové bohatství vitamínů, fytosterolů, nenasycených mastných kyselin, lecitinu a dalších složek…

Některé panenské oleje mají specifickou vůni, proto je třeba volit ne pouze podle jejich účinků a vlastností, ale zohlednit i příjemný pocit při jejich používání na pleť.

Jak můžeme využít oleje v péči o pleť a jaké jsou jejich účinky?

Nejznámější používání olejů v péči o pokožku je při masážích, kde zaručují hlavně skluznost. Méně už se ví, že oleje jsou základní pěstící složkou většiny krémů a také nosičem esencí, které nelze vždy aplikovat přímo na kůži. Mají za úkol pleť zvláčňovat, ošetřovat, vyživovat a také chránit před povětrnostními podmínkami, nečistotami ve vzduchu či ztrátou vlhkosti. Navíc jsou zdrojem více-nenasycených mastných kyselin, které si tělo nedokáže samo vyrobit. Doplnit je můžeme konzumací panenských olejů, nebo použitím kvalitních olejů při péči o tělo.

kosmetika RENOVE

Rostlinných olejů používaných v kosmetice se vyrábí dlouhá řada. Pro Beauty Energy byly vybrány oleje vzácné, vysoce kvalitní, cenné…

Ano, vybírali jsme z nejkvalitnějších olejů, které jsou k dispozici. Základním a velice cenným olejem je olej arganový, který je obsažený ve všech produktech Beauty Energy včetně séra. Další rostlinné oleje jsou zvolené podle toho, co má který krém „umět“. To znamená, že v každém jednotlivém krému je namíchaný unikátní koktejl 3 nebo 4 různých olejů. Použili jsme černuchový, mandlový, jojobový, pupalkový, makový, konopný, makadamový a ricinový.

Podle čeho a jak byla skladba olejů sestavena?

Chtěli jsme, aby se v krémech RENOVE snoubil vodní bylinný extrakt a olejová vyživující složka. Bylo proto nutné připravit základ, který pojme obě tyto komponenty. Do něj se volily jednotlivé oleje i jejich vzájemný poměr tak, aby odpovídaly danému typu krému. Favoritem pro nás byl rozhodně zmíněný arganový olej. Dále jsme vybírali asi z 10 různých olejů, které běžně používáme při kosmetickém ošetření klientek. S kolegyní Věrkou Proseckou jsme si každá za sebe sestavily jejich pořadí, shodly jsme se v 95 %! Vybrané oleje jsme smíchaly s krémovým základem a přišlo na řadu testování. Výsledek naší práce máte před sebou v podobě pětice pentagramových krémů RENOVE.

Energy naleznete v naší nabídce.