Sportovní ortézy a bandáže Mueller Sports Medicine

cm mueller orteza na koleno

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Pokud přemýšlíte, kde najít tu správnou ortézu, nezoufejte. Na českém trhu se prodává americká značka Mueller Sports Medicine, která se již dlouhodobě zabývá výrobou a prodejem sportovních ortéz. Tyto jedinečné ortézy splňují všechna pravidla a rozmanité množství produktů nabízí výběr pro každého bez rozdílu pohlaví, věku nebo tělesné konstituce. Sportovní ortézy Mueller se hodí na jakýkoliv sport od lehkého běhu, až po vrcholový alpský slalom. Značka Mueller Sports Medicine se dostala i k českým fyzioterapeutům.

Ortézy Mueller jsou vysoce komfortní na nošení, umožňují zároveň stabilitu kloubu a rozsah pohybu, což je zajištěno unikátním systémem konstrukce (kolenní ortéza opatřená patentovaným kloubem pohyblivým ve třech bodech, umožňujícím přirozený pohyb kolenního kloubu).“ Jak dodává Mgr. Jitka Kobrová.

Vznik a historie společnosti Mueler Sports Medicine, Inc. a čím se zabývá?

Vznik Mueller Sport Medicine, Inc. se datuje k roku 1961. Založil ji Curt Mueller.  Je to americká společnost, která se jako jedna z prvních na světě začala zabývat vývojem, výrobou a poté i distribucí sportovních lékařských pomůcek. Metou této společnosti je, aby se kvalitní, co možná nejlepší a neúčinnější produkty, dostaly mezi co nejširší spektrum zákazníků.

Otec Curta Muellera byl lékárníkem a Curt byl vrcholovým hráčem basketbalu. Takže spojení mezi léčením a sportem bylo nasnadě.

Od počátku sedmdesátých let začala firma rychle růst a získávat si svými produkty čím dál více sportovců. Tak je tomu dodnes a firma Mueller se může pochlubit důvěrou statisíců sportovců po celém světě. Značka Mueller je od počátku do současnosti lídrem mezi nejlepšími technologickými výrobci produktů sportovní medicíny. Stále inovuje a vymýšlí nové produkty, pomáhající nejen sportovcům, ale i například lidem po operacích pohybového aparátu, při rekonvalescenci, nemoci a tak dále. Mueller Sports Medicine má několik významných patentovaných inovací, a tak se právem řadí mezi nejvýznamnější výrobce produktů sportovní medicíny. Jedny z nejoceňovanějších patentů, které Mueller přinesl na trh je jeho Triaxiální (tříosý) kloub, materiál na výrobu ortéz HydraCinn™ a další.

Jak vybrat správnou velikost ortézy, když nakupuji přes internet?

Mueller Sports Medicine nabízí široký výběr ortéz různého druhu, typu a pro různá využití. Pokud si budete chtít ortézu objednat přes e-shop a nejste si jisti velikostí, zde Vám nabídneme několik rad, jelikož při špatném výběru se nebudete cítit komfortně, ortéza může tlačit, škrtit, může špatně cirkulovat krevní oběh nebo zcela naopak ortéza nemusí poskytovat správnou oporu v důsledku příliš velké vůle.

 • Délka chodidla

U kotníkových ortéz je délka chodidla hlavním údajem pro správný výběr. Délku stanovujeme podle velikosti obuvi. Výhodou je, že velká část ortéz zahrnuje více velikostí boty do jednoho čísla ortézy, takže by si měla vybrat jak žena menšího vzrůstu tak i větší muž.

 • Obvod středu kolene

Pokud potřebujeme ortézu na koleno, tehdy měříme obvod kolene, noha by při tom měla být uvolněná a koleno lehce pokrčené. Toto měření by mělo být co nejpřesnější, aby ortéza dobře obepínala střed kolene, pokud by tomu tak nebylo, ortéza nebude správně plnit svoji funkci.

K orientaci velikostí ortézy, by u každé z nich měla být tabulka s rozměry. Pozor, ortézy mohou mít stejné označení velikostí (S, M, L, XL…) ale číselně mohou být rozdílné.

 • Obvod stehna

Rozměr obvodu stehna se zjišťuje při výběru stehenních bandáží a opor. Měříme část cca 10-15 cm nad kolenem. Někdy se tento údaj vyžaduje i při výběru kolenních ortéz.

 • Obvod lokte

Loket se měří při výběru loketní ortézy, například pokud máme tenisový loket. Loket by při měření

měl být uvolněný a svaly povolené. Měříme přesně v ohybu lokte.

 • Obvod zápěstí

Pro správně zvolenou velikost ortézy na zápěstí měříme na jeho nejužším místě. Někdy se může stát, že výrobce může chtít znát velikost obvodu dlaně místo zápěstí! Důležité je si také uvědomit míru fixace jako požadujeme od ortézy. Zda potřebujeme zápěstí co nejvíce znehybnit a nebo naopak ponechat co největší možný rozsah pohyb (nízká fixace).

 • Obvod hrudníku

Tento obvod potřebuje při výběru zádových nebo ramenních ortéz. Při měření bychom neměli být v maximálním nádechu, nebo naopak v minimálním výdechu a hrudník by měl být uvolněný.

 • Obvod pasu

Při výběru zádových ortéz nebo bederních pásů budeme potřebovat tento rozměr. Měření probíhá přímo v pase, tedy ve výšce pupíku a samozřejmě bychom neměli být zrovna najedení nebo po očistném déle trvajícím půstu.

Toto jsou asi nejzákladnější měření, které potřebujeme při výběru té správné velikosti ortézy. Ještě jedno malé upozornění, při koupi kolenní ortézy nebo návleku je dobré změřit i obvod lýtka v jeho nejširší části. Pokud se totiž ortéza nedá rozepnout, ale natahuje se, může se stát, že Vám prostě přes lýtko nepřejde. Změřením lýtka se vyhnete zbytečným komplikacím při koupi a následné výměně.

Nyní můžeme představit nejzajímavější sportovní ortézy na trhu

Nejlepší řadou sportovních ortéz značky Mueller je série Hg80®. Tato série přináší jedinečný komfort, nejnovější technologie a prvotřídní kvalitu.

Nejčastějšími úrazy ve sportu bývají úrazy kolene. Představme si tedy zástupce skvělých ortéz pro tento případ z řady Hg80®.

MUELLER Hg80® Premium Hinged Knee Brace

Tato kolenní kloubová ortéza zajišťuje maximální stupeň ochrany, což znamená, že koleno má skvělou stabilitu, oporu a ochranu. Toho je docíleno díky patentovanému triaxiálnímu (tříosému) závěsu. Ortéza je vyrobena z jedinečného materiálu HydraCinn™, který brání přehřívání a pocení kolene, je lehký a má antimikrobiální úpravu. Dále je extrémně prodyšný, měkký na omak a má šípové švy. Uvnitř má ortéza protiskluzové zábrany, které drží ortézu na místě, aby nikam nesjížděla. Speciální tibiální úprava pomáhá ještě lépe a šetrněji zpevnit čéšku. Ortéza nepřekáží ani nebrání v pohybu, dá se nosit i jako prevence při očekávané vyšší námaze. Je lehká, pohodlná a lze z ní odejmout postranní klouby, takže se dá použít také jen jako návlek (stupeň ochrany v tomto případě je střední). Nyní si shrneme ty nejdůležitější informace o této ortéze jen do několika bodů:

Ortéza na koleno:
 • Patentovaný triaxiální trojkloub
 • Systém překryvných svrchních pásů
 • Sekundární plášť s gelovou oporou čéšky
 • Protiskluzové vnitřní úchyty
 • Tvarově zúžené provedení pro lepší zpevnění
 • Neobsahuje neopren
 • Barva šedočerná

Tím jsme si představili jednu z nejlepších sportovních kolenních ortéz značky Mueller Sports Medicin.