Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.
„Nic není vyššího a více nebeského než práce se Sluncem,“ říká doktor J. M. Levry. Ve volném pokračování článku z minulého pátku se dnes zaměříme na to, jak nejlépe vystavovat tělo slunečním paprskům, tak aby to pro náš organismus bylo co nejblahodárnější.
Předchozí článek o aktivaci vnitřního Slunce si můžete přečíst zde: Léčba duchovním světlem Slunce.
Doktor Levry si byl vědomý toho, že dnešní člověk potřebuje pro pochopení spirituality mít i prožitek v těle. Proto vytvořil Naam jógu, jejíž jedno z center najdeme i v Praze. Kromě jógy jako takové klade Levry důraz i na práci se samotným fyzickým Sluncem.
Magie východu a západu Slunce
„Východ a západ Slunce jsou nejsilnější časy pro spojení se Sluncem, kdy můžete nejlépe přivítat a přijmou sluneční energii,“ píše Levry (2020: 37). Kateřina Kolihová, která Levryho učení v Čechách šíří, to doplňuje: „Bezpečné je pracovat se Sluncem do desáté hodiny dopolední, maximálně dvanácté. Do desáté hodiny je pro nás Slunce vůbec nejpříznivější. Po dvanácté hodině už pro nás sluneční svit naopak není dobrý a má negativní náboj.“ (Tj. západ Slunce je velmi příznivý pro meditaci, avšak už ne k přímému aktivnímu vystavování se Slunci za účelem léčení.)
Východ a západ Slunce jsou zároveň dva nejlepší časy k meditaci. „Východ Slunce je časem pro omlazení, posílení a oživení ducha fluidem slunečního světla. Tento příliv a odliv energie probíhá většinou mezi 4:00 a 7:00 ráno a mezi 16:00 a 19:00 večer. Je velmi příznivé využívat tyto časy k obnovení a posílení našeho elektromagnetického pole,“ uvádí Levry (2020: 38).
Při východu Slunce proudí na zem obrovské množství prány. Proto je to nejlepší doba k nabití a revitalizaci aury. Při západu Slunce se zase naše aura vlivem změny přílivu a odlivu dostává do nerovnováhy, proto je v tu dobu též dobé pracovat na úpravě svého magnetického pole.
Ještě zbývá dodat, že právě nyní, na jaře, je pozitivní síla Slunce největší. No a jak se tedy správně Slunci vystavovat?
Technika sluneční lázně
O tzv. sluneční lázni nebo sluneční koupeli hovoří Kateřina Kolihová: „Dopoledne je nejlepší vystavit se Slunci tak, že si lehnete na zem a máte na sobě bílé tričko nebo jste napůl nazí. Nejdříve necháte sluneční paprsky dopadat půl hodinu celá záda. Potom půl hodinu horní část těla, a pak se otočíte a znovu vstřebáváte Slunce půlhodinu skrze páteř. Můžete si představit, že do vás Slunce vchází například skrze třetí oko nebo solar plexus.“
Má se samo sebou, že při této praxi nepoužíváme opalovací krém. Pokud nemáme čas na celou proceduru, podle dr. Levryho postačí už i 15 až 30 minut Slunce pobytu na Slunci denně. To umožní tělu získat dostatek vitamínu D a nezvýší to riziko rakoviny kůže. „Po poledni je nutné použít opalovací krém, pokud trávíte na Slunci déle než 10 až 15 minut,“ píše dr. Levry.
Literatura:
Levry, J. M. (2020): Léčivý oheň nebes. Praha: Institut vědomí.
Upozornění: Autor ani redakce nenesou odpovědnost za aplikaci těchto postupů. Vystavování se přímému Slunci konzultujte napřed se svým lékařem.
Webová stránka centra Naam jógy: www.institutvedomi.cz
Jiří Hamerský