Stresovaný, unavený člověk

cm deprese

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Je neuvěřitelné, kolik dotazů dostávám do poradny na toto téma. Všichni vědí, kde je příčina jejich únavy, ale nedovedou si s ní poradit. Když posílají dotaz do poradny, očekávají, že dostanou tip na výborný lék, který si s únavou poradí. Nechtějí slyšet, že by měli odstranit stres přinášející faktor. Nebo by chtěli, ale jaksi nemohou. Jsou pod tlakem okolností, potřebují ještě vydržet, dosáhnout nějakého cíle… Je to jasné. Dnes budu ignorovat zásadu – napřed odstranit příčinu, uzdravení přijde následně.

Budu jen čtenářům jmenovat možnosti jak bojovat s únavou pomocnými prostředky. Můj obor je homotoxikologie, tedy nauka o lidském jedu. Z tohoto pohledu vnímám únavu jako projev buněk otrávených lidskými jedy, buněk bez energie, bez kyslíku, bez živin, enzymů apod. Tehdy lze použít vilcacoru  – příznivě pomáhá k celkové harmonizaci naší psychiky. Na zmírnění projevů stresu, neurastenie, poruch spánku apod. použijeme valerian kapky, neurexan kapky, injekčně lze aplikovat tonico-injeel. Když převažují vegetativní projevy, pak se hodí aurumheel N kapky a injekčně cerebrum comp. NN (lékárny německy mluvících zemí).

V celostní medicíně nás zajímají adaptogeny, zvláště pak ty, kde máme jistotu správně provedené extrakce, mám na mysli řízenou extrakci, tomu vyhovuje  sibiřský maral a  rakytník řešetlákový.

Náš olympionik Robert Změlík, ředitel společnosti STARLIFE, zásobuje trh řadou kvalitně vyrobených potravních doplňků a potřeboval bych mnoho prostoru, abych je všechny představil. Zmíním se zde jen o těch špičkových: Jsou vyráběny ze starých čínských receptur z období vlády císařské dynastie Ming.

Stres spojený s únavou komplikuje mnohé regulační mechanizmy v těle, jejich obnovení a oživení podpoří žraločí chrupavka.

Ženšen – panax ginseng (všehoj ženšenový) je dnes po celém světě rozšířen jako prostředek doplňkové výživy. Příznivě podporuje duševní i tělesnou výkonnost. Podle Číňanů ženšen posiluje potenci, reguluje krevní tlak a hladinu cholesterolu, napomáhá při tvorbě krevního barviva, zajišťuje optimální stav pojivových tkání a kloubů, napomáhá udržovat zdravou střevní mikroflóru, zlepšuje spánek a prokrvení mozku. Je vhodným produktem i pro sportovce.