Proč používat výživové doplňky

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Člověk je geneticky naprogramován na určitý způsob života, bible praví: „v potu tváře chléb svůj dobývej“. Dnešní „civilizovaný“ člověk se vzdálil od přírody a zatím se zcela neadaptoval na tuto změnu. Tím se ničí. Svaly a kosti slábnou, přirozená odolnost k nemocem a tělesná výkonnost klesá, snižuje se plodnost, především mužů. V těle se hromadí tuk a toxické látky, stoupá psychická labilita a rozvíjejí se degenerativní procesy již u mladých lidí.

To vše je důsledkem životního stylu. Žijeme ve smogem zamořených městech, stresovaní hlukem, davem lidí, existenčními obavami a spěchem. Zemědělské půdy jsou vyčerpány a neobsahují dostatek některých důležitých mikroprvků, tím je způsobeno, že i v potravinách tyto prvky chybí. Průmyslovým zpracováním a konzervací se potraviny dále znehodnocují, navíc jíme ve spěchu a příliš často potraviny, které se podbízejí dráždivými chutěmi a tělu vyloženě škodí jako jsou uzeniny, majonézy, smažené pokrmy, sladkosti, káva, coca cola… Nezoufejme, máme nejméně 2 možnosti jak si uchránit život a zdraví.

  1. Můžeme změnit životní styl, odstěhovat se na venkov, uskromnit se, tvrdě pracovat jako naši předkové, pěstovat si biozeleninu, jíst pampelišky, lesní plody, domácí vajíčka…
  2. Můžeme částečně kompenzovat nežádoucí momenty našeho životního stylu: cvičit, sportovat, v jídle se vyhýbat nejhoršímu a brát přírodní výživové doplňky a přírodní preparáty na pročištění organismu, posílení imunity a doplnění chybějících látek. Nejde zdaleka jen o známé vitaminy a minerály. Chybí nám též enzymy, chlorofyl, flavonoidy, nenasycené mastné kyseliny, antioxidanty a jiné přírodní látky.

Rozhodující pro bezproblémové fungování Vašeho těla a pocit zdraví, ale také pro vysokou fyzickou i mentální výkonnost je tedy:

  1. Očista organismu
  2. Podpora imunitního systému
  3. Dostatek vitaminů, minerálů a dalších biologicky aktivních látek, které v běžné stravě chybí.

Efektivním způsobem očisty organismu je několikadenní hladovka, tento způsob očisty má svá úskalí, proto doporučujeme spíše 14 – 30ti denní bezmasou dietu s užíváním přírodních detoxikačních přípravků a pitím minimálně 3 litrů tekutin denně.